Skúste odhadnúť mužov podľa ich prstov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vedci dokázali, že pôsobenie hormónov ovplyvňuje naše správanie v dospelosti a odrazí sa to aj na našom tele. Napríklad pomer dĺžky mužského ukazováka a prstenníka vypovedá o správaní muža k žene. Áno, podľa ich prstov môžete odhadnúť mužov.
„Je fascinujúce, že množstvo hormónov pred narodením môže tak výrazne vplývať na naše správanie v dospelosti,“ tvrdí profesor Simon Young z McGillovej univerzity.
Pozrite sa teraz na pravú ruku svojho partnera. Alebo svoju. Máte ukazovák kratší ako prstenník? Zdanlivo nepodstatná dĺžka naozaj vypovedá veľa o našom tele aj osobnostných rysoch.

 

Správanie muža k žene

Keď žena zvažuje nejakú známosť, mala by si dôkladne…ale hlavne nenápadne J prezrieť mužove ruky. Podľa štúdie vedcov McGillovej univerzity sú muži s kratším (až krátkym) ukazovákom a dlhým prstenníkom zvyčajne k žene láskavejší a milší.
Možno to znie ako pritiahnuté za vlasy, ale vedci už dlho vedia o tom, že pomer dĺžky týchto dvoch prstov je výrazne ovplyvnené pôsobením mužských hormónov, najmä testorsterónu, na ľudský plod v ženskom brušku.

Viac mužských hormónov znamená kratší ukazovák a dlhší prstenník, čiže nízky pomer dĺžky ukazováka k prstenníku. Podobne to funguje u primátov a cicavcov, dokonca aj u rýb.

Debbie Moskowitzová a jej kolegovia sledovali 155 dobrovoľníkov počas troch týždňov. Tí mali vyplniť dotazník o každom stretnutí s inými ľuďmi, ktoré trvalo viac ako 5 minút. Podarilo sa im zistiť, že muži s krátkymi ukazovákmi (čiže muži pod väčším vplyvom mužských hormónov) lepšie vychádzajú so ženami.
Sú pozornejší, počúvajú ich, viac sa na dámy usmievajú a doprajú im oveľa viac komplimentov, ktoré navyše myslievajú naozaj vážne.
A presne toto na ženy platí.

22 pozitívnych návykov - ako odhadnúť mužovPrečítajte si aj
22 pozitívnych návykov šťastných ľudí

Ako ešte odhadnúť mužov?

Aj medzi ženami sú rozdiely v dĺžke ukazováka a prstenníka, no podľa doterajších zistení sa zdá, že na správanie žien voči mužom to nemá prakticky žiadny vplyv.

Vedci sa fenoménom dĺžky prstov zaoberajú dlhé roky, zistili viaceré zaujímavé veci a všimli si ešte jednu vec. Muži s kratším ukazovákom mávajú viac detí…čo je vlastne aj logické. Všetko nasvedčuje tomu, že si dokážu vybudovať kvalitnejší vzťah so svojimi partnerkami.

Ešte jedna zaujímavosť. Portál LiveScience.com priniesol článok o piatich „prstových“ faktoch a vyzerá to tak, že muži s kratším ukazovákom mávajú častejšie krajšiu tvár. Množstvo testosterónu, ktorému je dieťa vystavené pred narodením, totiž môže ovplyvniť aj to, ako sa vyvíjame a ako atraktívna bude naša tvár.

Na druhej strane, muži s kratšími ukazovákmi majú aj väčšie sklony k agresivite, závislosti na alkohole, čo zasa vzťahom príliš neprospieva.

odhadnúť mužov

Riziko rakoviny

Ale pozor.
Kratší ukazovák oproti prstenníku má podľa ďalších prieskumov aj riziká. Spája sa s vyšším nebezpečenstvom, že muž ochorie na rakovinu prostaty. Zistili to vedci ešte v roku 2010 a zverejnil to prestížny odborný časopis British Journal of Cancer.

Vedci sledovali pomery dĺžok prstov u 1500 pacientov a 3000 zdravých mužov za obdobie pätnásť rokov. Požiadali mužov, aby sa pozreli na obrázky rúk a vybrali si najpodobnejší k ich vlastnej.
U mužov, ktorí mali prstenník rovnako dlhý alebo dlhší ako ukazovák, je o 33% menšie riziko, že im bude diagnostikovaná rakovina prostaty, ako u mužov, ktorých prsty boli kratšie.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.