Mylo kozmetika. Pre vašu zdravú pleť vyrobená s úctou k prírode

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Denne sa náš organizmus stretáva s množstvom nežiaduco pôsobiacich chemikálií. To si asi uvedomujeme všetci, len nie vždy si to chceme priznať.
Preto sú čisté prírodné produkty tým, čo unavená pleť potrebuje, aby opäť zažiarila zdravím a sviežosťou. Máme pre vás tip – Mylo kozmetika v sebe spája koncept lokálnych, organických a fair trade surovín spolu s filozofiou ekologických obalov.
Vyberte si z ručne vyrobených produktov Mylo a nechajte zažiariť svoju prirodzenú krásu.

 

Ako vznikla Mylo kozmetika

Mylo kozmetika BarbAko mnohé iné úžasné nápady, aj myšlienka začať ručne vyrábať prírodnú kozmetiku vznikla úplnou náhodou. Prvotnou inšpiráciou, ktorá položila základy pre projekt menom Mylo kozmetika, bola kniha o výrobe mydiel. Bol to darček od kamarátky a ten, kto ho v roku 2013 získal, bola budúca zakladateľka prírodnej kozmetiky Mylo – Barb. Prvé mydlo sa jej podarilo na prvýkrát, čo ju povzbudilo v ďalšom experimentovaní s rôznymi rastlinnými zložkami, bylinkami a esenciálnymi olejmi.

Keďže výroba mydiel metódou za studena v nej prebudila kreatívneho ducha, už počas materskej dovolenky sa pustila do práce. Barbora Gažová, alebo v skratke Barb, má každý jeden výrobok do detailov premyslený. Na základe tipov, požiadaviek alebo podnetov z okolia vytvorí receptúru, ktorú testuje až dovtedy, kým nie je dokonalá. Potom sama navrhne a vytvorí jednoduchý obal, pri ktorom precízne dbá na ekológiu a osobitný dizajn. Každý jeden kúsok je tak vyrobený s radosťou, pričom ide o 100 % ručnú výrobu od začiatku až do konca.

 

Čo obsahuje Mylo kozmetika

Nezáleží na tom, či ide o Mylo mydlá, pleťové oleje, balzamy na nohy alebo balzamy na pery. Zložky, ktoré obsahuje prírodná kozmetika Mylo, sú prirodzene účinné, a pritom maximálne bezpečné, pretože kozmetika Mylo je certifikovaná a dermatologicky testovaná.
Samozrejmosťou je aj to, že Mylo kozmetika nie je testovaná na zvieratách.

Navyše, až 99 % prírodných ingrediencií má rastlinný pôvod. Okrem toho, sušené kvety levandule a nechtíka pochádzajú z vlastnej záhrady výrobcu. Mylo mydlá sú zase vyrobené s použitím výlučne bio bambuckého masla a za studena lisovaného avokádového oleja. Podobne aj vo výrobkoch obsiahnuté esenciálne oleje sú vyrobené prevažne v bio kvalite a získavajú sa destiláciou.
A keďže Mylo starostlivo dbá o kvalitu všetkých svojich produktov, vo výrobkoch nenájdete žiadnu z nasledovných zložiek:

  • palmový olej
  • alkohol
  • syntetické a umelé látky (farbivá, konzervanty, parfémy)
  • hydrogenizované tuky (ako napríklad avokádové maslo)
  • parafín a vazelína
  • živočíšne tuky

Mylo kozmetika

Čistota – jednoduchosť – príroda

Celá filozofia, na základe ktorej sú vyrábané Mylo mydlá, krémy, séra, balzamy či gély, je založená na princípoch čistoty, jednoduchosti a spojitosti s prírodou.

  • Purity – čistota

Mottom je vyrábať produkty, ktoré svojím zložením dodajú pleti všetky potrebné látky a pritom neobsahujú zbytočné syntetické látky.

  • Simplicity – jednoduchosť

Jednoduché, ale účinné zloženie skvele ladí s prostým, no zato efektným dizajnom obalov. Okrem toho sa dbá aj o ekologický aspekt použitých obalov, ktoré sú vyrobené zo skla alebo z recyklovaného papiera.

  • Nature – príroda

Výberom lokálnych surovín organického pôvodu Mylo kozmetika prihliada na to, aby výroba jej produktov mala na životné prostredie čo najmenší dopad. Etická stránka výroby je zohľadnená na základe fair trade spôsobu získavania surovín.

 

Heslo Barb, zakladateľky Mylo kozmetiky

Život v meste v znečistenom ovzduší predstavuje veľkú záťaž nielen pre našu psychiku a celý organizmus, ale v neposlednom rade negatívne ovplyvňuje aj našu pleť. Ak chcete, aby bola pleť zdravá a rozjasnená aj v takýchto náročných podmienkach, nemali by ste zabúdať na jej účinnú ochranu a výživu.
Barb, ktorá stojí za zrodom prírodnej Mylo kozmetiky, sa k tomu vyjadrila celkom jednoznačne:

“Nezabúdaj, že najdôležitejšie je zdravie tvojho tela… preto ho rozmaznávaj!”

— PR článok —
Foto: Mylo.sk/Instagram Nora.Jakub


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.