Najlepšia pomoc pri kosení vašej záhrady

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Letná sezóna je v plnom prúde a spolu s radovánkami majú majitelia domov aj rôzne povinnosti. Jednou z najbežnejších je starostlivosť o záhrady a predovšetkým o trávniky. Majitelia záhrad preto musia starostlivo vyberať príslušenstvo, vďaka ktorému budú ich trávniky vyzerať presne podľa ich predstáv.
Pri téme starostlivosti o záhradu sa ponúka nespočetné množstvo otázok a problémov, s ktorými si musia „domáci záhradníci“ poradiť. Pre mnohých sa však trávnik stáva prioritou číslo jedna. Na prvý pohľad sa môže tento problém javiť ako banalita, no výber správneho stroja pre Váš trávnik nemusí byť tak jednoduchý.

 

Kosačky

Prvou možnosťou, ktorá sa človeku pri téme „trávnik“ vybaví, sú samozrejme kosačky. Každý z nás sa v nejakom bode dostal s kosačkami do kontaktu, či už v mladosti u starých rodičov, alebo dnes na svojom pozemku. Človek, ktorý nevlastní záhradu, nemusí vidieť medzi kosačkami rozdiel, no v dnešnej dobe exituje hneď niekoľko odlišných variant.

Ak vlastníte malú záhradu s rozmermi do 100 m2, vhodnou alternatívou budú pre vás robotické, ručné alebo elektrické kosačky. S väčšími rozmermi záhrad by ste mali siahnuť po akumulátorových kosačkách, benzínových kosačkách a v prípade, že je Vaša záhrada väčšia ako 2000 m2, sa najlepšou voľbou stáva záhradný traktor.

kosačka - ako si ju vybrať?Prečítajte si tiež
Kosačka na trávnik. Akú si vybrať a čo si všímať?

 

Krovinorezy

Druhými v poradí najznámejších záhradných pomôcok sú jednoznačne krovinorezy. Ich hlavnou výhodou je ľahká manipuláciavšestrannosť. Krovinorezy nájdu svoje využitie prakticky v každej záhrade a práca s nimi je vďaka nízkej hmotnosti veľmi jednoduchá. Vďaka ich tvaru sa dokážete s nimi dostať aj na miesta, kam sa bežná kosačka nedostane a pri malých záhradkách dokáže plnohodnotne plniť funkciu kosačky.

 

Zohľadnite všetky faktory

Veľkosť Vašej záhrady a výkon stroja tvoria základné kritériá pri výbere, no sú tu aj ďalšie faktory, ktoré treba zohľadniť. Benzínové stroje znečisťujú životné prostredie, no naopak akumulátorové či elektrické stroje sú závislé od nabíjania alebo stáleho zdroja energie.

Ďalším faktorom je možnosť použitia zberného koša na kosačke, ak chcete mať Váš trávnik dokonale čistý. Voľba záhradného pomocníka je komplexnejšia úloha, ako sa na prvý pohľad zdá, a preto je dôležité výber prispôsobiť podmienkam Vašej záhrady.

— PR článok —
Foto: bevz tetiana / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.