Návšteva pápeža. Rozpis miest a časov. Účasť, registrácia a dôležité otázky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Návšteva Svätého Otca sa uskutoční od 12. do 15 septembra 2021. Mottom jeho návštevy je „S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom“. Panna Mária je patrónka Slovenska, návšteva pápeža vyvrcholí práve na sviatok Sedembolestnej Panny Márie 15.septembra.
Motto vyjadruje želanie, aby návšteva pápeža Františka na Slovensku posilnila našu vieru a oživila túžbu napredovať po stopách Pána Ježiša, ktorý „neprišiel dať sa obsluhovať, ale slúžiť a položiť svoj život”.
Nižšie nájdete presný rozpis jeho návštevy – v ktorom meste bude v ktorých hodinách a kde konkrétne. Tiež podmienky účasti, kde sa možno ešte registrovať a ďalšie užitočné informácie o doprave, občerstvení, parkoviskách ap.

 

logo návštevy pápeža na SlovenskuNávšteva pápeža – ROZPIS kde a kedy

logo návštevy pápeža na SlovenskuNedeľa 12. septembra 2021 – Bratislava

15:30   Prílet na medzinárodné letisko v Bratislave
15:30   Oficiálne prijatie na medzinárodnom letisku v Bratislave
16:30   Ekumenické stretnutie na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave – Príhovor Svätého Otca
17:30   Súkromné stretnutie s členmi Spoločnosti Ježišovej na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave

 

Pondelok 13. septembra 2021 – Bratislava

09:15   Privítací ceremoniál v Prezidentskom paláci v Bratislave
09:30   Zdvorilostná návšteva u prezidentky republiky, v “Zlatom salóne” Prezidentského paláca v Bratislave
10:00   Stretnutie s predstaviteľmi štátu, občianskej spoločnosti a diplomatického zboru v záhrade Prezidentského paláca v Bratislave – Príhovor Svätého Otca
10:45   Stretnutie s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi v Katedrále sv. Martina v Bratislave – Príhovor Svätého Otca
15:00   Stretnutie predsedu vlády s predstavenými Štátneho sekretariátu
16:00   Súkromná návšteva centra “Betlehem” v Bratislave
16:45   Stretnutie so židovskou komunitou na Rybnom námestí v Bratislave – Príhovor Svätého Otca
18:00   Stretnutie s predsedom parlamentu na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave
18:15   Stretnutie s predsedom vlády na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave

návšteva pápeža

Utorok 14. septembra 2021 – Košice a Prešov

08:10   Odlet do Košíc
09:00   Prílet na letisko v Košiciach
10:30   Božská liturgia svätého Jána Zlatoústeho, ktorej bude predsedať Svätý Otec na priestranstve pred Mestskou športovou halou v Prešove – Homília Svätého Otca
16:00   Stretnutie s rómskou komunitou na Luníku IX. v Košiciach – Pozdrav Svätého Otca
17:00   Stretnutie s mladými na Štadióne Lokomotíva v Košiciach – Príhovor Svätého Otca
18:30   Odlet do Bratislavy
19:30   Prílet na medzinárodné letisko v Bratislave

 

Streda 15. septembra 2021 – Šaštín

9:10     Modlitbové stretnutie s biskupmi v Národnej svätyni v Šaštíne
10:00   Svätá omša na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni v Šaštíne – Homília Svätého Otca
13:30   Rozlúčkový ceremoniál na medzinárodnom letisku v Bratislave
13:45   Odlet do Ríma

Šaštín-Stráže Bazilika komplexPrečítajte si tiež
Šaštín-Stráže.
Národná svätyňa Bazilika Sedembolestnej a pútnické miesto.

 

logo návštevy pápeža na SlovenskuÚčasť nielen pre zaočkovaných  

Na podujatiach sa pôvodne mohli zúčastniť iba registrovaní účastníci, ktorí zároveň spĺňajú podmienku plnej zaočkovanosti. Čiže:

 • očkovaní v dvojdávkovej schéme, ak uplynulo 14 dní po podaní druhej dávky
 • očkovaní v jednodávkovej schéme, 21 dní po podaní jednej dávky (ide o vakcínu Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson)
 • očkovaní 1. dávkou + 14 dní po podaní prvej dávky, ak zároveň prekonali COVID v intervale maximálne do 180 dní

Podľa najnovšieho rozhodnutia sa na podujatia dostanú aj nezaočkovaní ľudia.  Konferencia biskupov Slovenska oznámila, že verejné podujatia budú dostupné aj pre ľudí s negatívnym testom a tých, čo prekonali covid v uplynulých 180 dňoch. Tieto skupiny budú mať samostatné vstupy, ktoré budú oddelené od sektorov pre zaočkovaných. Nižšie nájdete registráciu pre zaočkovaných. Pre nezaočkovaných – čiže OTP – spúšťajú registráciu v pondelok 6.septembra na tejto stránke.

Osoby, ktoré sa zo zdravotných dôvodov nemôžu očkovať, môžu napísať e-mail na  regkontrola@navstevapapeza.sk.

Pokiaľ ide o deti, do 12 rokov majú výnimku z vakcinácie a rodič ich zapíše do svojho vlastného registračného formulára.
Deti od 13 do 15 rokov musia byť registrované samostatne, musia byť zaočkované, alebo byť po prekonaní covidu (180 dní), alebo musia byť otestované, zároveň sa nemusia sa preukázať dokladom totožnosti, keďže ho nemajú. Mali by prísť v sprievode dospelej osoby, ktorá môže potvrdiť ich totožnosť.

 

logo návštevy pápeža na SlovenskuRegistrácia očkovaných na podujatia

návšteva pápeža v KošiciachAk sa chcete registrovať, choďte na stránku Návšteva pápeža, kde si vyberiete miesto registrácie. Vyplníte registračný formulár – niekoľko osobných údajov a email, kde bude po skontrolovaní údajov zaslaný lístok. Ten vám umožní vstup na podujatie. Spolu s ním musíte mať aj občiansky preukaz, pri zahraničných účastníkoch pas.
Tu nájdete registráciu pre dobrovoľníkov.

Do Šaštína privezú pútnikov z rôznych obcí na Slovensku. Ak sa chcete nechať priviezť, musíte sa registrovať na tejto stránke.

 

logo návštevy pápeža na SlovenskuĎalšie dôležité otázky

 • Na akcie bude bezbariérový vstup pre účastníkov so znevýhodnením ako sú vozičkári, či ľudia, ktorí nedokážu dlhšie stáť, s barlami ap. Bude tam samostatný sektor so zvýšenou asistenciou.
 • Odporúča sa priniesť respirátor a mať ho počas celého podujatia.
 • Brány priestranstva pre svätú omšu v Šaštíne sa otvoria o 18:00 už 14. septembra. Priestor svätej omše bude uzatvorený  dve hodiny pred jej začiatkom, ktorý je plánovaný na 10:00.
 • V priestoroch podujatí bude k dispozícii voda, toalety a zdravotná služba. Občerstvenie bude k dispozícii v okolí podujatí. Verejné toalety budú k dispozícii pre každý sektor. Jedlo a nápoje si môžete priniesť so sebou, nie však v sklenených fľašiach.
 • V Košiciach nebude počas stretnutia svätá omša, iba stretnutie s mládežou s príhovorom pápeža. V Košiciach bude svätá omša v rámci sprievodného programu o 11:00 (na štadióne Lokomotíva, ako aj na Luníku IX).
 • Parkoviská pri miestach podujatí budú bezplatné, no nebudú strážené. Preto si v zaparkovanom vozidle nenechávajte žiadne cenné veci.
 • Kyvadlová doprava. V Šaštíne premávať nebude. V Košiciach bude zo záchytných parkovísk premávať na štadión Lokomotíva (od 8:00 do 21:00), tiež od záchytných parkovísk na Luník IX. (od 8:00 do 19:00).
 • MHD bude v Košiciach a v Prešove 14.septembra pre všetkých zdarma.
 • Ak sa nemôžete dostaviť na stretnutia s pápežom, priame prenosy zabezpečuje RTVS. Svätý Otec bude hovoriť po taliansky, celý prejav bude tlmočený do slovenčiny.

 

logo návštevy pápeža na SlovenskuKto je pápež František?

pápež František - návšteva na SlovenskuFrantišek (latinsky Franciscus) sa vlastným menom volá Jorge Mario Bergoglio. Narodil sa 17. decembra 1936 v Buenos Aires, Argentíne. Je 266. pápež Katolíckej cirkvi, rímsky biskup a panovník štátu Vatikán zvolený v konkláve dňa 13. marca 2013.

Je prvým pápežom, ktorý pochádza z amerického svetadielu. Tiež prvým pápežom, ktorý vzišiel z jezuitskej rehole. Prvým pápežom z južnej pologule. A po viac ako 1270 rokoch od smrti Gregora III. prvým pápežom, ktorý sa nenarodil v Európe.

Pápež František je známy pre svoju pokoru, dôraz na Božie Milosrdenstvo, záujem o chudobných a odhodlanie viesť medzináboženský dialóg.
Je uznávaný za to, že má menej formálny vzťah k úradu pápeža než jeho predchodcovia. Napríklad, že sa rozhodol radšej žiť v Dome svätej Marty, než aby obýval pápežský apartmán v Apoštolskom paláci, ako to robili predchádzajúci pápeži. „Môj ľud je chudobný a ja som jedným z nich,“ povedal viackrát na objasnenie svojho rozhodnutia bývať sám a sám si pripravovať večeru.

V medzinárodnej diplomacii sa pričinil o dočasné úplné znovuobnovenie diplomatických stykov medzi Spojenými štátmi a Kubou a podporoval prípady migrantov počas európskej a stredoamerickej migračnej krízy.
Pápež sa stal osobnosťou roka 2013 časopisu Time.

návšteva pápeža

Zdroj a foto: NavstevaPapeza.sk, Konferencia biskupov Slovenska,
Wikimedia/Tânia Rêgo/ABr, Jeffrey Bruno from New York City, United States,
Wikimedia/Gobierno Regional Tarapacá, Wikimedia/Korea.net / Korean Culture and Information Service (Jeon Han)


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.