Nebaví vás vysávanie? Kúpte si toto a ušetríte čas aj peniaze

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Robotické vysávače už dávno nie sú novinkou. Títo praktickí pomocníci sú dnes už bežnou súčasťou mnohých domácností. V obchodoch už nájdete množstvo vysávačov, ktoré sa od seba líšia svojím výkonom, funkciami či dizajnom.
Možno ste už zvažovali ich kúpu. Videli ste to v telke, či u suseda a hovorili ste si – oplatí sa to? Aké sú ich výhody a nevýhody?
A ako si vybrať ten správny robotický vysávač?

 

Ako si vybrať toho správneho pomocníka?

Ruku na srdce, vysávanie je obľúbenou činnosťou len málokoho z nás. Väčšine z nás robí dobre, keď sa tejto upratovacej činnosti môže zbaviť. Našťastie sú tu elektrickí pomocníci, ktoré nám vedia tieto činnosti uľahčiť. Robotické vysávače majú však svoje výhody i nevýhody. Ak teda práve uvažujete nad kúpou takéhoto pomocníka, zvážiť by ste mali jeho pre i proti.

vysávačVýhody robotických vysávačov

  • Pracujú za vás. Robotické vysávače pracujú samostatne. Na vás zostáva iba ich zapnutie – a aj to vo väčšine prípadov dokážete načasovať. Po vysávaní sa dokážu vrátiť do dokovacej stanice a oznámia vám aj to, že majú plný zásobník.
  • Dokážu povysávať rôzne typy povrchov. V závislosti od typu vysávača dokážu povysávať plávajúce podlahy, dlaždice i koberce. Mnohé modely dokonca disponujú funkciou antibakteriálneho čistenia, čo je ideálne pre domácnosti s malými deťmi či alergikmi.
  • Nerušia. Hlavne v porovnaní s klasickými vysávačmi sú robotické vysávače spravidla nehlučné. V prípade, že vysávač disponuje funkciou plánovania vysávania, môžete jeho činnosť načasovať aj na dobu, keď práve nie ste doma.

 

 vysávačNevýhody robotických vysávačov

  • Nedostatočné čistenie. Nie každý vysávač zvládne všetky typy povrchov. Niektoré typy vysávačov navyše pozbierajú z podlahy len väčšie chuchvalce, ale na drobnú špinu nestačia. Prípadne môžu mať problémy s vysávaním rohov miestností. Rátajte teda s tým, že raz za čas budete musieť zobrať do ruky aj klasický vysávač.
  • Časté vyprázdňovanie. Najmä v porovnaní s klasickými vysávačmi majú robotické vysávače menšie zásobníkmi, s čím súvisí aj potreba ich častejšieho vyprázdňovania.
  • Nedokonalé funkcie. Nie všetky vysávače sú dokonale naprogramované. Tak sa môže stať, že vám budú narážať do nábytku, zamotajú sa do káblov alebo vám spadnú zo schodov.

robotický vysávač v akcii

Kvalitnejšie robotické vysávače majú spravidla menej nevýhod a dokážu pracovať naozaj kvalitne. Ale ruku na srdce – kto z nás si môže dovoliť investovať do tých najdrahších technických vymožeností?
Oplatí sa však kúpiť aj lacnejšie robotické vysávače? Skúsenosti používateľov hovoria o tom, že rozumnejšie je radšej došetriť si nejakú tú stovku a siahnuť aspoň po modeloch strednej triedy. Takéto drahšie kúsky vás určite nesklamú. Predsa len, robotický vysávač si kupujete na dlhé roky a taká investícia sa určite oplatí.

Náš tip
Ušetrite pri kúpe robotického vysávača a využite skvelé zľavové kupóny, kódy palebo výpredaj, ktoré nájdete na stránke Vašekupóny.sk.
Andreashop zľavový kupón či Nay výpredaj elektroniky určite poteší aj vašu  peňaženku.

neporiadok spôsobuje chorobyPrečítajte si tiež
Ako nás neporiadok oberá o zdravie s spôsobuje choroby?

Pri výbere robotického vysávača zvažujte aj usporiadanie vašej domácnosti. Ak máte napríklad nábytok na nízkych nožičkách, investujte do takého pomocníka, ktorý sa pod nábytok zmestí.
Pri komplikovanom členení izieb, ktoré sú oddelené vysokými prahmi či schodmi, musíte rátať s tým, že vysávač vyčistí iba tie časti, kde sa vie dostať.
Pre domácnosti s kobercami vyhľadajte robota, ktorý dokáže zvyšovať svoj výkon práve pri ich vysávaní.

Ak dôkladne zvážite vaše potreby, určite sa vám podarí vybrať taký kúsok, ktorý vám výrazne uľahčí život. A z doteraz neobľúbeného vysávania sa možno stane váš koníček.

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.