Záhadná vražda manžela a nečakané tajomstvo. Robert Bryndza a jeho Ťaživé ticho

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jej manžel je mŕtvy. Zomrel za záhadných okolností… a navyše sa dozvedá veci, ktoré nečakala. Jeho tajomstvo stále žije a ťaživé ticho ju doslova gniavi a ničí…
Svetovo úspešný autor bestsellerov Robert Bryndza má novinku, ktorá však ide mimo jeho dvoch obľúbených sérií. Áno, mnohí sa už teraz tešia na pokračovanie detektívnych sérií s vyšetrovateľkami Erikou Fosterovou a Kate Marshallovou… prípadne na sériu romantických komédií s Coco Pinchardovou.
No tentoraz ide o samostatnú knihu a stále je to ten skvelý Bryndza. Je tu psychologický triler Ťaživé ticho, ktorý vyšiel ako kniha, e-kniha aj audiokniha v podaní Lucie Vráblicovej.

Ťaživé ticho

Maggie je úspešná lekárka a s manželom Willom žije presne taký život, o akom vždy snívali. Jedného dňa však do nemocnice privezú postreleného muža v povedomom oblečení. Maggin život sa najprv zastaví a potom otočí hore nohami.
Tým zastreleným mužom je jej manžel Will.
Napriek všetkej snahe sa Willa nepodarí zachrániť a Maggie je presvedčená, že sa stal obeťou vlámania. Policajná správa však znie jasne: spúšť potiahol Will sám.

Maggie je zdrvená od žiaľu a zožierajú ju nezodpovedané otázky. Jej manžel nebol samovrah. Mal toľko dôvodov žiť.
Po pohrebe odchádza Maggie do ich prázdninového domu na malom chorvátskom ostrove, aby unikla realite. Lenže všetko ju to dostihne aj na opustenom mieste a pravda je oveľa temnejšia, než čakala.

Všetko odštartuje list, ktorý jej Will napísal pre prípad svojej smrti a ktorý obsahuje indície odhaľujúce strašidelné tajomstvo. Postupne, ako si Maggie skladá čriepky dokopy, zisťuje, že Willova smrť je spojená s niekým z jeho minulosti…
S niekým, kto urobí všetko pre to, aby ju umlčal.

robert bryndza ťaživé ticho

Nebudete sklamaní!

Robert napísal opäť veľmi dobre vyskladaný triler – je to napínavé, svižne napísané a dobre vykreslené strašidelné prostredie ostrova. Autor vám ponúka drobné omrvinky, indície a nechá vás tápať. Núti vás premýšľať, hľadať súvislosti a to je na podobných knihách to najlepšie.
Sem tam nadhodí nejaký háčik, aby vás udržal v napätí a vy jednoducho musíte čítať ďalej. Skvele načasované zvraty, udržiava si svižné tempo a celé to zakončí tak ako treba. Nebudete sklamaní.

Možno sú niektorí fanúšikovia sklamaní, že neprišiel s pokračovaním svojich obľúbených sérií. Málo autorov sa pustí mimo svojich vychodených chodníčkov, ktoré navyše výborne fungujú a namotávajú čoraz viac fanúšikov. Ešte menšiemu počtu autorov sa tieto odbočky aj vydaria…no treba uznať, že Robert Bryndza to zvládol. Ťaživé ticho je dramatický, psychologický triler, ktorému nechýba spád, správne vykreslené postavy a dobre vystavaná zápletka.

Inšpirácia v Chorvátsku

Robert dostal nápad na túto knihu v Chorvátsku, kde strávil krásne chvíle. Po prvý raz bol na ostrove Krk a v Baške v roku 2012, zamiloval si tamojšie jedlo, úžasnú krajinu aj pláže. Odvtedy navštívil viacero miest a nádherných ostrovov a napríklad poslednú zimu strávil v Dubrovníku.

“Kým si však začnete vyhľadávať na internete alebo budete hľadať dom, v ktorom bývala Maggie, na Airbnb –  ostrov Tišina je fiktívny. Tento dom bol v knihe inšpirovaný domom bez elektriny, ktorý sme si prenajali na Krku v roku 2015. Prašná cesta vedúca k domu, z ktorého bol ohromujúci výhľad na more, bola plná zdochlín oviec, nad ktorými krúžili obrovské čierne havrany. Vedel som, že o tom musím napísať,” tvrdí Robert.

 

Robert Bryndza

Je autorom megaúspešných trilerov, ktorých sa len v angličtine predalo vyše 3 miliónov výtlačkov a boli preložené do 29 jazykov. Na Slovensku zažiaril hitom Dievča v ľade. Ide o prvú knihu série s hlavnou hrdinkou detektívkou Erikou Fosterovou, ktorej sa dodnes predalo vyše milióna výtlačkov. Sériu trilerov s Erikou Fosterovou tvorí zatiaľ šesť kníh. Možno ich čítať ako časti série aj ako samostatné romány v ľubovoľnom poradí: Dievča v ľade, Nočný lov, Temné hlbiny, Do posledného dychu, Chladnokrvne, Smrtiace tajnosti a Osudné svedectvo.

V sérii s vyšetrovateľkou Kate Marshallovou vyšli 4 knihy: Deväť brestov, Temné piesky, Keď sadá súmrak a Diablova cesta.
Okrem toho napísal aj bestsellerovú sériu romantických humorných románov.

robert bryndza ťaživé ticho

Foto: LepšíDeň.sk, FB/Robert Bryndza, Grada


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.