Thajská Pattaya. 9 dôvodov, prečo si ju vybrať na dovolenku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chystáte sa do Thajska, ale stále neviete ktorú oblasť si vybrať? Určite neobíďte najznámejšiu a asi aj najrušnejšiu turistickú lokalitu. Pattaya je povinnou zastávkou každého turistu, pretože tam to naozaj žije. A vyberte sa tam aj vtedy, ak hľadáte komfort na dosah ruky. Piesok, slnko a zábava na jednom mieste.

Pritom letovisko Pattaya bolo kedysi malou rybárskou dedinkou s krištáľovou vodou a úžasným pieskom. Čarovné miesto. A tým zostalo dodnes, navyše s vysokou kvalitou služieb aj pre najnáročnejších turistov. Pattaya je lemovaná tromi skalnými mysmi, ktoré oddeľujú pláže. Každá z nich je iná, takže môžete ich striedať. Neleňte a vystúpajte na kopec Khao Pattaya, z ktorého sa vám naskytne nádherný pohľad na celú scenériu. Ideálne miestečko pre zamilovaných a milovníkov romantiky 🙂
Prinášame Vám 9 dôvodov, prečo si zvoliť preslávenú Pattayu.

 

  1. Nong Nooch tropická záhrada

Nong Nooch tropická záhrada je úžasná tropická záhrada, ktorá je jednou z najväčších a najkrajších botanických záhrad v Ázii. Je plná exotických rastlín, kaktusov, bonsajov, sukulentov a orchideí.
Uvádzajú tam úžasné predstavenie thajských tradičných tancov z celého Thajska, thajského bojového umenia a sloniu show. Dokonca si tu môžete pohladiť tigra alebo sa nechať povoziť na slonovi.
Záhrada sa rozlieha na 2,4 km štvorcových a je ideálna na celodenný výlet. Nong Nooch nájdete len niekoľko kilometrov od centra Pattaye.

Nong Nooch tropická záhrada

Nong Nooch tropická záhrada.

  1. Jomtien Beach

Uniknite ruchu hlavného mesta Bangkok a uvoľnite sa. Zrelaxujte na Jomtien Beach. Opaľujte sa v blízkosti pokojného pobrežia, alebo sa môžete uchýliť do tieňa na okraji pláže. Milovníci vodných športov môžu využiť všetky druhy aktivít, vrátane jetskiingu, parasailingu a windsurfinguu.
O občerstvenie tiež nie je núdza. Hostia tu nájdu veľa reštaurácií, ktoré podávajú vynikajúce miestne pokrmy a čerstvé plody mora.

 

  1. Svätyňa pravdy

Absolútne unikátna stavba zobrazujúca poctu dávnemu pohľadu na svet, rovnako ako Vedomostiam dávnoveku či Východnej filozofii. Umelecký zázrak sa pozerá na more zo skalnatého ostrohu.
Celá budova je postavená z teakového dreva a jej stavba sa začala až v roku 1981, hoci môže na prvý pohľad smelo súperiť s historickými monumentmi starými viac ako tisíc rokov. Stavebné práce navyše stále prebiehajú a jej dokončenie je plánované na rok 2025.

Svätyňa pravdy. Pattaya

Svätyňa pravdy.

  1. Wat Yansangwararam

Len 12 km južne od Pattayi narazíte na skvost thajskej chrámovej architektúry – rozsiahly chrámový komplex Wat Yansangwararam s rozlohou 60 hektárov. Vybudovali ho v rámci kráľovského projektu pre provinciu Chonburi.
Staval sa od roku 1975 do roku 1996 a bolo tu preinvestovaných vyše 27 miliárd THB (cca 600 miliónov USD). A výsledok tomu skutočne zodpovedá. Wat Yan bol zasvätený Somdej Phra Yanasangworn, najvyššiemu patriarchovi čiže hlave thajských budhistov. Komplex je pretkaný čarokrásnymi parkami a uprostred sa nachádza veľké jazero s vodotryskami. Nájdete tu množstvo chrámov v rôznych architektonických štýloch.

 

  1. Mini Siam

Mini Siam sa nachádza severne od Pattaye. Ide o rozprávkové miesto plné miniatúrnych replík s vynikajúcimi architektonickými dielami, ktoré sú z Thajska, aj z celého sveta.
Možno tam vidieť chrám Smaragdového Buddhu, Thajskú snemovňu, Tower Bridge, Eiffelovu vežu, Sochu slobody alebo Veľký čínsky múr.
Všetko je vybudované v pomere 1:25. Uvidíte celkovo viac ako 100 modelov zobrazujúcich svetové stavby. Všetko sa nachádza v príjemnom prostredí medzi zeleňou a krásnymi stromami.

Big Budha. Pattaya

Veľký Budha.

  1. Plávajúce trhy Pattaya

Plávajúce trhy Pattaya bývali bežnou súčasťou thajského života, ale dnes sú zábavou hlavne pre turistov a chaotickým zážitkom pre všetky vaše zmysly. Prevezte sa na loďke po kanáloch a navštívte preslávené trhy, kde obchodníci ponúkajú svoj tovar na malých loďkách a pripravujú rôzne kulinárske špeciality, ktoré jednoducho musíte ochutnať.
Plávajúce trhy sú kúsok od mesta Pattaya. Trh je rozdelený na 4 časti, kúpiť tu môžete skvelé jedlo, ovocie, suveníry a je tu aj niekoľko galérií. Prenajmite si loďku a nechajte sa povoziť po kanáloch.

 

  1. Pattaya – podvodný svet

Do zoznamu tých najzaujímavejších miest v Pattayi rozhodne patrí aj miestne aquarium. Sami miestni o ňom hovoria, že je jedno z najkrajších v celej Ázii. Presklený tunel je dlhý viac ako sto metrov a návštevníkov od okolitého modrého a tichého sveta delí len sedem centimetrov silné sklo. Za ním sa potom preháňa asi 4500 živočíchov, vrátane žralokov.

Pláž v Pattayi.

Pláž v Pattayi.

  1. Pattaya Cabaret Shows

Pattaya Cabaret Shows sú tie najlepšie umelecké predstavenia formou kabaretu na javisku. Získali si celosvetovú slávu vďaka svojim “ladyboy” bavičom, ktorí majú obrovský talent. Vystúpenia sú ohromujúce a je ich rozmanité množstvo. Medzi najpopulárnejšie patrí: Alcazar Cabaret Show, Alangkarn Show a Tiffany Cabaret Show.

 

  1. Walking Street

Walking Street je snáď tou najznámejšou turistickou ulicou na svete. Walking Street je to miesto, kde sa všetko deje. Zjednodušene povedané, väčšina nočného života v Pattayi a akcie zamerané na turistov sa nachádzajú v južnej časti mesta Pattaya. Práve na ulici Walking Street, kde je najväčšia koncentrácia barov, Go-Go barov, masážnych salónov a diskoték.
Všetko je osvetlené neónovými svetlami, čo dáva miestu tú pravú a jedinečnú atmosféru. Pohybuje sa tu mnoho turistov, predovšetkým mužov a thajských dievčat, ktoré sú také priateľské, že aj plachý chlapec sa tu bude cítiť príjemne 🙂

Nočná Pattaya

Nočná Pattaya.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.