Pískacie tričká sa vracajú do módy. Vyskúšajte ich

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Možno ste si už aj vy všimli ľudí s pískacími tričkami – nie v socializme 🙂 Teraz. Pískacie tričká sa totiž opäť dostávajú do módy a to vďaka tridsiatničke Silvii Némethovej, ktorá ich začala vyrábať ako hobby, no v poslednom období robia radosť čoraz viac ľuďom a Silvia sa musí obracať. Dokonca im prepadli herci Robo Roth, či Juraj Kemka. Pískacie tričká vedia potešiť, urobiť deň lepším a tak sme Silviu vyspovedali.

Prvé pískacie tričká

Možno si aj vy pamätáte pískacie tričká z posledných rokov socializmu. Dnes sú opäť v móde a nápadu oživiť ich vďačí Silvia svojim dcérkam. „Ako malá som túžila po pískacom tričku, ale nikdy som také nemala,“ prezrádza sympatická absolventka grafického dizajnu na VŠVU. „Spomenula som si na to na materskej dovolenke a chcela som také tričko dopriať mojim dievčatám. Nenašla som však jediný zdroj, ktorý by také tričko ponúkal.“

Silvia Némethová chcela najskôr potešiť svoje deti.

Silvia Némethová chcela najskôr potešiť svoje deti.

A tak si ich vyrobila sama. Prvé pískacie tričká vznikli ako homemade výrobok pre jej deti a ďalšie pre deti jej kamarátov. Keď sa rodičia začali dožadovať vlastných verzií pískacieho trička, vtedy sa zrodila myšlienka dostať nápad z obývačky von medzi ľudí, na profesionálnejšiu úroveň.

Tie tričká sú naozaj super a v ľuďoch vzbudzujú príjemný pocit. Vyčaria úsmev na perách, možno mnohým aj vylepšia deň. A Silvia potvrdzuje, že zákazníci sú naozaj šťastní. „Stále nás baví sledovať nových zákazníkov, ktorí sa zasmejú na zvuku trička. Teší ma, že si takéto tričká kupujú dospeláci rovnako pre seba, ako pre svoje deti. Najobľúbenejšie sú práve rodinné kombá, ktoré ľudia kupujú na dovolenku, na fotenie v ateliéri, na jachtu ap. Maminky sa rady obliekajú rovnako so svojimi princeznami a tatkovia chcú byť zasa rovnakí ako ich synovia,“ usmieva sa Silvia.

zmrzlina kounPrečítajte si aj
Najlepšia zmrzlina na Slovensku? Ochutnajte KOUN

Čoraz viac fanúšikov

Konečný vzhľad tričiek sa postupne dolaďoval. Prvých pár kusov našívali na už hotové nátelníky. Nudné strihy a farby týchto reklamných nátelníkov však veľmi rýchlo vymenili za vlastné strihy a vlastné látky, ktoré Silvii tkajú na objednávku v Česku. „Strihy tričiek sme postupne rozšírili o bodys pre miminká, šaty, oversized tričká, kraťasky aj sukne,“ vysvetľuje Silvia pre LepšíDeň.sk. „Zohnali sme si malú dielničku, ktorá sa dnes rozrastá o nové posily. Ani v tom najkrajšom sne som nedúfala, že dizajn tričiek osloví toľko ľudí.“

Dnes sú Pískacie tričká na webe, ktorý je veľmi vkusný a prehľadný. V eshope si môžete vybrať tričko, alebo si ho môžete kúpiť priamo v predajni. Pískacie tričká sídlia na Miletičovej v Bratislave, ale nájdete ich aj v Lamači, Žiline, Banskej Bystrici, či v Žiari nad Hronom. O oživenej popularite svedčí aj facebookovský profil, kde majú Pískacie tričká takmer 11.000 fanúšikov.

Na webe si môžete sami „namiešať“ vlastné pískacie tričko z najobľúbenejších farieb a motívov. V spomínanej kamennej predajni na Miletičke majú však oveľa viac strihov, druhov látok a písakcích motívov. „Ak zákazník nenájde v predajni presne to, čo chce, môže si objednať strih, materiál, aj písakciu aplikáciu, ktorá sa mu bude páčiť,“ dodáva Silvia.

pískacie tričká

Čo najviac letí?

Najväčší záujem je práve o rodinné ladenie, ale výborne idú aj klasické srdiečkové tričká a tričká s pískacou lodičkou. V lete sa predávajú najviac takzvané oversized maxi tričká, ktoré sú „lichotivého“ strihu 🙂 a dámam zakryjú j prípadné nedostatky. „Takto sa snažíme navrhovať väčšinu našich strihov.“

Keď majú kapacity, šijú aj pre firmy, ktoré chcú rovnaké tričká či už na teambuilding, alebo ako vianočné darčeky pre zamestnancov. Dokážu vystrihnúť aj vlastný návrh pískatka, ak je jednoduchý a pekný, ale len v prípade, že nie sú práve zavalení objednávkami. Záujem o pískacie tričká totiž rastie čoraz viac.

Ozaj, viete, čo to vlastne píska na tom tričku? Zamysleli ste sa nad takou jednoduchou vecou? „Je to taký malý pískací mechanizmus, ktorý vydrží neobmedzené pranie v práčke. Stane sa, že z nejakého dôvodu niekomu tričko prestane pískať. V takom prípade mechanizmus bezplatne vymieňame,“ prezrádza Silvia.

Robo Roth a Juraj Kemka. Aj oni už nosia pískacie tričká.

Robo Roth a Juraj Kemka. Aj oni už nosia pískacie tričká.

Pískací Juraj Kemka a Robo Roth

So svojimi tričkami je už dobre známa herečka a moderátorka Kristína Farkašová a toto je opäť niečo iné, z čoho sa môže stať veľký módny trend. Obľúbené darčeky pre radosť. Alebo len tak pre LEPŠÍ DEŇ. „Zatiaľ to robíme skôr na kolene, insitne a pre potešenie. Marketing už máme tiež premyslený, ale nateraz nezostáva čas. Záleží nám na tom, aby boli ľudia spokojní a tak trochu dúfame, že tričká si robia marketing samé,“ tvrdí Silvia.

Raz sa pískacie tričká dostali na hand made trh, kde im skvelú reklamu urobili Robo Roth a Juraj Kemka. „Juraj a Robo sú herci, ktorých osobnosť nám veľmi sedí,“ približuje Silvia. „Presne na nich sme si vedeli tieto cirkusantské tričká predstaviť. Oslovili sme ich, neváhali a celkom nezištne nám pomohli s propagáciou na jednom z prvých bratislavských trhov. Len tak, pretože sa im nápad páči. Sme pyšní, že nás nosia.“

Robo s Jurajom vtedy pobláznili množstvo ľudí, takže Silvia mala na niekoľko dní o robotu postarané. Takmer s kamarátkou nestíhali vybavovať objednávky.

 

Čo najbližšie?

A čo chystá Silvia Némethová na najbližšie obdobie?
Ako tvrdí, vždy sa snaží ku klasickým modelom pridať niečo tematicky aktuálne. Napríklad soby a vločky na Vianoce, zajačiky a kvety na jar, Valentín je vždy srdiečkový vo všetkých farebných prevedeniach. Napríklad pre Liptovský dvor vytvorili limitovanú edíciu pískacích tričiek s ovečkami a chalúpkami. „Snažíme sa, aby aj stabilný zákazník, ktorý sa k nám vracia, mohol vždy kúpiť niečo nové, čo ešte nemá. A takisto by sme radi otvorili obchodíky aj v iných mestách.“

Foto: Peter Korček, Silvia Némethová a LepšíDeň.sk

Limitovaná edícia pískacích tričiek pre Liptovský dvor.

Limitovaná edícia pískacích tričiek pre Liptovský dvor.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Jeden komentár

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.