Budujete na chalupe kúpeľňu? Poradíme vám, ako na to

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V starých chalupách kedysi kúpeľňa nebola. Ľudia sa umývali v korytách, pri vodovodnej pumpe alebo aj v rieke. Nie každý však túži zachovať si tieto zvyky aj dnes. Väčšina z nás si chodí na chalupu odpočinúť a nechce si každý deň ohrievať vodu na umývanie na peci. Patríte k nim aj vy?
Poradíme vám, ako najlepšie zariadiť a vybaviť kúpeľňu na chalupe.
 

1.   Vyberte pre kúpeľňu vhodné miesto

Najdôležitejšie je vybrať to správne miesto. Pretože naši predkovia neboli pri stavbe chalúp takí veľkorysí na priestor ako sme dnes my, často sa stáva, že pri výstavbe kúpeľne je to boj o vzácne centimetre.
Budúca kúpeľňa tak často býva umiestnená tam, kde pôvodne bývali chlievy, komory, chodbičky a tie najmenšie miestnosti. V takých priestoroch môže nastať problém s vlhkosťou (a novou kúpeľňou ju ešte podporíte).
Je teda nevyhnutné, aby ste budúcu kúpeľňu správne odizolovali. Odborníci tiež odporúčajú steny poriadne očistiť a penetrovať.

 

2.   Priveďte vodu a dobre premyslite rozmiestnenie vybavenia

Len čo si ujasníte miesto, začnite riešiť prívod vody a elektroinštaláciu. V komôrke ani chlieviku bežne nič také nebolo. Keď to vyriešite, priestor miestnosti si dobre prezrite a správne premerajte. Následne sa rozhodnite, kam umiestnite sprchový kút, ktorý sa do malých priestorov hodí viac než vaňa. Ďalej umývadlo, toaletu, kúpeľňové skrinky, bojler na vodu a prípadne aj pračku.kúpelňa na chalupe

 

3.   Pri zariaďovaní sa zamerajte na prírodné materiály

Treťou, veľmi príjemnou fázou je zvoliť správny štýl, do ktorého budete miestnosť ladiť. Kúpeľni na chalupe nepristane rovnaký štýl ako máte doma. A bola by to vlastne aj škoda ochudobniť sa o možnosti, ktoré sa vám ponúkajú.
Zabudnite teda na modernu a nechajte sa okúzliť prírodnými materiálmi – kameňom, drevom, kameninovou dlažbou, tehlami, klasickou bielou omietkou alebo keramikou v štýle retro. Ako dekoráciu môžete vybrať tkané podložky, ktoré sú zároveň praktické, rôzne kamene, sušené kvety a samozrejme sviečky. Vaša kúpeľňa na chalupe tým získa úplne iné kúzlo.

Potrebujete poradiť s výberom produktov v retro štýle? Obráťte sa na slovenský e-shop Sanitino.sk, ktorý sa špecializuje na odborné poradenstvo.

bývanie podľa feng šuejPrečítajte si tiež
Upravte si svoj dom alebo byt podľa feng šuej.

Autor: Sanitino.sk
— PR článok —

Foto: Sanitino, Unsplash


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.