Vsaďte na klasiku a pracujte na kondičke aj z pohodlia domova

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ako účinne namáhať svalstvo v nepriaznivom počasí? Zapracujte na kondičke, stavte na tieto cvičebné klasiky a doprajte si tréning aj z pohodlia domova.

Stacionárny bicykel alebo rotoped. Nech ste sa stretli s akýmkoľvek pomenovaním, s touto cvičebnou pomôckou získate mnohé. Nielenže si prevetráte hlavu a vyplavíte endorfíny, ale máte možnosť si sami regulovať aj intenzitu tréningu.

 

Nie je to len o chudnutí

Po tomto zariadení siahne predovšetkým ten, kto je odhodlaný na svojej váhe nejaké to kilo ubrať. V otázke spaľovania tukov a kalórií sa stane stacionárny bicykel vaším pravidelným spoločníkom, no určite oceníte aj ďalšie benefity ako napríklad posilnenie svalstva či možnosť absolvovať tréning kedykoľvek bez ohľadu na počasie či prevádzku. S pravidelným cvičením na rotopede bude vaše telo pevné a poďakuje sa vám aj kondička.

 

Nedostatok priestoru?

hrazdaAk vás trápi nedostatok voľného miesta na umiestnenie stacionárneho bicykla a skutočne hľadáte spôsob, akú fitness pomôcku môžete mať doma, siahnite po hrazde. Hrazda na stenu je totiž úplne jednoduchá na montáž a bezproblémová v otázke údržby. Navyše je ideálnou pomôckou na posilnenie horných partií, v rámci ktorých ide najmä o ramená, chrbát a brucho. Či už si hrazdu umiestnite na dvere alebo zvolíte tú do rohu, rozhodnutie je na vás.

 

Vsaďte na kvalitu a maximálnu bezpečnosť

Pokiaľ ešte nevlastníte jedno z vyššie uvedených náradí a skutočne nad tým uvažujete, je dobré upriamiť sa na niekoľko základných kritérií. Tým hlavným je, že si určite nič nevyrábajte doma a stavte na absolútne bezpečné cvičebné pomôcky od osvedčených predajcov. Najlepšie nie je siahať ani po tých profesionálnych vybaveniach, nakoľko tie by ste nedokázali naplno využiť a ich potenciál by značne strácal.

 

Zabudnite na bazár či pofidérne inzeráty

Samozrejme, azda jednou z najhorších možností, ako postupovať pri zháňaní takýchto pomôcok, je kúpiť ich z druhej ruky. Pokiaľ predajcu nepoznáte, nemôžete reálne vedieť, ako s daným rotopedom či hrazdou zaobchádzal. Zahrávate sa nielen s možnou labilitou produktu, ale aj celkovým opotrebovaním a výrazne zvyšujete aj možné riziko úrazu.

ako odstrániť tuk z bruškaPrečítajte si tiež
6 cvikov, ako odstrániť tuk zo spodného bruška.

 

V pohodlí domova žiadne komandovanie nehrozí

Jednoduchý spôsob, ako pravidelne precvičiť telo bez toho, aby ste museli vyjsť von, predstavujú rôzne cvičebné prístroje určené na domáce použitie. Posilňujte svalstvo z pohodlia domova bez akýchkoľvek obmedzení.
Medzi osvedčené klasiky patrí stacionárny bicykel, no určite by ste nemali zanevrieť ani na čoraz populárnejšiu hrazdu na stenu. S týmto náradím si môžete kedykoľvek vylepšiť vašu fyzickú kondíciu. Ďalšou výhodou je, že vás nikto nebude komandovať 🙂 a vy si tak môžete zvoliť vlastné tempo a postupne upravovať celkovú intenzitu tréningu.

— PR článok —
Foto: Seksan.TH / Shutterstock.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.