Prečo začať používať micelárne vody?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Micelárne vody sa stali súčasťou dennej starostlivosti o pleť. Keďže ide o viacúčelový kozmetický produkt sú čoraz obľúbenejšie a neraz ich odporúčajú aj dermatológovia. Čo je micelárna voda, ako funguje a prečo by ste ju do starostlivosti o pleť mali zaradiť aj vy?

Čo je micelárna voda

Ak rozmýšľate ako sa zbaviť akné isto viete, že základom je dôkladne vyčistená pleť. Práve s týmto vám môže micelárna voda pomôcť. Okrem vody obsahuje často zvlhčovače a jemné povrchovo aktívne látky, micely.

Micely sú látky, ktoré ako magnet priťahujú nečistoty a kožný maz z povrchu pokožky. Jedným použitím micelárnej vody odstránite z pokožky všetky nečistoty a nahradíte ňou viacero kozmetických produktov. Tento typ kozmetiky neobsahuje alkohol takže pleť nevysušuje. Tu ale výhody micelárnych vôd nekončia.

pleť ikona maska1.     Hydratácia pleti

V micelárnej vode nájdete látky, ktoré pleť hydratujú. Najčastejšie ide o glycerín, ktorý okrem hydratácie pleť aj upokojuje, zabraňuje jej podráždeniu, zvyšuje jej obranyschopnosť  a posilňuje prirodzenú bariéru pokožky.

pleť ikona maska2.     Čistí pleť

Micely odstraňujú z povrchu pokožky všetky nečistoty. Poradia si s nečistotami rozpustnými vo vode a aj v tukoch. Nemusíte používať viac čistiacich kozmetických prípravkov aby ste pokožku poriadne vyčistili. Čistiaca micelárna voda Sébium odstráni z pleti nečistoty, make-up ale aj nadbytočný kožný maz.

Micely môžu zvyšovať priepustnosť pokožky, vďaka čomu sa čistiace zložky dostanú aj do hlbších vrstiev pokožky.

pleť ikona maska3.     Typ pleti

Všestranná micelárna voda je vhodná na každý typ pleti. Či už máte mastnú, suchú alebo aknóznu pleť môžete po micelárnej vode pokojne siahnuť. Zmierňuje zápal a podráždenie pokožky, preto je vhodná aj na citlivú pleť.

pleť ikona maska4.     Akné

Ak chcete zmierniť tvorbu akné je dôležité udržiavať pleť čistú. Aj keď micelárne vody nie sú určené priamo na boj s akné udržia vašu pleť perfektne čistú, odstránia nadbytočný maz a vyčistia póry čím môžu výskyt bielych pupáčikov a čiernych bodiek výraznejšie zmierniť.

micelárne vody

TS, foto: bioderma-sk.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.