Rekordný výťažok počas McHappy day pomôže deťom v nemocniciach

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj tento rok spoločnosť McDonald’s vo svojich reštauráciách po celom Slovensku zrealizovala špeciálny McHappy Day, a to v rámci platných protipandemických opatrení. Hranolčeky sa tak opäť objavili  8. októbra v  hlavnej úlohe a zákazníci mali výnimočnú príležitosť ich kúpou prispieť na rodinne orientovanú starostlivosť v detských nemocniciach na Slovensku.
Vyzbieralo sa rekordných 40 473 eur, ktoré poputujú na charitatívne aktivity neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities (RMHC) a použijú sa na najbližšie plánované projekty v Banskej Bystrici, Nitre, Martine či Bratislave.

 

Rekordný McHappy day

akcia McHappy dayCharitatívna akcia McHappy Day prebiehala počas celého 8. októbra vo všetkých reštauráciách McDonald’s na Slovensku. Zákazníci mohli podporiť myšlienku „blízkosti pre rodiny“ objednávkou akejkoľvek porcie hranolčekov. Spoločnosť McDonald’s venovala polovicu tržieb za všetky predané hranolčeky neziskovej organizácii RMHC, ktorá už dlhé roky pomáha malým hospitalizovaným bojovníkom a ich rodinám rekonštruovať a revitalizovať detské oddelenia v slovenských nemocniciach.

Tento rok sa do charitatívnej akcie zapojili prostredníctvom sociálnych sietí aj viaceré známe tváre, ktoré motivovali zákazníkov, a pomohli plniť charitatívnu misiu neziskovej organizácie RMHC. Vďaka všetkým zapojeným vrátane zamestnancov v typicky modrých tričkách sa podarilo vyzbierať:

rekordnú sumu 40 473 eur

…čo je nárast o 35 % v porovnaní s minulým rokom.

McHappy day a rekordná suma na charitu

 

Ďakujeme za pomocnú ruku…

Hana Mlkvá, výkonná riaditeľka n. o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.  

Hana Mlkvá.

Podpora nášho zakladajúceho partnera, ktorým je spoločnosť McDonald’s,  je pre charitatívne aktivity neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities kľúčová. A to najmä vďaka celoročnej podpore. Ale tiež cielených podporných sezónnych akcií, akými boli júnové Ručičky, alebo McHappy Day. Práve pri týchto samostatných aktivitách veľmi oceňujeme prístup zákazníkov, licenčných partnerov i zamestnancov reštaurácií, ako podávajú pomocnú ruku pri zbierkach, vďaka ktorým plníme poslanie našej organizácie. Príkladom je aj tohtoročný októbrový McHappy Day, ktorý prekonal rekord a tešíme sa, že budeme môcť aj vďaka nemu zmysluplne zrealizovať projekty v ďalších slovenských nemocniciach, hovorí Hana Mlkvá, výkonná riaditeľka n. o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.

Od roku 2003 organizácia RMHC pomáha malým pacientom v slovenských nemocniciach prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov či oddychových zón a zlepšení podmienok na oddeleniach. Snaží sa o zabezpečenie najmodernejších prístrojov a nového zariadenia detských oddelení.

Od minulého leta majú všetci zákazníci a návštevníci McDonald’s reštaurácií možnosť podporiť organizáciu RMHC aj prostredníctvom zaokrúhľovania sumy pri platbe na digitálnych kioskoch. Zaokrúhľovanie umožňuje kontinuálnu finančnú podporu pre neziskovú organizáciu a vďaka podpore slovenských zákazníkov môže spoločnosť aktívne pomáhať hospitalizovaným deťom a ich rodinám. Zákazníci, ktorí preferujú klasickú platbu pri pokladniciach môžu využiť tradičnú možnosť a prispieť prostredníctvom kasičiek, ktoré sa nachádzajú priamo pri pokladniciach v každej reštaurácií na Slovensku.

 charitatívna akcia McHappy Day

charitatívna akcia McHappy Day

O spoločnosti McDonald's Slovensko
Spoločnosť McDonald’s pôsobí na slovenskom trhu od roku 1995. Prvá reštaurácia bola otvorená v októbri v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 vznikla na Slovensku charitatívna organizácia Ronald McDonald House Charities. Na Slovensku McDonald’s prevádzkuje 36 reštaurácií, z ktorých je 17 v Bratislave a ostatné sa nachádzajú v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene, Žiline a na diaľničnom úseku R1 exit Beladice. Súčasťou väčšiny reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, ktorý sa predstavil v roku 2009.

V minulom roku začal McDonald’s na Slovensku postupne meniť a modernizovať prevádzky na reštaurácie novej generácie. V celonárodnej ankete Najzamestnávateľ za rok 2020 sa spoločnosť McDonald’s Slovensko umiestnila na 1. mieste v kategórii Cestovný ruch, gastro, hotelierstvo, a obhájila tak svoje víťazstvá z rokov 2018 a 2019. Od začiatku roka 2020 rozširuje McDonald’s cez vybrané reštaurácie doručovaciu službu McDelivery

McHappy day a rekordná suma na charitu

— PR článok —
Foto: McDonald´s


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.