Sila Mesiaca. 15 praktických tipov pre domácnosť | Lunárny kalendár

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mesiac alebo Luna majú na nás výrazný vplyv – či už ide o náladu, zdravie, ale tiež čo a ako robiť v záhrade, domácnosti ap. Vedeli ste napríklad, že pri pribúdajúcom Mesiaci stúpa aj počet pôrodov a pri splne dosahuje vrchol? Žiaľ, presne tak, ako aj kriminalita. A lieky, alkohol a iné látky pôsobia vtedy rýchlejšie a silnejšie.
Aj preto dnes ľudia stále viac premýšľajú nad významom Mesiaca pre náš život. Pozorujú prírodu a opäť sa riadia jej kolobehom a rytmus Mesiaca je im pri tom výborným pomocníkom.
Máme pre vás praktických 15 tipov pre domácnosť – pokiaľ ide o sťahovanie, maľovanie bytu, inštalačné práce, ale aj tipy pre kuchyňu či domácich miláčikov.

 

Sila Mesiaca a 15 tipov pre domácnosť

„Dnes je to už vyše 20 rokov, čo sledujem Mesiac a riadim sa podľa neho. S úspechom, pretože výsledok vždy hovorí v môj prospech,” tvrdí Andrea Lutzenberger, ktorá neskôr napísala vreckový Lunárny kalendár 2020. A ten mal veľký úspech.

1. Sťahovanie

Termín sťahovania stanovte – pokiaľ je to možné – na nov. V tomto čase prebehne pokojne a bez problémov.

2. Vetranie postelí

Počas všetkých mesiacov, ktoré obsahujú písmeno „r“, by periny mali zostať v dome. Od mája ich môžete v dňoch kvetov alebo plodov vetrať pri otvorenom okne, na balkóne alebo v záhrade.

3. Tapetovanie a maľovanie

Chystáte sa tapetovať alebo maľovať? Najlepšie bude, ak s týmito prácami počkáte na dni kvetov pri ubúdajúcom Mesiaci. Tapety budú lepšie držať na stenách a farba rýchlejšie uschne.
Len pre upresnenie, Dni kvetov sú znamenia Blíženci, Váhy a Vodnár. V týchto obdobiach idú naozaj ako od ruky domáce maliarske, impregnačné práce, lepenie a napríklad aj čistenie okien.

4. Kladenie dreva

Na kladenie dreva – je jedno či na podlahu, alebo povalu – si vyberte čas pri ubúdajúcom Mesiaci, prednostne v znamení Kozorožca, ale nikdy nie Raka, Leva alebo Strelca, ani pri dorastajúcom Mesiaci.

5. Vodoinštalačné práce

Ak treba inštalovať nové vodovodné rúry alebo vykonať opravné práce na starých, najvýhodnejším časom sú dni listov, čiže Ryby, Rak, Škorpión.sila mesiaca 15 tipov pre domácnosť

6. Umývanie a boj proti plesniam

Drevené podlahy by sa nemali umývať počas dní listov (Ryby, Rak, Škorpión). Vlhkosť sa vtedy vsiakne hlboko do podlahy, čo môže viesť k plesniam, v horšom prípade k hnilobe.
Určite sa zhodneme, že pleseň v dome je nielen škaredá, ale aj zdraviu škodlivá. Opatrenia na jej odstránenie sú najúčinnejšie v dňoch kvetov pri ubúdajúcom Mesiaci.

7. Presádzanie izbových rastlín

Izbové rastliny, ktoré chcete rozdeliť alebo už majú malý kvetináč, je najlepšie presadiť v deň koreňov. Vtedy sa rýchlo regenerujú a dobre rastú.

8. Plánovanie a začiatok cesty

Keď plánujete cestu, robte to prednostne v dňoch Kozorožca alebo Panny pri pribúdajúcom Mesiaci. Celá organizácia sa podarí bez problémov.
Pre začiatok cesty je zasa ideálny deň Barana, Blížencov, Strelca alebo Vodnára. Budete viac prístupní novým veciam a otvorenejší k cudzím ľuďom.

9. Jarné upratovanie

Za ideálne dni na upratovanie sa považujú dni kvetov (Blíženci, Váhy a Vodnár) a plodov (Baran, Lev a Strelec) pri ubúdajúcom Mesiaci. V dňoch Rýb, Raka či Škorpióna odstránite aj veľmi odolnú špinu s použitím menšieho množstva čistiacich prostriedkov.sila mesiaca 15 tipov pre domácnosť

 

KUCHYŇA

10. Zber húb

Ak je v lete a na jeseň počasie vlhké a mierne, huby len tak vystreľujú zo zeme. Najlepšie je zbierať ich okolo splnu v deň koreňov skoro ráno.

11. Zber byliniek

Bylinky zbierajte vždy počas dní koreňov (Býk, Panna Kozorožec), listov (Ryby, Rak a Škorpión) a plodov (Baran, Lev a Strelec) podľa toho, ktorú časť z nich použijete (napríklad žihľavu trhajte v dňoch listu). Bylinky nazbierané za splnu majú najvyššiu kvalitu.

12. Sušenie a uskladnenie

Ak bylinky a plody sušíme za ubúdajúceho Mesiaca medzi splnom a novom, uchovajú si intenzívnu arómu a neplesnivejú.
Aby jablká a zemiaky vydržali dlhší čas, vyberieme si na uskladnenie deň kvetov pri ubúdajúcom Mesiaci.

sila Mesiaca na naše zdraviePrečítajte si tiež
Sila Mesiaca. 20 užitočných tipov pre lepšie zdravie.

 

DOMÁCI MILÁČIKOVIA

13. Privykanie zvierat

Ak by ste si chceli zadovážiť domáce zvieratko, počkajte s tým do novu. Zviera si potom ľahšie zvykne na nové bývanie. Týka sa to aj ustajnenia alebo zmeny stajne.

14. Strihanie pazúrikov

Deň Kozorožca pri ubúdajúcom Mesiaci je ideálny na to, aby ste psom, mačkám alebo hlodavcom ostrihali pridlhé pazúriky. Nech vám zverolekár ukáže, ako na to.

15. Čistenie klietok domácich zvierat

Na dôkladné vyčistenie klietky malých hlodavcov a vtákov sa hodí deň kvetov pri ubúdajúcom Mesiaci. Hrubú špinu treba priebežne odstraňovať.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.