Jordan, Spielberg, Edison… aj oni spadli a potom vstali. Aby uspeli!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Nikto sa nevyšplhá až navrch, kým tisíckrát predtým nespadne,“ hovorí jedno príslovie. No mnohí ľudia to vzdajú po prvom neúspechu. Neveria si, nemajú dostatok energie a optimizmu. Pritom to neraz stačí skúsiť znovu a môže prísť úspech. Dôkazom sú mnohí slávni ľudia, ktorí keby neboli trpezliví a vytrvalí, asi by sme ich dnes nepoznali. No pozviechali sa z porážky a išli do toho opäť. Michael Jordan, Henry Ford, či Richard Branson. Spadli a znova vstali, aby uspeli. Nechajte sa nimi inšpirovať a dosiahnite aj vy úspech!

 

Roztočte to!

Ak niečo naozaj chcete a rozhodnete sa ísť za tým, dokážete to.
Veď sa vám to podarilo už v minulosti – schudli ste, dostali ste dobrú prácu, kúpili ste si dom, zbavili ste sa nechutného zlozvyku, dostali ste sa do formy, pozvali ste niekoho na rande, kúpili ste si vstupenky do prvého radu, nechali ste si narásť ofinu.
„Treba si len pamätať, že môžete mať všetko, na čo si len spomeniete a o čom si teraz myslíte, že je to nedosiahnuteľné,“ prisviedča svetoznáma koučka a motivátorka Jen Sincerová.

Prečítajte si aj
20 inšpiratívnych citátov slávnych

Na svete existuje veľa ľudí, ktorí žijú život, o akom vy len snívate. A mnohí z nich nie sú takí úžasní alebo talentovaní ako vy. „Kľúč k ich úspechu je v tom, že sa rozhodli, že naozaj chcú žiť podľa svojich predstáv, prestali sa vyhovárať, zmenili svoje otrasné návyky a poriadne to roztočili,“ dodáva Jen vo svoje knihe Buď ťažký frajer.

Stephen Spielberg

Neúspechy posilnili aj slávneho režiséra Stephena Spielberga.

Vstali, aby uspeli

Ak spadnete, nič sa nedeje. Stalo sa to mnohým skvelým ľuďom, aj tým najslávnejším. Presvedčte sa:

  • Michaela Jordana vylúčili zo stredoškolského basketbalového tímu, lebo nemal dosť športových zručností.
  • Stevena Spielberga vylúčili zo strednej školy a trikrát sa neúspešne pokúšal dostať na filmovú akadémiu.
  • Thomasa Edisona považovali v škole za hlúpeho. Jeho vynálezu žiarovky predchádzalo viac než deväťtisíc experimentov.
  • Soichiro Honda, zakladateľ Honda Motor Company, si založil svoju vlastnú automobilovú spoločnosť po tom, čo ho odmietli zamestnať ako inžiniera v Toyote.
  • Richard Branson mal veľké plány, ale nie až toľko šťastia. Napríklad jeho povestné obchodovanie s hudbou ho ako podnikateľského panica dostalo takmer za mreže. Veľkým neúspechom bola jeho Virgin Cola a zažil množstvo ďalších pádov. Nevzdal sa a vypracoval sa na svetoznámeho biznismena, ktorý založil megaúspešné firmy ako Virgin Atlantic a rokoval s hviezdami typu Mike Oldfield, Phil Collins, Janet Jackson, či Rolling Stones.
  • Beethovenov učiteľ tvrdil, že nemá žiadny talent a že by sa absolútne nemal púšťať do komponovania. Ludwig van Beethoven ohluchol, no hudbu skladal ďalej. Život píše aj smutné príbehy…
  • Fred Smith napísal seminárnu prácu na univerzite Yale na tému expresnej zásielkovej služby. Dostal za ňu C. Potom založil FedEx.
  • Autorka Harryho Pottera Joanne K. Rowlingová sa po rozvode ocitla úplne na dne, takmer bez peňazí, s depresiami, malou dcérkou a nedopísanou knihou. Tu zistila, že už sa nemá čoho obávať….a vieme, kde je dnes 🙂

Vzdať sa je jediný neúspech.
Ostatné je len zbieranie informácií.

vstali, aby uspeli

Neúspech vás dokáže posunúť míľovými krokmi vpred. Tvrdia ľudia, ktorí ho zažili na ceste k neskorším mega úspechom.

Nezlomný Henry Ford

Vynálezca, priemyselník a priekopník automobilového priemyslu. Zakladateľ Ford Motor Company.
No poznáte jeho príbeh? Spočiatku to všetko vyzeralo na obrovský neúspech…

Henry Ford skončil ledva základnú školu, no šéfoval skupine inteligentných chlapíkov z celého sveta. Tí si však o ňom dlho mysleli, že je úplný idiot, čo mrhá množstvom času a peňazí na nemožné.

Ford sa však nevzdával. Veril svojej intuícii, no jeho vízia sa v tom čase nezlučovala s dovtedajším zmýšľaním o vývoji. Rozhodol sa, že vytvorí osemvalcový motor, a nenechal sa ničím zastaviť.

V čase, keď trval na tom, aby jeho inžinieri zostrojili ten osemvalcový motor, zbankrotoval a jeho vízia o automobilovom impériu sa začala rozplývať. Vtedy všetko nasvedčovalo tomu, že jeho nápad môže mať katastrofálne následky, no jeho viera vo vlastnú víziu bola nesmierne silná. Všetci naokolo ukazovali naňho prstom, ako na najväčšieho smoliara, a predsa sa napriek tomu stal jedným najúspešnejších podnikateľov všetkých čias.

Ako povedal už pekne dávno Winston Churchill:
„Úspech je cesta od prehry k prehre bez toho, aby sme stratili nadšenie.“ 


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.