Chcete zistiť, kto číta vaše e-maily?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chcete vedieť, či si ten, komu ste poslali e-mail, vašu správu aj prečítal? Prípadne či klikol na odkaz, ktorý ste mu poslali? Existuje na to jednoduchý plugin, ktorý si dokáže nainštalovať aj bežný užívateľ. Vo chvíli, keď otvorí adresát správu vo svojom mobile alebo v počítači, odošle vám avízo o tom, že ho číta. A viete si presne pozrieť, na ktoré linky vo vašom e-maile klikol…ak vôbec na niektorý. Takto „označkované“ e-maily vytvárajú spätnú väzbu aj po čase, keď sa pozriete do svojho archívu správ.

V prvom rade – na čo je vám takéto „sledovanie“ e-mailov? Je dobré napríklad pre reklamnú agentúru, mediálku, jednoducho pre spoločnosti, ktoré potrebujú vedieť, či si ich klient správu prečítal. Nemusí ísť o sledovanie v zlom slova zmysle, ale len o kontrolu – ok, otvoril to, prečítal, môžem vypustiť z hlavy.
Tiež sa tým dá kontrolovať rozposielanie mailingu. Prípadne firemná korešpondencia.

 

UglyEmail. Kto vás sleduje?

Toto rozšírenie pre google chrome zbiera informáciu o správaní pri čítaní daného e-mailu. Ak si do prehliadača Google Chrome nainštalujete rozšírenie UglyEmail, okamžite budete vo svojom konte Gmail vidieť, kto takéto nástroje používa. A kto vás teda môže kvázi sledovať – či ste otvorili daný e-mail, prípadne či ste klikli na nejaký link.
Ikona prezradí, že e-mail obsahuje sledovací prvok, ktorý odovzdáva v reálnom čase informácie o každom čítaní.

ug1

Nainštalovanie rozšírenia je mimoriadne jednoduché a rýchle, doslova za pár sekúnd. Na stránke si vyberiete Chrome alebo čoskoro Firefox. Po nainštalovaní sa vám vpravo hore zobrazí ikonka prečiarknutého oka.

 

Kto číta vaše e-maily?

BananatagAk chcete mať prehľad o tom, kto si prečítal váš e-mail a na čo klikol v danej správe, nainštalujte si Bananatag Email Tracking. Tento nástroj vkladá do správ neviditeľné obrázky, z ktorých každý odkazuje na webserver unikátnou adresou. Práve z nej prevádzkovateľ služby vyčíta, kto e-mail číta a o akú správu ide.
Servery patria medzi dôveryhodné, takže Google ich obrázky neblokuje, ak si zámerne v jeho nastaveniach nezakážete zobrazovanie všetkých externých odkazov.

Následne si vo svojom banana-účte môžete pozrieť detailné štatistiky. Kto konkrétne otvoril váš e-mail a po zobrazení detailov vidíte dokonca všetky linky, ktoré ste mali v správe a na ktoré sa kliklo, prípadne koľkokrát.

Bananatag

Všetko prehľadne vo vašom Bananaúčte.

Príde vám aj notifikácia o otvorení mailu a pri každom kliknutí adresáta na niektorý z linkov v správe ďalšia notifikácia.

Bananatag si môžete nainštalovať aj do Outlooku. Pri bezplatnom účte môžete trackovať maximálne 5 e-mailov za deň, viac už je v platených programoch. Pokojne si vyskúšajte FreePlan, je to zaujímavé a dozviete sa všeličo o adresátovi 🙂

 

Nechcem byť sledovaný…

UglyEmail teda slúži pre informovanie užívateľa, no ak si také čosi neželáte (trackovanie pomocou pixelov) a chcete to zablokovať, siahnite po ďalšom rozšírení pre chrome: PixelBlock.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.