Splňte svoje novoročné predsavzatie – začnite chodiť na túry

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Z mnohých štatistík každý rok vyplýva, že až tretina ľudí na Slovensku si dáva na nový rok cieľ – schudnúť. Každý chce chudnúť, avšak z tej pôvodnej tretiny je len malé percento ľudí, ktorí si na konci roka môžu povedať, že svoje predsavzatie splnili. Ak chceme vydržať v plnení nášho predsavzatia, musíme si ho neustále pripomínať a motivovať sa.

Čo znamená, že chcete schudnúť? Znamená to, že začnete behávať alebo začnete navštevovať fitness centrum? V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že nie každý typ pohybu vás musí baviť. Ak vašu kamarátku baví beh alebo posilňovanie, neznamená to, že takýto druh športu bude baviť aj vás. Skúste nájsť šport, na ktorý sa budete tešiť.

Mnohým ľuďom učarovala práve turistika alebo pohyb v prírode. Turistika je pohybom, v ktorom každý bojuje sám so sebou a so svojím tempom. Na turistiku môže ísť každý, dôležité však je, aby ste mali správnu outdoorovú výbavu. Čo takáto outdoorová výbava obsahuje?

 

Kvalitné topánky

Nakoľko môžete natrafiť na kamenistý ale aj lesný povrch, je nevyhnutné mať obuv, ktorá vám zabezpečí stabilitu nohy. Turistické topánky sú základom, na ktorý by ste nemali určite zabudnúť. Pri výbere dbajte najmä o to, aby vám topánka sedela a nebola vám veľká, ani malá. Tiež by vás pri chôdzi nemala tlačiť.

 

Nepremokavé oblečenie

Hory sú nevyspytateľné, a hoci môže byť ráno pekné slnečné počasie, poobede môže byť všetko inak. Ak budete mať v batohu pripravenú nepremokavú bundu, nemusíte sa ničoho obávať. Nepremokavá bunda vás zohreje, ochráni pred dažďom a tiež pred vetrom. Zároveň ju môžete využiť, aj keď si budete chcieť niekde sadnúť na zem alebo sa prikryť.

turistika na SlovenskuPrečítajte si tiež
Turistika na Slovensku. 20 dôležitých pravidiel.

 

Turistický ruksak

Čím sa líši turistický ruksak od toho bežného? Líši sa najmä svojím tvarom, ktorý lepšie prilieha na chrbát, čím poskytuje väčšie pohodlie a menšiu záťaž pre chrbát a ramená. Turistické ruksaky sú zvyčajne vyrábané tak, aby sa vám do nich zmestilo všetko potrebné.

Či už hľadáte topánky, nepremokavé oblečenie alebo turistický ruksak, navštívte stránku Sportrysy. Zoženiete tam všetko potrebné k tomu, aby ste svoje novoročné predsavzatie skutočne splnili.

— PR článok —
Foto: lzf / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.