Táto pravidelná činnosť sa postará o vašu lepšiu imunitu a zdravie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podľa odborníkov môžete na dobrý zdravotný stav s pokazenými zubami zabudnúť. Tieto dve veci nemajú nič spoločné. Ak preto chcete zostať fit a mať lepšiu imunitu, musíte sa starať aj o svoje zuby. Tu je niekoľko tipov, prečo je to tak a ako sa to robiť čo najlepšie.

Čokoláda, sušienky alebo cukríky. Sladkosti jednoducho milujeme. Podľa prieskumov zje v priemere každý jeden z nás, okrem tých, čo sladkosti nemusia, takmer 31 kíl cukroviniek v hodnote približne 111 eur. Nielen cukry naše zuby ničia. Pod ich zlý stav a naše podlomené zdravie sa stará aj podcenená zubná hygiena. Môžete to zmeniť a dôvodov je hneď niekoľko.

 

Ak chcete byť menej chorí, musíte si pravidelne čistiť zuby

Správne a pravidelné čistenie zubov je naša základná zdravotná starostlivosť, ktorá telu prospieva viac ako si myslíme. Štúdia Barcelonskej univerzity publikovaná v odbornom časopise „European Respiratory Journal“ v roku 2008 dokazuje, že čistenie zubov znižuje riziko vzniku zápalu pľúc. Pneumónia je zvyčajne spôsobená baktériami, ktorými je často kolonizovaná práve zanedbaná ústna dutina.

V štúdii publikovanej v roku 2019 výskumníci z Kórey zasa dokázali, že čistenie zubov niekoľkokrát denne je tiež spojené so zníženým rizikom fibrilácie predsiení a srdcového zlyhania. Vedci analyzovali údaje od viac ako 160 000 ľudí a zistili, že tí, ktorí si umývajú zuby aspoň trikrát denne, majú o desať percent menšiu pravdepodobnosť vzniku fibrilácie. Pravidelné čistenie znižuje riziko srdcového zlyhania až o dvanásť percent – ​​bez ohľadu na vek, pohlavie a celkovú fyzickú zdatnosť.

ako si udržať zdravé zubyPrečítajte si tiež
5 prírodných receptov na zdravé zuby, ich bielenie a voňavý dych.

 

Dobrá starostlivosť o zuby zabraňuje zápalu

Chronická infekcia zubov podporuje aj kôrnatenie tepien. Pretrvávajúci zápal sa neobmedzuje len na oblasť úst. Pretože baktérie z úst migrujú aj do krvného obehu. To spôsobuje obranné reakcie, ktoré podporujú kalcifikáciu ciev.
Čím viac ústnu hygienu, ku ktorej patrí aj jednoduché bielenie zubov, podceníte, tým horšie sa potom bude vaše telo brániť rôznym vírusom a baktériám.

 

Všeobecné, jednoduché a účinné tipy na starostlivosť o zuby

  • Čistite si zuby dvakrát denne zubnou pastou s fluoridom.
  • Každý deň si tiež vyčistite priestory medzi zubami zubnou niťou a špeciálnou kefkou.
  • Nejedzte príliš veľa sladkých alebo kyslých pochutín.
  • Choďte k zubárovi raz ročne na preventívnu prehliadku.

Aj týmto spôsobom sa môžete vyhnúť mnohým nepríjemným ochoreniam, ktoré dokáže vyliečiť len ten najlepší imunológ v Nitre alebo okolí.

— PR článok —
Foto: novak.elcic/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.