Termálne kúpalisko Podhájska. Bazény, wellness, tobogány, ceny a možnosti

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Slovensko má nielen Morské oko 🙂 (v minulosti nazývané Veľké Vihorlatské jazero), ale aj more. Také naše – voda v Podhájskej je totiž porovnateľná s vodou z Mŕtveho mora a má mnoho liečivých účinkov. Čo ponúka termálne kúpalisko Podhájska, aké sú tam bazény, možnosti zabaviť sa a samozrejme najesť? Myslí sa aj na deti? Dá sa tam pohodlne rozložiť deka aj niekde v tieni? Aké sú ceny?

Ako sa tam dostať?
termálne kúpalisko podhájskaObec Podhájska sa nachádza v okrese Nové Zámky, má cca 1000 obyvateľov, ale v letnej sezóne denný počet návštevníkov termálneho kúpaliska niekoľkonásobne prevyšuje počet obyvateľov.
Ak idete od Banskej Bystrice, alebo od Trnavy (prípadne zo Žiliny, alebo z juhu od Bratislavy), najrýchlejšia cesta je po obchvate Nitry R1.

Z diaľnice zídete smer Vráble, idete cez veľký Lapáš, samotné Vráble, Žitavce, Maňu, Trávnicu a prídete do Podhájskej. Tam už vás budú tabule navigovať smerom na Termálne kúpalisko, ktoré sa nachádza hneď za železničnými koľajnicami.
“Parkovanie na parkovisku pred areálom termálneho kúpaliska je zdarma pre návštevníkov termálneho kúpaliska. Oznamy o bezplatnom parkovaní sú na termináli hneď pri vjazde na parkovisko, ako i na parkovacom automate,” povedali nám v Informačnom centre Podhájska. Ak by bolo parkovisko plné, hneď za koľajnicami vpravo je platené parkovisko, kde za celý deň zaplatíte 4 eurá.
Otvorené v lete majú v utorok až nedeľu od 9:00 do 19:00, v pondelok od 13:00 do 19:00.

termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska

V areáli teda nájdete termálne bazény, letné kúpalisko a wellness centrum Aquamarin. K dispozícii je aj ubytovanie (prípadne v obci, množstvo penziónov a ubytovacích zariadení) a samozrejme veľa gastroprevádzok, kde sa viete stravovať.

Areál je pomerne veľký, po vstupe je lúka, vpravo reštaurácie a bufety, vľavo zasa priestor na večerné predstavenia, aj so sedením. Ďalej prechádzate pomedzi stánky, ktoré ponúkajú rôzne suveníry, keramiku, oblečenie, tiež napríklad trdelníky, výrobky zo syrov ap.
Cez maličký mostík prejdete do druhej časti, kde už sú bazény, tobogány, vpravo je wellness centrum Aquamarin.

Vonku pred bazénmi sú odkladacie skrinky a trezory, na celý deň zaplatíte 2 eurá a dostanete kľúčik na gumičke, ktorú si dáte na zápästie. Je tam okolo 180 skriniek, takže nemal by byť problém nájsť voľnú. Tiež sa v areáli nachádzajú pitné fontánky, takže môžete si načerpať vodu do fľaše, je pitná a v lete pekne osviežujúca.
Celkovo je tam 9 bazénov s geotermálnou a úžitkovou vodou, nižšie nájdete prehľad a presný popis.

Pozrite si naše minútové video, ako to v TK Podhájskej vyzerá:

 

Liečivá voda z Podhájskej

V roku 1973 navŕtali geotermálny prameň silne mineralizovanej vody v hĺbke 1900 m. Voda má pri ústí teplotu 80 °C a výdatnosť 30 litrov za sekundu. Obsahuje jód, ktorý ju sfarbuje dohneda (odpoveď na otázku mnohých, prečo je taká kalná, „špinavá“ 🙂 ).
Táto voda pochádza ešte z treťohorného žriedla. V jeho spodných vrstvách našli zuby rýb, peľové zrnká a ďalší vtedajší biologický materiál. Podložie žriedla patrí do relatívne mladej tektonickej oblasti, aktívnej ešte v minulom storočí. Vďaka nemu sa voda ohrieva na teplotu približne 80 °C a vystupuje na zemský povrch.

Voda v Podhájskej je silne mineralizovaná. Obsahuje napríklad lítium, bromidy, jodidy, zlúčeniny vápnika, sírany a iné. Tento minerálny mix pôsobí blahodarne na ochorenia dýchacích ciest, pohybového aparátu a aj srdcovo-cievny systém.

Voda je mierne slaná, ako sme spomínali aj hnedastá, ale nemusíte sa obávať zápachu tzv. vajcovky. Mierny odór z vody je síce cítiť, ale rozhodne to nie je zápach. Odporúča sa ľuďom s kožnými ochoreniami, ktorým zmierňuje svrbenie a zápalové procesy. Neobávajte sa, vo vode nedochádza k prenosu chorôb, keďže táto mimoriadne slaná voda baktérie ihneď likviduje a nedovoľuje ich množenie.

termálne kúpalisko Podhájska

Ceny, jedlo a doplnkové služby

Cenník nájdete na ich stránke, sú tam rôzne celodenné, pondelkový, niekoľko vstupov ap. Základný celodenný vstup pre dospelého vyjde na 14€, ZŤP 10€ a deti do 15 rokov 7€.
Vstup do wellness centra sa platí zvlášť – treba doplatiť 5€ za jednohodinový vstup. Jednorazový vstup do sáun k bazénom wellness vás vyjde na 7€.
Ak by ste chceli len vstup do wellness centra, za 3 hodiny zaplatíte 30€ (deti 15€).

V areáli je dostatok reštaurácií a bufetov s občerstvením, takže vyberie si každý. Ak chcete niečo na úrovni, je tam reštaurácia Jazmín s tradičnou aj medzinárodnou kuchyňou. Kapacita okolo 90 ľudí, otvorené od 10:00 do 19:30.

Po pravej strane od vstupu, alebo po ľavej ak idete od bazénov nájdete stánky a bufety, rôzne kuchyne, grilované pokrmy, ale tiež Jedz, koľko vládzeš (dospelí zaplatí 10€)

Okrem kúpania si môžete užiť aj ďalšie služby, napríklad thajské masáže, pedikúru, či využiť službu kaderníctva. Vo wellness centre ponúkajú klasické relaxačné masáže (krčná chrbtica, tvár, chrbát, nohy…), tiež reflexnú terapeutickú masáž (masáž chodidiel a medovú masáž).

Wellness centrum Aquamarin

Má dve poschodia. Je tam turecký bazén, vírivý a detský bazén, Kneippov kúpeľ, ochladzovací bazén, slovenská sauna, hammam, vitálny svet, relaxačný bazén – to všetko na prízemí.
Na poschodí sa nachádzajú oddychové priestory, zimná záhrada. Samozrejmosťou sú toalety, šatňa, sprchy, kaviareň a na p schodí aj zimná záhrada.

FOTOgaléria Termálne kúpalisko Podhájska:

V rámci jednorazovej vstupenky môžete využívať letné kúpalisko, a to nasledovné bazény:

ikona bazénBAZÉNY pri relaxačnom komplexe:

 • sedací termálny
 • detský termálny
 • ochladzovací bazén

ikona bazénLETNÉ BAZÉNY v areáli kúpaliska:

 • termálny bazén zadný
 • relaxačný bazén s letným dažďom a vodným hríbom
 • detský bazén kĺzavý s delfínom
 • bazén s vlnobitím
 • zážitkovo-plavecký bazén s vodnými atrakciami a plaveckou časťou

ikona bazénWELLNESS CENTRUM AQUAMARIN

V plnej prevádzke vrátane bazénového a saunového sveta.

V areáli nájdete tiež:

 • detské ihrisko
 • obrie šachy
 • záhradné fitness centrum
 • tobogany, aquagym/zumba
 • hudobné piatky (vystúpenia kapiel v areáli kúpaliska)
 • hudobné nedele (vystúpenia kapiel a súborov v areáli kúpaliska)

termálne kúpalisko Podhájska

ikona bazénBAZÉNY

 • sedací bazén s termálnou vodou, teplota vody do 40 °C, hĺbka 1,1 m
 • detský termálny bazén, teplota vody do 32 °C, hĺbka 0,5 m
 • oddychový termálny bazén s kľudovým režimom, teplota vody do 36 °C, hĺbka 1,1 m
 • ochladzovací bazén s úžitkovou vodou, teplota vody min. 18 °C, hĺbka 1,0 m
 • relaxačný bazén s úžitkovou vodou, teplota vody do 36 °C, hĺbka 1,1 m, s vodnými atrakciami ako vodný hríb a letný dážď
 • detský bazén s úžitkovou vodou, teplota vody do 32 °C, hĺbka 0,25 – 0,35 m
 • plavecký bazén s úžitkovou vodou, s vodnými atrakciami a plaveckou časťou, teplota vody do 26 °C, hĺbka 1,8 m
 • neplavecký bazén – s úžitkovou vodou, teplota vody do 28 °C, hĺbka 1,3 m
 • dojazdový bazén s vodným tobogánom a s úžitkovou vodou, teplota vody do 36 °C, hĺbka 1,0 m

ikona bazénTOBOGÁNY

WIDE SLIDE
 • štartovacia výška: 4,65 m, dĺžka 18,46 m, farba žlto-biela a stupeň náročnosti šmýkania: stredný
WINDIGO
 • štartovacia výška: 9,4 m, dĺžka 58, 82 m, farba žltá, zelená, červená, oranžová a stupeň náročnosti šmýkania: ťažký
SPACE HOLE
 • štartovacia výška: 9,5 m, dĺžka 42,23 m, farba toboganu: bielo-oranžová a stupeň náročnosti šmýkania: ťažký
BLACK HOLE + TURBOLANCE
 • štartovacia výška: 14,85 m, dĺžka 74,86 m, farba žlto-oranžovo-červená a stupeň náročnosti šmýkania: ťažký

termálne kúpalisko Podhájska

Foto a video: LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.