TikTok senzácia Chcem ti pripomenúť. Láskavé slová pre dušu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najvľúdnejší ľudia sa takí nenarodili, ale postupne sa nimi stali. Tieto duše pod ťarchou osudu veľa zažili, vyhrabali sa z temnoty, prácne transformovali každú stratu na lekciu života. Najvľúdnejší ľudia nielenže existujú, ale vybrali si nežnosť, keď im okolnosti ponúkali iba tvrdosť, rozhodli sa veriť v dobrotivosť, pretože sami na vlastnej koži zažili, prečo je súcit taký dôležitý. Oni najlepšie poznajú dôležitosť jemnosti…

Bianca SparacinoAj tieto slová nájdete v senzácii sociálnej siete TikTok – Chcem ti pripomenúť. Autorkou je Bianca Sparacino z kanadského Toronta, ktorá texty postupne uverejňovala na svojom účte. Na Instagrame má milión followerov.

A ako tvrdí, je v poriadku dopriať si čas. Je v poriadku chcieť lásku. Je v poriadku občas nemať silu. Je v poriadku, ako sa cítiš.
Vezmi si z knihy presne to, čo tvoje srdce potrebuje.

 

Chcem ti povedať

Táto 150-stranová knižka skrýva láskavé slová pre dušu, ktoré potrebuje počuť každý z nás.
A ktoré nám pripomenú, že je v poriadku, ak nemáme dobrý deň.

Sú to krátke úvahy, reflexie, pár viet, ktoré vám jemne pripomínajú každodennosť a jej pominuteľnosť…ale predovšetkým príležitosť vychutnať si život ešte viac. Nachádza radosť v maličkostiach. Hľadať šťastie tam, kde by ste ho možno ani nehľadali.

Texty vám pripomenú, že aj vaše srdce prekypuje láskou a nádejou. Že aj vo vás je veľa dobra, ktoré môžete rozdávať naokolo.
Že aj keď sú slová rozbité na márne kúsky, dokážete ich znova pospájať, zlepiť a urobiť niekomu radosť.

Život sa má žiť.
Bežte za inšpiráciami. Musíte robiť veci, čo vám prinášajú radosť; obklopovať sa ľuďmi, ktorí vás prinavrátia na správnu koľaj, rešpektujú vás a prijímajú v celej vašej hodnote, až sa budete cítiť naozaj milovaní. Musíte sa uzdraviť sami, hoci to bolí – najmä, keď to bolí –, nech naďalej nepristupujete k životu v rámci hraníc vnútornej ťažoby. Musíte vyliezť zo svojej nory a nesmiete sa obávať názoru ostatných, ukrátiť sa o zážitok, šťastie alebo inšpiráciu iba kvôli strachu, ako vás budú vnímať ostatní. Za vašu existenciu sa niet čo ospravedlňovať. Musíte mať presvedčenie, že vaše nápady, nádej i celá existencia si zaslúžia životný priestor. Musíte veriť, že máte poslanie…

Chcem ti pripomenúť V knihe Chcem ti pripomenúť sa presvedčíte, že aj vy si zaslúžite byť milovaní.
Že nie ste súčtom vašich minulých pochybní, či omylov.

Už len pri čítaní knihy sa cítite šťastnejšie a pokojnejšie. Ideálne pre tých, čo stratili nádej, nedôverujú, alebo sú osamelí.
Kniha, ktorá dokáže po kúskoch zmeniť váš život.
Zľahka a pokojne. Nenápadne. A nenásilne.

Ako píše Bianca, „nájdite odvahu ísť za tým, čo vás úprimne motivuje ráno vstať. Nebojte sa v živote nájsť veci, ktoré vo vás vzbĺknu a prehĺbia vaše pochopenie sveta a bytostí v ňom. Odvážte sa bojovať o inšpiratívnu budúcnosť, aj keď možno nevyzerá úplne podľa vašich predstáv. Dúfam, že máte odvahu zmeniť sa a dôverovať človeku, ktorým sa stávate.“

 

Foto: LepšíDeň.sk, IG/Bianca Sparacino


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.