Čo kúpiť bratovi na narodeniny? Tipy na darčeky, ktoré potešia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vy patríte k tým, čo hľadajú inšpiráciu a potrebujú kúpiť bratovi nejaký darček k sviatku? Meniny či narodeniny sa opakujú každý rok a kreativita dostáva občas poriadne zabrať. Čo mu zasa darovať, aby ho to potešilo, ešte to nemal a bolo to aj užitočné? Asi to poznáte aj vy – často býva najťažšie vymyslieť darčeky pre svojich najbližších, aj keď ich možno poznáte odmalička.

Pre všetkých súrodencov, ktorých omrzeli klasické neosobné darčeky v štýle “len aby bolo”, máme skvelé tipy. Samozrejme vybrali sme pre vás i pár tradičných, ktoré potešia malých či veľkých. Ste zvedaví? Čítajte ďalej.

 

Najskôr si urobte malý prieskum

Brata síce poznáte dlho (čo by malo byť výhodou), ale s narastajúcim vekom sa situácia často mení. Je možné, že sa menej vídate, zdieľate svoje zážitky či rozprávate sa naozaj zriedkavejšie.
A preto strácate prehľad o tom, čo brata zaujíma, po čom momentálne túži, alebo čím žije.

Na druhej strane, aj keď bývate ešte v spoločnej domácnosti, situáciu to nemusí nijako uľahčiť.  Začnite si preto všímať maličkosti a získate o ňom veľa informácií.
Za týmto účelom môžete osloviť niekoho, kto je mu teraz najbližšie (napríklad rodič, priateľka, partnerka, manželka atď.). Možno bude vedieť viac o jeho tajných túžbach či snoch.
Tiež sa môžete s bratom osobne stretnúť a nenápadne sa s ním porozprávať o tom, čo ho momentálne zaujíma. Aj toto stretnutie môže považovať za určitú formu daru. 🙂
Ďalším skvelým zdrojom informácií o ňom samotnom sú sociálne siete typu Facebook, Twitter, Instagram atď.

 

Koľko chcete investovať?

Možno si poviete, že keď ide o brata, nepoznáte hranice. Je však užitočné stanoviť si na začiatku určitý strop, ktorý nechcete prekročiť. Tiež vám to pomôže v rozhodovaní. Určíte si, v akej cene ste schopní a ochotní darček zakúpiť.
Nezabudnite, že nie vždy platí, že najdrahšie dary sú tie najlepšie. Koniec koncov, môžete nejaký i vyrobiť. Napríklad zarámovať spoločnú fotografiu vás i celej vašej rodiny, prípadne dať z nej urobiť obraz na stenu.

tipny na darčeky

 

Najobľúbenejšie darčeky

Ak vám aj napriek starostlivému premýšľaniu nič nenapadlo, pozrite si pár tipov. Medzi mužmi je vo všeobecnosti veľmi obľúbená elektronika. Väčšinou sa totiž zaujímajú o rôzne technologické vychytávky a novinky.

Momentálne populárne sú:

 • slúchadlá
 • najnovší telefón obľúbenej značky
 • herná konzola
 • dron – drahšia verzia autíčka na ovládanie
 • fitness hodinky
 • fotoaparát
 • power bank, externý hard disk
 • elektronická gitara či bicie (a iné druhy hudobných nástrojov)
 • kávovar
 • robotický vysávač (pre tých zaneprázdnených)
 • počítačové a mobilné príslušenstvo (bezdrôtová myš, kryt a obal na mobil)

 

Oblečenie a kozmetika

Nič nepokazíte ani správnym výberom oblečenia, doplnkov či kozmetiky. Ak bratovi chcete zakúpiť oblečenie a naozaj netušíte jeho veľkosť, zjednodušte si to. Podarujte mu poukážku na nákup v obľúbenom obchode. Hoci nepôjde o prekvapenie, aspoň mu nekúpite niečo, čo ho nepoteší.
V prípade menších chlapcov môžete zapôsobiť oblečením s jeho obľúbenou filmovou či seriálovou postavou.
Ak sa radi riadite aktuálnymi trendmi, momentálne sú populárne motýliky rôznych materiálov (drevo, sklo) či vzorov.

Každý muž sa poteší svojmu obľúbenému holiacemu strojčeku alebo vode po holení. Ak si pestuje modernú briadku, poteší aj špeciálna sada na starostlivosť o ňu (špeciálny prípravky na ošetrenie, hrebeň, nožnice).

vianočný ťahák darčekyViac tipov na darčeky.

Darujte zážitok

Všetko raz zovšednie, zmení sa. Všetko čo bolo nové, zostarne. Ak teda nechcete kupovať ďalšie veci, ktoré o pár rokov možno skončia niekde v pivnici či hlboko v skrini, investujte do zážitkov. Jedine zážitky zostanú človeku navždy.
Ak má váš brat v obľube luxusné vozidlá, nie je milionár, ale túži sa v nich previezť, zaplaťte mu jazdu v jednom z nich (napr. vo Ferrari či Lamborghini).
Zažiť vzrušenie a adrenalín môže napríklad aj prostredníctvom simulácie voľného pádu v aerodynamickom tuneli (nájdete v Hurricane Factory).

A čo tak jedlo ako dar? Každý muž si rád pochutná na dobrom jedle. Pozvanie na skvelú večeru či obed určite poteší. K dobrej nálade môže prispieť aj kvalitný alkohol. Ak si váš brat rád vychutná kvalitnú whisky, môžete mu darovať obľúbenú Jack Daniel’s.
Ak si brat potrpí na kvalitnú hudbu a náhodou má jeho obľúbený interpret blízko koncert, kúpte mu naň lístok. Najlepšie ešte pre jedného navyše. Predsa len, samému by mu bolo smutno. 🙂

Relaxovať potrebuje každý z nás a určite aj váš brat. Momentálne je veľa možností, ako mu dopriať zaslúžený oddych. Či už ide o kúpeľné pobyty, krátkodobé víkendové pobyty alebo len klasickú masáž. Určite si takýto dar zamiluje.

 

Tipy na darčeky

Ako vidíte, je si z čoho vyberať. Naozaj záleží od toho, koľko chcete investovať, čo brata zaujíma a po čom túži. Vybrať si môžete spomedzi kozmetiky, oblečenia či rôznych zábavných suvenírov a hier.
Darčekmi v podobe zážitkov taktiež nič nepokazíte. Už si len stačí vybrať a čakať, že to vyčarí úsmev na jeho tvári.

— PR správa —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.