Tipy na veľkonočné darčeky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po dlhej zime sa väčšina z nás teší na jarné obdobie, kedy sa do našich príbytkov začínajú vkrádať prvé slnečné lúče, keď cez otvorené okná počuť štebot vtákov, cítiť vôňu kvitnúcej zelene a čerstvo pokosenej trávy. A s týmto typicky jarným počasím k nám každoročne prichádza aj Veľká noc.

K veľkonočným sviatkom patrí mnoho symbolov – malé kuriatka a zajačiky, maľované kraslice, korbáče, bahniatka a veľa iných. Tiež ľudové zvyky a tradície, ktoré sa v mnohých oblastiach Slovenska uchovávajú dodnes. Sviatky jari vrcholia na Veľkonočný pondelok – veselou šibačkou a oblievačkou. Pokiaľ sa však časť Veľkej noci chystáte tráviť aj v jarnej prírode a cez sviatky zvyknete svojich blízkych obdarovávať darčekmi, tu sú naše tipy.

 

Darčeky pre cyklistov

Športovanie v jarnej prírode posilňuje imunitu, dodáva energiu a prispieva k dobrej nálade. Cyklistika spevňuje svaly, zlepšuje dýchanie, okysličuje mozog a zvyšuje kondíciu. Pokiaľ aj vaši rodinní príslušníci patria do veľkej rodiny cyklistov, vhodným darčekom bude pre nich jarné cyklooblečenie. Či používa váš partner alebo partnerka bicykel Kross, alebo akýkoľvek iný športový bicykel, každý cyklista v tomto ročnom období potrebuje cyklistický dres, teplákovú súpravu, jarnú športovú bundu a vhodnú pokrývku hlavy. Cyklistické dresy je dobré voliť z funkčných materiálov, ktoré sú maximálne elastické a vzdušné.

V marci a v apríli sú vhodné ľahké športové bundy na zips alebo také, ktoré sa obliekajú cez hlavu. Dôležité je, aby boli opatrené kapucňou, ktorá zabezpečí, aby športovca v prírode neprekvapil vietor, ani dážď. A ideálnou pokrývkou hlavy je pre cyklistu na jar šiltovka.

veľkonočné sviatky dieťaPrečítajte si tiež
Veľkonočné sviatky. Čo predstavujú jednotlivé dni?

 

Darčeky pre rybárov

Pokiaľ máte doma rybára, aj ten potrebuje na brehu rieky či jazera vhodné oblečenie a najmä kvalitnú obuv. Obuv, ktorá je pevná a nepremokavá, ktorá sa vyznačuje vhodným strihom, má dobrú výstelku a hrubú podrážku. Skvelým tipom na veľkonočný darček pre rybára sú pohodlné rybárske čižmy a tiež teplé mikiny. Medzi obľúbené kúsky patria hlavne širšie modely, v dĺžke k bokom alebo predĺžené typy. Čo sa materiálu týka, ideálne sú funkčné materiály, ktoré sú nenáročné na údržbu.

Športové mikiny z polyesteru a z polyamidu veľmi rýchlo schnú a netreba ich ani žehliť. Ďalším oblečením, ktoré rybárom v tomto ročnom období pri vode poskytne výbornú službu, sú vesty. Vesty patria medzi najuniverzálnejšie odevy, ktoré možno využiť v každom ročnom období a možno ich s čímkoľvek kombinovať. IN sú dlhšie aj kratšie modely, no z praktických dôvodov sú pre rybárov najvhodnejšie vesty s väčším počtom vreciek.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.