USBurger na zjedenie – postup ako na to

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skúšate radi nové veci? Máte tvorivé obdobie? Alebo máte len chuť urobiť si niečo milé, pekné, zábavné? Máme tip – originálny USBurger na zjedenie. Určite aj vy máte nejaký USB kľúč, ktorý si nosíte do roboty, do školy, máte na ňom uložené fotky, filmy, hudbu…a čo tak urobiť si z neho štýlový kľúč, aký má málokto? Nie je to nič zložité a podľa tohto postupu to  zvládne naozaj každý.

 

Zabi nudu!

Inak, ak sa často nudíte alebo potrebujete inšpiráciu, odporúčame knižku Zabi Nudu! S touto knihou sa určite nudiť nebudete. Nájdete v nej jednoduché tipy pre všetkých šikovných, návody a postupy, inšpirácie z televíznej relácie.
Môžete si urobiť napríklad smajlíkový vankúš, 3D obal na zošit, limetkový peračník, marshmallow ozdoby na oslavu. Všetko sa dá vyrobiť z vecí, ktoré nájdete doma alebo ľahko v obchode či na internete. Plnofarebná knižka je pre decká  a tínedžerov. DIY program na TV Rik si obľúbilo plno deciek, tak nečudo, že prišla aj kniha.
A propos, DIY je skratka z angličtiny pre do it yourself, čiže po slovensky urob si sám.

 

USBurger na zjedenie

No ale nezdržiavajme, poďme si urobiť USBurger na zjedenie.
Celý burger bude vyrobený z farebnej hmoty. Hmotu najskôr poriadne rozpracujte v rukách, aby zmäkla. Pracujte s čistými rukami, aby ste nezašpinili farby.

Ako prvé si vyrobte obe časti žemle z béžovej hmoty. Potrebný tvar dosiahnete najjednoduchšie tak, že si vytvoríte guľôčku, a tú roztlačíte na podložke na kruh. Z vrchnej časti nechajte skôr polguľu.

USBurger na zjedenie

Z hmoty zelenej farby si vytvorte šalát. Textúru listov urobte pichaním vidličky do okraja „šalátu“.
Z hnedej hmoty kečup. Z malých kúskov hnedej hmoty môžete medzi dvomi prstami urobiť „rascu“.

USBurger na zjedenie

Do „mäsa“ vyrežte nožíkom otvor, do ktorého neskôr vložíte USB disk. Radšej si to prirovnajte k počítaču, aby sa vám tam zmestil a aby bol v správnej výške.

USBurger na zjedenie

Všetky časti poskladajte na seba a jemnučko pritlačte, aby držali pohromade.

USBurger na zjedenie

Celý burger dajte upiecť podľa návodu na obale. Po vychladnutí prilepte dovnútra kovovú časť USB disku.

Takže nič zložité, však? Zopakujme si suroviny – potrebujete  rôznofarebnú hmotu tvrdnúcu pečením, nožík, vidličku, USB disk (kovovú časť) a tavnú pištoľ.

Množstvo ďalších tipov pre šikovných a kreatívnych nájdete v knižke Zabi nudu!, ktorú zostavila Branislava Hronská.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.