Veľké nápady do malých kúpeľní. Rekonštrukcia vkusne a efektívne

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rýchla sprcha po bezsennej noci alebo relaxačný kúpeľ po náročnom dni pôsobí jednoducho zázračne. Aj vy vnímate kúpeľňu ako malú oázu bytu? Aj keď tá vaša nepatrí medzi najväčšie, dajte si záležať na tom, aby vyzerala príjemne a zároveň spĺňala podmienky praktickosti. Dá sa to – prinášame vám zopár veľkých nápadov do malých kúpeľní 🙂 Inšpirujte sa a vychutnávajte si chvíle pohody.

 

ikona sprchaMyslite vo farbách

Jedna z najčastejšie kladených otázok pri prerábke malých kúpeľní je to, aké farby a tvary by dokázali opticky rozšíriť priestor. Všeobecne známym pravidlom je to, že svetlé farby zväčšujú, no intenzívnym, výrazným motívom by ste sa mali vyhýbať.

Pokiaľ je to možné, zvoľte biele kúpeľňové vybavenie, ktoré zvýši celkový svetlejší efekt. Nebojte sa nadmerne sterilného dojmu. Pri troche kreativity ľahko dosiahnete jedinečný vzhľad napríklad dodaním prírodných materiálov a farieb. Nádherne harmonizujú najmä s bielou farbou a zútulnia celú miestnosť.

kvety a nápady do malých kúpeľní

 

ikona sprchaObklady a kachličky

Názory na to, či pri optickom zväčšovaní malých kúpeľní pomáhajú veľké alebo malé obklady na stenu, sa rozchádzajú. Skvelým trikom je použitie bielych obdĺžnikových kachličiek, ale vo zvislej polohe. Ideálnym riešením je to najmä pri nízkych stropoch.

V malom priestore môže príliš veľa ozdôb pôsobiť rušivo a stiesňujúco. To však neznamená, že vaša kúpeľňa by mala vyzerať nudne. Dnes už naozaj nie je problém nájsť rôzne typy dekoratívnych obkladov. Umiestnením hoci aj jediného kúska na správne miesto môže urobiť obrovskú zmenu a oživiť aj minimalisticky zariadenú miestnosť. Dovoľte svojej fantázii, nech vás vedie aj pri skladaní rôznych vzorov alebo sa pokochajte už hotovými dizajnovými modelmi.

správne kachličky do malej kúpeľne

Rôzne typy dekoratívnych obkladov môžu urobiť obrovskú zmenu aj v malej kúpeľni.

 

ikona sprchaČo s umývadlom?

Výber umývadla je veľmi dôležitý, pretože zvyčajne sa nachádza na centrálnom mieste v kúpeľni. Do malého priestoru sa hodí skôr klenutý, zaoblený kúsok, hranaté tvary totiž zaberajú oveľa viac miesta. V podlhovastej kúpeľni nejakú časť voľnej plochy zachránite prostredníctvom úzkeho, no dlhého umývadla, najlepšie s batériou umiestnenou na boku.

Ak chcete priestor využiť v maximálnej možnej miere, pouvažujte nad kombináciou so vstavaným nábytkom na mieru. Existujú aj menšie závesné umývadlá, ktoré sú navrhnuté špeciálne do malých priestorov. A niekedy tým najlepším riešením je rohové umývadlo, ktoré je s nástennou batériou nielen praktické, ale aj vyzerá veľmi špeciálne a exkluzívne.

správne umývadlo do malých kúpeľní

Správne zvolené umývadlo vie dodať malej kúpeľni šmrnc a opticky ju zväčšiť.

 

ikona sprchaPriesvitné, ale praktické

Kúpeľňa by jednoznačne mala byť miestom, ktoré poskytuje súkromie. No skleneným dverám a stenám hovoríme napriek tomu ÁNO, a to najmä tým úplne priehľadným. Samozrejme nemusí to platiť na vchod do miestnosti, no v rámci nej vytvorte jednoliatu panorámu, nerozdeľujte priestor klasickými, „viditeľnými“ stenami.

Musíme však dodať, že sklenené steny nie sú tým najlacnejším riešením. No ak vaše plány s rekonštrukciou kúpeľne sú dlhodobé, oplatí sa počkať ešte 1 – 2 mesiace navyše, kým si našetríte potrebnú sumu. Sú oveľa krajšie, praktickejšie a ľahšie sa s nimi manipuluje ako so sprchovým závesom alebo plastovými sprchovými dverami.

sprchový kút do malých kúpeľní

Skleneným dverám a stenám hovoríme ÁNO, a to najmä tým úplne priehľadným 🙂

ako si vylepšiť kuchyňuPrečítajte si tiež
15 trikov, ako si vylepšiť kúpeľňu a kuchyňu.

 

ikona sprchaNedostatok miesta na skrinky

Kúpeľňa zvyčajne nie je tou časťou bytu, kde sa nachádza najviac skríň. No behať do spálne po čisté uteráky, skladovať mydlá v špajze nie je veľmi praktické. Skúste nájsť miesto na úložné priestory aj v malej kúpeľni. Dobrými nápadmi sú napríklad:

  • police nad toaletou,
  • skrinka pod umývadlom (ktorá okrem praktickosti spĺňa aj estetický účel, pretože zakrýva odtokové rúry),
  • rohové police v sprchovom kúte,
  • poličky so sadrokartónu aj s funkciou osvetlenia,
  • zrkadlová skrinka, ktorá dokonca aj opticky rozširuje priestor.

vane do malých kúpeľní

— PR článok —
Foto: freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.