Vlasy a líčenie. Trendy na jar 2018 podľa beauty blogerky Drew

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ani vy nemáte rady upnuté vlasy a ráno sa musíte spoliehať na žehličku, inak vaše vlasy pôsobia divne? Máme pre vás dobrú správu. Vlasovým trendom pre jar 2018 sú najmä voľné a vzdušné účesy. Vlasy sa vám iste odvďačia prirodzeným vysušením bez fénu či vlnami a textúrou, ktorú nemusíte nijako špeciálne upravovať.
Ak chcete odľahčiť dlhšie vlasy, teraz je ten správny čas. Krátke strihy po plecia a strih bob sú teraz trendy a budú hrať prím celý rok 2018. Ofina k bobu by však mala byť riedka a dlhšia pod obočie. Hustá rovná ofina k takýmto kratším vlasom by pôsobila veľmi ťažko a helmovito. Mnohí poprední celebritní kaderníci tento rok vychádzajú zo štýlu 80. rokov. Vlasy tento rok však nemajú taký extrémny objem ako vtedy.

V roku 2018 môžete staviť aj na hrubé látkové čelenky či šatky. Ak však nie ste typ, čo by ich nosil, skúste byť kreatívna s gumičkou. Tie môžu byť v cope veľké, farebné a nápadné a najlepšie tiež látkové.

 

Vlasy. Farby a výčesy

Čo sa výčesov týka, prím stále hrajú rôzne rozcuchané a nedokonalé zapletané copy. Čím hladšie a dokonalejšie cop vyzerá, tým detskejšie pôsobí. Preto sa nebojte vytiahnuť z účesu zopár prameňov aby pôsobil neupravene. Takýto nedokonalý zapletaný cop je určite výhoda v rána, kedy sa človek ponáhľa a nemá čas zahladzovať každý odstávajúci vlások 🙂

Farby na vlasy sa aj tento rok nesú v odtieňoch sivej a striebornej. Ak ste blondína, rozhodne odporúčame nasledovať mnohé celebrity a nezafarbovať vyrastajúce korienky. Pokojne nechoďte ku kaderníčke niekoľko týždňov a nehanbite sa aj za 10 centimetrové odrasty.

vlasy a účesy

 

Líčenie

V líčení sa poprední vizážisti na módnych prehliadkach pre rok 2018 inšpirujú najmä 80-tymi a 90-tymi rokmi.
Pre očné tiene to znamená farby modrá, ružová a neónová. Na rozdiel od divokých 80-tych rokov, tentoraz je trendom k farebným očiam líčiť nevýrazné až nahé pery. Nemusíte sa preto báť kanárikovskej vizáže a dopriať si farby aj menej nápadne – napríklad do vodnej linky oka.

Keď sme pri linkách, aj túto jar hrajú klasické čierne linky prím. Sú in rôzne zakončenia liniek, od tenkých chvostíkov po hrubé čiary či dokonca extravagantný výrazný mačací štýl liniek.
Ak ste tak trošku straka možno vás poteší, že v líčení je teraz veľmi moderné používať glitre a kamienky. Vaša večerná vizáž môže teda hrať zaujímavými odleskami na celom viečku či len aplikáciou kamienkov k vonkajšiemu kútiku oka.

vlasy a účesy

 

Make-up

V znamení blyšťavých vecí sa nesie aj pleťový make-up. Ten by mal pôsobiť ľahko a žiarivo. Takže našim obľúbeným rozjasňovačom ešte stále neodzvonilo. Pre zdravý výraz pleti môžete do vášho obľúbeného make-upu primiešať tekutý rozjasňovač.
O líčení do práce sme písali v minulom článku, prečítajte si ho.

Posledné roky sa pery niesli v matných tónoch, ktorým postupne odznieva. Na módnych prehliadkach prevládajú tento rok pery lesklé, šťavnaté a nedefinované. Nedefinované? Znamená to, že pokojne môžete prestať používať kontúrovaciu ceruzku.
Pery môžu byť v strede rozmazanejšie a môžu pôsobiť nedokonalo. Že sa budú ľudia okolo čudovať? Nuž, vizážisti líčiaci módne prehliadky sa tento rok rozhodli, že toto bude trendy na jar 2018. V odtieňoch sa stále drží červená, no okrem nej môžete pery osviežiť neónovejšími odtieňmi ako koralová či oranžová.

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew
Foto: Pixabay.com

vlasy a líčenie

vlasy a líčenie

 


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.