Líčenie do práce. Triky beauty blogerky Drew

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ranné líčenie nemusí byť žiadna veda. Stačí vedieť, čo chceme na sebe zvýrazniť a na čo upriamiť pozornosť. Ak máme akné v okolí brady, je dobré pozornosť upriamiť na oči. Ak je na čele, stavte na pekný rúž.
Ak trpíte na tmavé kruhy pod očami, obzrite sa po dobrom korektore, ktorý kryje ale aj rozjasňuje. Lícenka, ktorú, ako si všímam, stále používa málo žien, dodá pleti zdravý nádych. Bronzér či kontúrovací púder zase pleť urobí definovanejšou a nie plochou. A to všetko sa dá docieliť aj jemne a nositeľne. Môj tip na denné kontúrovanie nájdete aj na mojom osobnom blogu.

V závislosti od povolania si nie všetky môžeme dovoliť v make-upe výstrelky. No aj obyčajný make-up sa dá vykúzliť tak, aby sme žiarili a boli výnimočné. Moja práca napríklad nevyžaduje striktné pravidlá, čo sa vizáže týka, preto osobne rada striedam rôzne líčenia a aj keď sú v našej firme prevažne nenalíčené ženy, nájdu sa aj také, čo nosia do práce červený rúž.
Chápem, že make-up nie je pre každého výsadou, no myslím, že každá žena sa cíti lepšie, ak je aspoň minimálne upravená 🙂 Podľa mňa by každá z nás mala mať týchto pár dobrých produktov, na ktorých vie postaviť pekné líčenie:

  • Podkladová báza (BB, CC krém alebo make-up)
  • Korektor
  • Transparentný púder
  • Multilíčidlo v podobe paletky s rozjasňovačom, lícenkou a bronzérom
  • Špirála
  • Gél na obočie
  • Rúž

líčenie do práce

Triky od Drew na líčenie do práce

ZÁKLAD

Pod základom sa chápe krycí produkt, čiže BB krém alebo make-up v závislosti od toho, či máte radi slabšie alebo vyššie krytie. Ak vás už trápia nejaké tie vrásky krásy, odporúčam skôr ľahšie konzistencie ako BB, CC krémy či minerálny make-up.

Korektory poznáme dva typy – tie, ktoré sú ľahších konzistencií, sú pod oči. A tie, ktorými prekrývame nedokonalosti v podobe vyrážok či pigmentových škvŕn. Pod oči odporúčam rozjasňujúci korektor, ktorý je dobre aplikovať prstami jemným vklepávaním.
Na celú pleť pre fixáciu a  zmatnenie použite transparentný púder. Jeho výhoda je bezfarebnosť, preto je na pleti menej viditeľný a nie taký ťažkopádny.
Zdravá pleť by sa mala jemne lesknúť a tak skúste púdrom prebehnúť len čelo a T-zónu, pričom líca nechajte žiariť. Ak chcete niektoré miesta lepšie zafixovať, odporúčam vziať menší štetec a prepudrovať lokálne, čo potrebujete.

 

ŽIARIVÁ PLEŤ

Mladá pleť, ktorá ešte neprichádza o kolagén a nespomaľujú sa jej procesy, je svieža a žiarivá. Preto sa snažíme túto zdravosť neskôr dodať pomocou rozjasňovačov. Ten môžete jemne naniesť na najvyššie miesto na lícnych kostiach, pod oblúk na obočí, do vnútorných kútikov očí či na celé viečko, jemne na stred nosa a „srdiečko“ pier. Tento efekt vytvorí zdravý typ pleti.

Lícenku s citom aplikujte na líca. Ak ste studený typ, siahnite po malinových odtieňoch. Ak teplý, tak po broskyňových. Ak máte chuť a čas, bronzér naneste pod lícne kosti pre denné definovanie kontúr tváre.

ženské zbrane líčeniPrečítajte si tiež
Ženské zbrane: buďte pre mužov záhadné a zmyselné.

 

OČI A OBOČIE

Ak ste žena šťasteny a máte prirodzene husté a výrazné obočie, stačí ho prejsť gélom na obočie na sčesanie chĺpkov.
Ak si obočie musíte dokresľovať, skúste ešte pred celkovým líčením naniesť  farebný gél na obočie, aplikujte si makeup, púder, rozjasňovač, lícenku. Gél medzičasom uschne a pekne vám ukáže prázdne miesta, ktoré jednoducho dokreslite ceruzkou či tieňom.

Pre rozjasnenie očí môžete jednoducho aplikovať telový matný tieň na celé viečko a naň jemne trblietavý (rozjasňovač). Ak si zvyknete oči rámovať linkou, skúste ju niekedy rozmazať, čo vytvorí mäkší efekt. Do vnútorného kútika skúste použiť farebnú linku a dopriať si tak trošku farieb do inak obyčajného líčenia 🙂

 

PERY

Pery sú oblasťou, kde sa podľa mňa môžete najviac vyhrať. Ak vám práca nepovoľuje výrazné farby, môžete predsa každý deň striedať jemnejšie odtiene ružových, jemne fialových tónoch, nude či hnedých rúžov. Ja takto ladím rúže do práce k celkovému outfitu, avšak stále sa držím skôr denných farieb.

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew
Foto: Eva Novanská Photography, Butterfly creative by Susy

líčenie do práce triky drew


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.