Vpustite do svojho života správnych ľudí a buďte šťastnejší

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Správne vzťahy a správni ľudia nás robia šťastnejšími. Možno si to ani neuvedomujeme, berieme to ako normálne a prirodzené. No pravdou je, že ľudia, ktorých máme najbližšie, nás formujú, ovplyvňujú a inšpirujú. Na to, aby ste mali neprestajne okolo seba ľudí, ktorých si želáte, je jeden dobrý recept: Staňte sa tiež jedným z takýchto ľudí – so všetkým, čo je pre nich typické – a uvidíte, že potom budete do svojho života automaticky priťahovať ľudí podobných.
Takže vpustite do svojho života správnych ľudí a budete spokojnejší, šťastnejší a oveľa viac si budete vychutnávať život. Poradíme vám ako na to.

Určite ste už počuli nasledujúcu vetu: „Si súčtom ľudí, ktorými sa najčastejšie obklopuješ.“
Rozdelenie na „dobrých“ a „zlých“ je dôležité preto, lebo ľudia majú na vás a váš život nesmierny vplyv. Buďte opatrní, komu otvárate dvere, pretože váš život bez opýtania prijíma všetko a všetkých. Existujú aj toxické vzťahy, ktoré vám otravujú život – či už ide o partnera, kamaráta alebo kolegu v práci.

 

Ako nájsť tých správnych ľudí?

Domov si zabezpečíme pred zlodejmi, antivírusový program chráni náš počítač pred hackermi… Ako však ochraňujeme to najcennejšie, čo máme?
Obklopujte sa ľuďmi, ktorí majú rovnakú životnú misiu ako vy.
– Akých ľudí si želáte mať vo svojom okolí?
– Aké majú mať charakterové vlastnosti?
– Akými hodnotami by sa v živote mali riadiť?
– Ako sa majú správať?
– Aké majú mať vystupovanie?

Staňte sa presne takými, aké sú vaše odpovede na tieto otázky, pretože potom budete automaticky priťahovať do svojho života ľudí, s ktorými vám bude príjemne a ktorí vám nebudú odsávať energiu.

obklopte sa správnymi ľuďmi

 

Hľadajte ľudí, ktorí:

 • vedia myslieť vo veľkom
 • sú špičkou vo svojom odbore
 • majú v očiach lásku
 • neskrývajú svoju zraniteľnosť
 • vedia milovať
 • majú sociálny rozmer
 • dokážu myslieť holisticky
 • vedia odpúšťať

 

Netrávte čas s ľuďmi, ktorí:

 • všetko zbytočne dramatizujú
 • sú závistliví a zloprajní
 • sa neprestajne vydávajú za obete
 • priveľmi nariekajú
 • klamú
 • zosmiešňujú iných
 • myslia v malých dimenziách
 • nenávidia
 • žiarlia

Nadišiel najvyšší čas, aby ste si zostavili svoje zoznamy aj vy. Akých ľudí chcete vidieť okolo seba a komu nabudúce radšej ukážete červenú kartu?

obklopte sa správnymi ľuďmi

 

Nebojte sa ukázať zraniteľnosť

Mnohé experimenty dokázali, že ľudia majú radi takých ľudí, ktorí sú im podobní.
Na tom sa asi zhodneme, však?
Je to tak aj preto, lebo ľudí priťahuje autenticita. Takže najlepšie je teraz zložiť z tváre masku a zdvihnúť klapky z očí. Len tak zistíte, kto sú skutočne vaši priatelia a ktorými ľuďmi sa musíte obklopovať.

Brené Brownová je americká autorka bestsellera Zraniteľnosť posilňuje a na túto tému hovorila aj na fóre TED Talk, oslovila viac než desať miliónov ľudí – nižšie si môžete pozrieť video so slovenskými titulkami.
Podľa nej je kľúčom k nadväzovaniu vzťahov s inými ľuďmi práve zraniteľnosť a jej moc. Mnohým z nás sa však zdá nepredstaviteľné, aby sme svoju zraniteľnosť prejavili. Bojíme sa, že keď odhalíme svoje slabiny, ostatní s nami už nebudú chcieť mať nič spoločné. V skutočnosti však nie je nič fascinujúcejšie než zmes silných stránok a úprimnej komunikácie o slabých stránkach.

 

 

 

Ukážte sa a buďte príťažlivejší

Často máme pocit, že nie sme hodní toho, aby sme s niekým nadviazali vzťah. Bojíme sa toho, čo si dotyčný pomyslí o našich menej vábnych stránkach života – o oblastiach a témach, ktoré radšej rýchlo zametáme pod koberec, hneď ako nečakane niekto vstúpi do nášho života. Ukázať sa ostatným v pravom svetle, takí, akí naozaj ste, si vyžaduje veľa odvahy. „Odmena za to však býva mnohonásobná. Keď totiž ukážete, čo vás poháňa a čo vás môže zraniť, priblíži vás to k ostatným a budete pre nich neuveriteľne príťažliví,“ radí známy nemecký rečník Tobias Beck, autor knihy Upracte si vo vzťahoch.

Nemusíte sa celý deň kontrolovať a skrývať. Zraniteľnosť nie je slabosť. Naopak, je to často podceňovaná silná stránka a zároveň vynikajúci predpoklad pre stabilné vzťahy.

Ako Tobias Beck dodáva, platí to bez akýchkoľvek obmedzení aj pre biznis! Najlepší lídri, ktorých za posledných dvadsať rokov spoznal – ľudia, za ktorých sa v krízových situáciách postavili celé tímy, namiesto toho, aby svojmu šéfovi podsunuli čierneho Petra, lebo je to jednoduchšie –, na firemných večierkoch a pri iných príležitostiach otvorene prejavili svoje pocity a priznali si chyby a slabé stránky.

 

Foto: Pixabay.com, Stocksnap.io, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.