Dajte priestor extravagancii a vychutnajte si víno podľa seba

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Biele, ružové, červené, suché, polosladké, tiché, šumivé… Víno si vyberáme podľa množstva kritérií – obľúbenej farby, chute alebo príležitosti. Veď niektoré jedlá a pokrmy si priam žiadajú určitý typ vína, aby z toho bol nezabudnuteľný gastronomický zážitok.
No vedzte, že pri jeho vychutnávaní sa vôbec netreba držať zaužívaných konvencií. Vyskúšajte nové trendy či vlastný spôsob podávania vín. Jednoducho – vychutnajte si víno podľa seba tak, aby vaše chuťové poháriky amli sviatok.

 

Nebojte sa experimentovať

Spôsobov, ako rýchlo ochladiť víno, je skutočne veľa. Nebojte sa experimentovať a vychutnajte si pohár chladeného vína podľa seba. Osvedčeným trikom je klasické chladenie pomocou kociek ľadu.
O čosi zaujímavejšie je to s ovocím v ľade. Vyberte si obľúbené ovocie, zalejte vodou a nechajte zmraziť. Kocky následne vložte do pohára. Nielenže sa vám podarí ochladiť víno, ale návštevu bezpochýb zaujme aj estetická stránka servírovania. Prípadne použite na chladenie priamo zmrazené ovocie.

vychutnajte si víno s kockami ovocia

 

Pár tipov, ktorými nič nepokazíte

Ak nemáte žiadnu obľúbenú kombináciu s vínom, stavte na vlastné chute alebo sa nechajte inšpirovať. Máme pre vás niekoľko tipov, vďaka ktorým spárujete k vínu ideálne gastronomické dvojičky. A tak vás nezaskočí ani nečakaná návšteva. My sme sa pozreli na originálne kombinácie s vínami z kolekcie Vitis Galéria.

Biele so sladkým aj slaným

vitis vínaBez ohľadu na to, akú odrodu uprednostňujete, chuťovo sa biele víno hodí k širokej škále menších či väčších pokrmov. Dôležité je hľadať chute či vône priamo vo víne. Tie najlepšie napovedia, aké pochúťky sa k vašej obľúbenej odrode hodia.
Chuť Veltlínskeho zeleného, Rulandského bieleho či Rizlingu rýnskeho sa výborne snúbi s ovocím (hrozno, ananás, melón žltý), tvrdým syrom, slanými tyčinkami, prípadne jemnou syrovou nátierkou.
Mülleru Thurgau a Tramínu červenému sa zase hodia marhule, biela čokoláda, grilované zelenina alebo baklažánová nátierka.

 

K ružovému hlavne ovocie

Hoci by sa mohlo zdať, že ružová je dámska farba, radi si na týchto vínach pochutia aj páni. Rosé výborne zapadá do večerného programu na (letnej) terase či záhradnej párty. Jeho svieža chuť vynikne v spoločnosti ovocia – či už zvolíte čerstvé ovocie, chutný koláč alebo zmrzlinu.

ako spoznať kvalitný burčiakPrečítajte si tiež
Ako spoznať kvalitný burčiak?

 

Nebojte sa párovať ani červené

Ak ostávate verní červenému vínu, ponúka sa hneď niekoľko kombinácií. Plná chuť Frankovky modrej alebo Alibernetu vytvára harmonickú kombináciu s višňami, škoricou, čokoládou, ale aj tvrdými syrmi a jednohubkami s paštétou.
Výber je skutočne pestrý, je len na každom, aké chute a kombinácie si zvolí.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.