Vytrieď šatník! Aupark a Nosene povzbudzuje k zodpovednému prístupu k svojmu šatníku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nielen svojich návštevníkov povzbudzuje Aupark Bratislava k pretriedeniu obsahu skrine a jeho posunu ďalej. Minulý týždeň prebiehal Fashion Revolution Week – medzinárodný týždeň, ktorý upozorňoval na súčasný stav odevného priemyslu nielen v kontexte trvalej udržateľnosti.
V tejto súvislosti prízvukuje módna destinácia hlavného mesta spolu s NOSENE podporu zodpovednejšieho prístupu k svojmu šatníku.

Vami už zabudnuté či nevyužívané oblečenie nájde svoj nový príbeh u iného šťastného majiteľa alebo pomôže tým, ktorí to najviac potrebujú. Vyradené kúsky zo svojho šatníka je možné priniesť priamo do Auparku Bratislava, v rámci zberného miesta NOSENE.

Trendy a EKO
Najudržateľnejšie obchodné centrum na Slovensku s prestížnym ocenením BREEAM In-Use hodnotenie „double excellent“ sa dlhodobo angažuje v otázke trvalej udržateľnosti. Za posledné obdobie urobil Aupark Bratislava významné opatrenia smerom k zníženiu produkcie odpadov a emisií, zvýšeniu ekologickej hodnoty okolia alebo k zvýšeniu efektívnosti využitia vody.
Podporil taktiež výrazne rozvoj cyklodopravy a elektromobilitu. Aktuálne poskytuje až 33 nabíjacích staníc pre elektromobily. Okrem toho používa šetriace LED osvetlenie a jeho súčasťou je zelená strecha, kde si svoje miesto našli i včely. Aktuálne sa nákupné centrum viac angažuje aj v otázke samotných odevov a ich triedenia, ku ktorému povzbudzuje nielen svojich návštevníkov.

 

Spolupráca s NOSENE

 Aupark Bratislava v spolupráci s NOSENE povzbudzuje k pretriedeniu šatníkov. Naskytá sa tak vám i vašim blízkym ideálna príležitosť nielen  pomôcť planéte, ale urobiť zároveň i radosť tým, u ktorých si vaše nevyužívané oblečenie nájde nový domov. Mnohokrát ide o ľudí, ktorí sú v sociálnej tiesni alebo sa stali obeťami násilia.

Triedenie odevov a maximálne využitie textilných materiálov vnímame ako jednu z ďalších možností, ako pomôcť našej planéte k jej zelenším zajtrajškom. Preto by sme týmto radi motivovali širokú verejnosť k tomu, aby doniesla nepoužívaný či nechcený obsah svojho šatníka k nám do Auparku Bratislava, do zberného miesta NOSENE, “ tvrdí Veronika Košická, riaditeľka nákupného centra Aupark v Bratislave.

Aupark Nosene eko výzva

 

Na zmar nevyjde ani jediný kus

Svoje miesto a využitie si tak nájde každý jeden kus darovaného oblečenia. Nemusíte sa preto obávať, že prinesením vášho oblečenia do zberného miesta sa odevy nedostanú tam, kam majú – na pomoc druhým, na ďalšie využitie alebo na recykláciu. Prispejte aj vy svojím dielom a pomôžte  pekne a s úctou sa obliecť ľuďom v núdzi, či potešte iného človeka kúskom, ktorý vám už síce nič nehovorí, ale jemu urobí pekný deň. Navyše, prispejete tak k znižovaniu hromadenia textilného odpadu.

Stačí ho priniesť do zberného miesta NOSENE, ktoré nájdete ako je Aupark šatňa, schodmi smerom na parkovisko. Pre tých, ktorí prichádzajú autom  – podzemné parkovisko 1.PP zelená zóna. Oblečenie môžete darovať každý deň  (okrem sviatkov) v čase 11:00 – 20:00 hod.

upcyklácia kreatívne tipyPrečítajte si tiež
Čo je upcyklácia a aké skvelé triky ponúka?

 

Cestou k úspechu je rozumný pohľad na svoj šatník

 Okrem samotného triedenia a posunu oblečenia ďalej, sú tu i iné cesty, ako byť zodpovedný voči planéte, a pritom si zachovať vkus a štýl.
„V súčasnosti je veľmi dôležité, aby sme uvedomelo nakupovali nove kúsky do nášho šatníka. Jednou z možností je aj nepodliehať módnym trendom sezóny, ale naopak. Vyberať si nadčasové oblečenie a vytvoriť si v šatníku takzvané jeho základné piliere, ktoré sa budú ľahko a dobre navzájom kombinovať. Za takéto základy šatníka určite môžeme považovať klasické malé čierne, baloniak či kašmírový, alebo vlnený sveter. Dbajte aj na to, z akého materiálu je daný kúsok vyrobený. Ak budete investovať do jedného kvalitného, vydrží vám dlhšie obdobie a nebudete potrebovať desať ďalších a podobných. Vy aj vaša peňaženka budete šťastnejší, pretože takýto kúsok vydrží v šatníku dlhšie a neopotrebuje sa tak rýchlo,“ radí Alex Lindov, módny štylista Auparku Bratislava.

Aupark Nosene eko výzva

— PR článok —
Foto: Nosene, Aupark


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.