Využite poslednú možnosť na zazimovanie vašej záhrady

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Úroda je už zozbieraná, kvetinové záhony sú pokryté kvetmi, ktoré za pár dní vyblednú a stromy a kríky vymenia svoj elegantný žltooranžový outfit  za holé kmene. Ale predtým, ako sa vaša obľúbená záhrada ponorí do pokojného stavu a bude nerušene spať pod nadýchanou bielou prikrývkou, musí byť pripravená na chladné počasie.

Vyčleniť si preto pár dní na starostlivosť o tento malý kúsok raja, ktorý bol v posledných mesiacoch naším jediným útočiskom a ideálnym miestom na dovolenku a relax, sa určite oplatí. Za takúto plnohodnotnú starostlivosť sa vám na jar záhrada svojou krásou určite odvďačí.
My vám prezradíme, na čo by ste v tomto smere nemali zabudnúť.

 

Zbavte sa poslednej buriny

Pozbierať odumreté časti rastlín, kvetov a lístie zo záhrady sa pred príchodom prvej snehovej nádielky určite oplatí. Zabránite tak tvorbe hnilobných procesov, ktoré môžu kvalitu a stav niektorých častí záhrady ohroziť.

Nezabudnite ani na nechcené rastliny, ktoré na záhrade nemajú žiaden úžitok ani efekt. Kvalitné a účinné prípravky proti burinám vám v tomto smere určite pomôžu. Vyčistená pôda a trávnik od buriny je pre krásnu jarnú záhradu tým najlepším základom. Tak na to pred príchodom prvých mrazov myslite.

 

Nezabudnite ani na posledné hnojenie

Nielen naše telo, ale aj rastliny na záhrade či v interiéri strácajú časom všetky dôležité živiny. Hnojivo je cesta, ktorá im ich môže veľmi rýchlo a jednoducho doplniť. V zime sa však moc nepoužíva, preto je dobré využiť na to posledné jesenné dni a trocha rastlinkám v raste a kráse pomôcť. Univerzálne hnojivá vám k tomuto účelu určite veľmi dobre poslúžia.

bylinka nádchovníkPrečítajte si tiež
Nádchovník je čoraz populárnejší. Ako ho využiť?

 

Prerezávanie ovocných stromov

Najdôležitejšou etapou prípravy záhrady na zimu je aj prerezávanie ovocných stromov a bobuľovitých kríkov, ktoré sa musí vykonať za suchého počasia a vždy pred nástupom prvých mrazov. Pamätajte! Teplota vzduchu počas tejto procedúry by nemala klesnúť pod -10 ° C, pretože pri nižších teplotách je drevo veľmi krehké a môžete tak narušiť štruktúru stromu a jeho krásu a úžitkové vlastnosti počas najplodnejšieho obdobia.

Určite svoju záhradu a jej kvalitu nezanedbávajte, pretože kvetiny a príroda sú v dnešných časoch jednou z najdôležitejších súčastí nášho života, vďaka ktorej sa cítime príjemne a zároveň v exteriéri aj bezpečne.

— PR článok —
Foto: Maria Evseyeva/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.