Zahrajte si parádnu hru Majstrovstvá Európy vo futbale. 2 verzie – pre deti a dospelých

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Futbaloví fanúšikovia sa tešia – v piatok 14.júna sa začínajú Majstrovstvá Európy vo futbale, ktoré potrvajú do 14.júla. 24 tímov hrá v 10 nemeckých mestách. Medzi nimi aj Slovensko, ktoré hrá v skupine s Belgickom, Ukrajinou a Rumunskom (v takomto poradí budú aj naše zápasy).
Preneste sa na futbalový štadión aj zo svojho domova – nielen cez televíznu obrazovku, ale aj prostredníctvom skvelej spoločenskej hry Majstrovstvá Európy vo futbale. Vydala ju Dajama  a ponúka dva hracie plány – pre dospelých aj pre deti.

Vyhrajte túto zábavnú hru
Na našom Facebook profile hráme o túto novú hru Majstrovstvá Európy vo futbale, ale pozor – aj o Majstrovstvá sveta vo futbale, tak si kliknite, staňte sa naším fanúšikom a hrajte o tieto skvelé spoločenské hry.

Majstrovstvá Európy vo futbale 2024

majstrovstva-europy-vo-futbale-krabicaV hre sa zmeníte na futbalistov a vašou úlohou bude pomocou vedomostí streliť čo najviac gólov do súperovej bránky. Pre hru si môžeme vybrať z dvoch hracích plánov, pre deti alebo pre dospelých. S viac ako 330 futbalovými kartičkami a takmer 550 futbalovými otázkami majú hráči v hre množstvo možností ukázať futbalové vedomosti a vyhrať tak futbalový zápas.

„V hre možno budete mať šťastie a porazíte súpera aj bez veľkých futbalových vedomostí, avšak ten kto sa viac zaujíma o futbal bude mať istú výhodu,“ usmieva sa vydavateľ a jeden zo zostavovateľov hry Daniel Kollár.

Veľkou pridanou hodnotou hry je množstvo otázok na kartičkách, ktoré sa týkajú mužstiev a hráčov z histórie majstrovstiev Európy. Niektoré sú zamerané na Slovensko či Československo z pohľadu majstrovstiev Európy vo futbale, či na rôzne zaujímavosti.
Otázky s indíciami sa týkajú najlepších hráčov v histórii majstrovstiev Európy vo futbale. Otázky tvorcovia pripravovali až do 31.marca 2024, čiže sú veľmi aktuálne.

Pár otázok na ukážku

  • Ktorá krajina hrala najčastejšie vo finále európskych šampionátov? (Nemecko 6x)
  • Ktorú krajinu porazilo Československo vo finále európskeho šampionátu v roku 1976? (Nemecko)
  • Ktoré mužstvo má prezývku Oranjes (Oranžoví), pretože väčšinou hrá v oranžových dresoch? (Holandsko)
  • Z akého dôvodu sa hral európsky šampionát naplánovaný na rok 2020 až v roku 2021? (pandémia Covid)
  • Čím sa preslávil Antonín Panenka? (premenil víťaznú jedenástku vo finále majstrovstiev Európy v roku 1976)
  • Ktoré dve krajiny sa stretli vo finále európskeho šampionátu v roku 2021? (Taliansko a Anglicko)
  • Ktoré zviera vybrali za maskota majstrovstiev Európy 2024? (medveď)

 

Ako sa hrá?

Cieľom hry je postupovať figúrkami po hracom pláne dopredu a do strán, aby ste sa dostali na streleckú pozíciu a mohli ste dať gól. Ten dá hráč vtedy, ak sa ľubovoľnou figúrkou dostane na políčko s loptou na súperovej polovici a správne odpovie na otázku. Víťazom sa stáva hráč/mužstvo, ktoré dosiahne prvé 5 gólov.

Na dospeláckom hracom pláne sú zelené kartičky s otázkami (220 otázok) a hnedé kartičky s indíciami (165 indícií).
Kartičky pre deti sú modré s otázkami (165 otázok) a kartičky s vlajkami (tie sa týkajú tretej otázky z kartičky otázok).
Spoločné sú Kartičky prekvapenie a samozrejme žlté a červené karty.

hra-karticky

Na herných plánoch sú rôzne políčka, napríklad políčko s otáznikom: vtedy hráč urobí to, čo je na kartičke Prekvapenie.
Políčko s čiernobielou loptou (na súperovej polovici) je strelecké políčko: dostanete sa naň, beriete prvú otázku z vrchnej kartičky otázok a ak odpoviete správne, dali ste gól.
Biely krúžok je políčko penalty.

Spoločenskú hru môže hrať jeden hráč proti jednému, ale aj tím proti tímu, kedy sa hráči pravidelne striedajú pri hodoch kockou, ťahoch figúrkou a odpovedaní na otázky.

V edícii Majstrovstvá vyšli aj Majstrovstvá sveta vo futbale a Majstrovstvá sveta v hokeji. Námet a otázky pripravil daniel Kollár, kresby a grafické spracovanie prichystala Daniela Kollárová.

majstrovstva-europy-vo-futbale-2024

Foto: LepšíDeň.sk, Dajama


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.