5 dobrých dôvodov, prečo by mal každý z nás čítať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Čítanie je nielen zábavné, ale aj užitočné a zdravé. A tu je niekoľko dobrých dôvodov, ako sa o tom môžete veľmi jednoducho a rýchlo presvedčiť.

 

otvorená kniha1. Čítanie je najlepšie cvičenie pre našu myseľ

Pri čítaní mozog simuluje fiktívne udalosti, ako napríklad činy postáv v románe. Stimuluje sa tak premotorická kôra, ktorá je dôležitá pre vyššiu duševnú výkonnosť. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí veľa čítajú, sú dlhšie duševne fit a je menej pravdepodobné, že sa u nich rozvinie demencia alebo Alzheimer. Je teda na čase, aby ste to pri zaujímavých životopisoch svätých alebo dobrom románe vyskúšali.

 

otvorená kniha2. Čítanie znižuje stres

Už vás unavuje neustála dostupnosť? Vyčerpáva stres vo vzťahu alebo problémy v práci? Potom si vezmite román alebo literatúru faktu, straťte sa v nej a zotavte sa zo zhonu každodenného života. Uvidíte, že pár minút s dobrou knihou odbúrať stres pomôže.

 

otvorená kniha3. Podporuje sociálne zručnosti

Psychológovia z Univerzity  v  Toronte zistili, že subjekty, ktoré radi čítali romány, dosiahli lepšie výsledky v teste empatie ako subjekty, ktoré čítali oveľa menej.

tipy na knihyInšpirujte sa . tu sú naše KNIŽNÉ TIPY.

 

otvorená kniha4. Zlepšuje váš štýl písania

Ak patrí práca s textom a perom k vašim povinnostiam alebo záľubám, mali by ste tiež pravidelne čítať, pretože to obohacuje vašu slovnú zásobu a spôsob, akým sa vyjadrujete.

 

otvorená kniha5. Môže si ho dovoliť každý

Za väčšinu kníh nemusíte platiť vôbec nič. Stačí mať pripojenie na internet a kvalitné lacné tonery v tlačiarni. Alebo môžete  vyskúšať udržateľné alternatívy, ako sú knižnice, verejné knižnice a burzy. Aj tu si určite nejeden vášnivý čitateľ alebo knihomoľ príde na svoje.

— PR článok —
Foto: PIC SNIPE/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.