Prečo si naplánovať dovolenku do Chorvátska?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zima ešte svoje posledné slovo síce nepovedala, no už o pár týždňov ju vystriedajú teplejšie dni plné hrejivých slnečných lúčov. To je ideálny čas na plánovanie dovolenky, počas ktorej si môžete svoje telo dokonale zregenerovať bez ťažkých topánok, svetrov a zimných búnd.
Aby ste ale mali na to vhodné podmienky, odporúčame vám zamieriť do Chorvátska, ktoré si z mnohých a nasledujúcich dôvodov určite zamilujete!

 

Stredomorské podnebie

Turistami obľúbené Chorvátsko má jednoducho neskutočne skvelú klímu. Mierne teploty a až 2500 slnečných hodín ročne robí z tejto krajiny ideálnu dovolenkovú destináciu aj mimo hlavnej sezóny. Skutoční dovolenkári si tu určite prídu na svoje najmä medzi májom a septembrom.

 

Neuveriteľne čistá voda

Hoci sú tu piesočné pláže výnimkou, chorvátsky Jadran to vynahrádza fascinujúcim podmorským svetom. Krištáľovo čistá voda a skalnatá krajina s bohatým bohatstvom zaisťujú, že sa vám vôbec nechce vyjsť na povrch.
Náš tip: Určite si zbaľte potápačské okuliare a šnorchel! A pokiaľ sem cestujete vlastným autom, nezabudnite dať prekontrolovať v servise dôležitý filter pevných častíc.

chorvátska IstriaPrečítajte si tiež
Istria. 7 tipov, čo vidieť a zažiť na chorvátskom polostrove.

 

Vynikajúca kuchyňa

Dovolenka je čas pôžitkov – a len málokde inde si môžete užiť tak príjemnú hostinu ako v Chorvátsku. Srdcia labužníkov rozbúchajú najmä jedlá z rýb a mäsa, najlepšie čerstvé z grilu. Oplatí sa však ochutnať aj menej známe špeciality, akými sú plnené kalamáre, cestoviny či rolky z kyslej kapusty.

 

Nádherná história za každým rohom

Chorvátsko má podľa obľúbeného chorvátskeho vtipu viac miest UNESCO ako medailí majstra sveta. Pre návštevníkov to znamená, že tu má čo neustále objavovať. A to nielen v ôsmich mestách, ktoré nesú pečať svetového dedičstva. Amfiteáter v Pule, pôsobivé staré mesto Záhreb alebo historické mestské hradby v Dubrovníku – to je len niekoľko príkladov toho, čo môžete objaviť na jednodňových výletoch v Chorvátsku.

Pokiaľ sa ešte stále pre dovolenku len rozhodujete, je táto destinácia skvelým riešením, ako túto dilemu vyriešiť.

— PR článok —
Foto: RussieseO/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.