7 šik rád pre zamestnané ženy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak má mať ráno pred odchodom do zamestnania hladký priebeh, príprava je krajne dôležitá. So správnym odhadnutím príprav dokážete ránom bez ujmy prekĺznuť a vlastne si ho aj užiť.

Tu je 7 šik tipov pre zamestnané ženy:

  1. Večer vopred si zbaľte aktovku a nákupnú tašku. Nezabudnite z nich pritom vybrať všetky zbytočnosti, ako sú staré účtenky, papierové vreckovky a drobné.
  2. Večer si vyložte šaty, ktoré si na druhý deň chcete obliecť. Nachystajte si aj príslušné doplnky, aby ste v rannom zhone neprehádzali celý obsah zásuvky na spodnú bielizeň pri hľadaní správneho odtieňa pančucháčov. Poznám jednu šik zamestnanú ženu, čo má pančuchové nohavice uložené v osobitných vreckách podľa farby, a tak v slabom rannom svetle nemusí lúštiť, ktoré sú modré a ktoré čierne. Mohlo by to prísť vhod, ak si predchádzajúci večer zabudnete vyložiť šaty.
  3. zena2Večer si tiež naplánujte, čo budete mať na raňajky, a vyložte všetky potrebné suroviny (chladené potraviny uložte spolu, suché suroviny dajte na kuchynskú linku). Rozmixujte ranné ovocné či zeleninové smoothie a pripravené na nasledujúci deň ho vložte do chladničky. Na kávovare si nastavte časovač, aby vás zobudila vôňa vášho čerstvo uvareného obľúbeného nápoja.
  4. Stále som zástankyňou raňajkovania za stolom, ale keď ráno meškáte a hrozí, že nestihnete vlak, smoothie si bez všetkého nalejte do jednorazového cestovného pohára alebo termosky.
  5. Ak po ceste do práce beriete deti do predškolského zariadenia, nezabudnite mať všetko zbalené. Pripravte im oblečenie, opaľovací krém dajte na prístupné miesto a pribaľte potrebné občerstvenie a fľaše s vodou. Všetko položte k vchodovým dverám, aby ste na niečo nezabudli.
  6. Nalaďte sa tou správnou hudbou. Pri raňajkách, balení alebo už pri odchode do zamestnania, pustite si hudbu, ktorá potláča akékoľvek znechutenie  súvisiace s cestovaním. Odporúčame výber melódií Mozart for the Morning Commute (A Lively Bit of Traveling Music), skúste tradičnú hudbu parížskych kaviarničiek Club de Paris (Traditional French Café Music) alebo
  7. Vychutnajte si svoj obľúbený nápoj. James Bond mal svoje suché martini, Hercule Poirot bylinkový čaj, vy by ste mali mať tiež niečo svoje, na čo sa budete tešiť a čo si budete spájať s pohodou. Uvoľnením. Nech už to je zelený čaj, kakao alebo smoothie. To je navyše zdravé, dodá vám energiu a keď viete namiešať ingrediencie, aj chutí. A pozor, môže byť návykové:-)
    Ako bonus pridávame recept:

1 hrnček vody
3 stonky zeleru, nakrájané (ak nemáte zeler, stačí pridať viac špenátu)
1 hruška alebo jablko, nakrájané
1 banán (ak chcete konzistenciu mliečneho koktailu alebo ak nemáte čerstvé banány, použite zmrazený banán)
polovica hlávky šalátu (maslový, rímsky alebo zmes jarných šalátov z obchodu s potravinami, vyhnite sa rukole, rôznym lístkovým šalátom alebo ľadovému šalátu)
dve hrste nakrájaného špenátu alebo nakrájaného kučeravého kelu (ak špenát nemáte, použite celú hlávku šalátu, ak nemáte šalát, použite iba špenát)
jedno vrecúško stévieVšetko vložíme do mixéra a dohladka mixujeme. Lahôdka.

Viac tipov hľadajte v knihe Doma s Madam Chic.

7 tipov pre zamestnané ženy

7 tipov pre zamestnané ženy


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.