7 tričiek inšpirovaných obľúbenými knihami

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kniha v ruke – to je jasné. Ale kniha na tričku? Alebo spisovateľ na tričku?
A prečo nie?!
Určite máte aj vy svojho obľúbeného autora alebo konkrétnu knihu. Teraz si predstavte, že by sme všetci chodili v tričkách s takouto potlačou – hneď by ste vedeli, ktorý človek vám je sympatický a blízky (svojím čitateľským vkusom).
Milujete dobrodružné trilery a tamto kráča chlapík s Danom Brownom na tričku – bežíte za ním a dáte sa do reči.
Alebo zbožňujete romantiku, historické i súčasné romance, a okolo vás prejde dievčina s potlačou slávnej knihy Vtáky v tŕní, či Pýcha a predsudok. Zastavíte ju a vymeníte si ďalšie tipy na skvelú romantiku.

Zaujímavá predstava, však?:-)
Aj my milujeme knihy a pripravili sme pre vás našich 7 obľúbených tričiek inšpirovaných knihami a autormi. Budeme radi, ak do komentov pod článkom pridáte meno svojho obľúbeného autora alebo konkrétnej knihy.

7 tričiek inšpirovaných obľúbenými knihami

HRY O ŽIVOT od Suzanne Collinsovej sú megahitom aj na Slovensku. Plné napätia, nebezpečných nástrah, ale aj lásky. Úspešná trilógia vyšla u nás aj v jednej knihe a to dokonca už vo štvrtom vydaní. Katniss, Peeta a ďalší…to je paráda, však?

Hry o život

 

NA VINE SÚ HVIEZDY z pera Johna Greena. Kniha, ktorá rozplakala milióny čitateľov na celom svete a stále sa k nej vracajú. Neskutočný príbeh o Hazel, ktorej diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu. Pripravuje sa na smrť, keď do jej života vstúpi August Waters.

Na vine sú hviezdy

 

Lepší deň na Facebooku

HLAVA XXII. Takúto knihu nikde inde nenájdete. Má svoj neopakovateľný štýl, výnimočný charakter a rukopis. Je originálna, satirická, ironická a plná čierneho humoru. Joseh Heller majstrovsky vystihol nezmyselnosť a hrôzy vojny, byrokraciu, ale aj politiku, ktorá nás ovláda v menej zdravého rozumu.

hlava 22

 

DIVERGENCIA. Chicago, ďaleká budúcnosť. Beatrice Priorová žije v spoločnosti rozdelenej na päť frakcií. Na rozhodovacej ceremónii si všetci šestnásťroční vyberajú frakciu, ktorej zasvätia zvyšok života. Vynikajúci príbeh Veronicy Roth o sprisahaní, láske, konkurenčnom boji, skutočnom priateľstve a snahe zachrániť ľudí, ktorých miluje…

Divergencia

 

HARRY POTTER je najznámejší čarodejník vo svete muklov a je jasné, že sa objaví na tričkách v mnohých podobách. My sme si vybrali túto – pixel art abeceda od Sergeja Vozika. Tričko najmä pre dámy, aj s výstrihom do V, dlhými rukávmi a ako mikina.

Potter abeceda

 

PÝCHA A PREDSUDOK je jedna z kníh, ktoré zmenia váš pohľad na klasiku. Prečo veselá a temperamentná Elizabeth Bennetová tak hrubo odmietne pekného a bohatého pána Darcyho? Čím ju urazil? Fantastická Jane Austenová a jej nehynúci príbeh lásky, nedorozumení, klamstiev a sklamaní.

Pycha

 

HARUKI MURAKAMI. Na záver sme si dali jedného svetoznámeho spisovateľa. Pre mnohých ťažko čitateľný japonský autor a prekladateľ. Získal množstvo ocenení, ale najmä priazeň čitateľov, ktorí hovoria o „fenoméne Murakami“.

Murakami

 

A ešte máme pre vás zopár ďalších „knižných tričiek“, ktoré nás očarili.
Napríklad Hra o tróny, Na ceste, Mechanický pomaranč, Edgar Allan Poe a jeho Havran, Douglad Adams, či Kurt Vonnegut.

Hra o trony   vonnegut   mech pomaranc

Edgar Allan poe   Jack Kerouack Na ceste   Douglas Adams


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Jeden komentár

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.