Adela Banášová: Nežičlivosť iných mi slúži ako dobrý radca!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Patrí medzi najúspešnejšie a najlepšie slovenské moderátorky. Zmysel pre humor, pohotovosť, sarkazmus a spontánny prejav – to sú jej silné zbrane. Vlani v októbri oslávila 35 rokov a už niekoľko rokov je doslova na roztrhanie. Počuť ju v rádiu, vidno v televízií a na rôznych akciách, pravidelne vystupuje aj na divadelných doskách, kde spovedá hostí.
Adela Banášová je stále IN a v rámci našej rubriky Rozhovor pre LepšíDeň sme sa bavili naozaj s nadhľadom a s úsmevom na tvári:-)

LepšíDeň: Adela, ste top moderátorka. Pohotová, duchaplná, vždy s prehľadom o danej téme a človeku. Ako najlepšie začať diskusiu, aby sa obe strany cítili dobre?
Adela Banášová: Nemám nejaké triky. Ale asi je dobre hneď položiť nejakú veľmi konkrétnu otázku, aby sa prípadne vystresovaný mozog dotyčného nestihol zamyslieť nad tým, či dostatočne kreatívne odpovedá na otázku – ako sa máte? Rovno zo seba vysypať odpoveď na otázku – ako dlho sa varí taký šípkový džem? A už je vo svojej téme, je si istý a ide to:-)
Ale každý je iný. Najlepší trik je nemať triky, ale dotyčného „navnímať“ a načítať.

LepšíDeň: Megaškolou bola pre vás určite relácia Sedem, s.r.o. Čo vás naučila?
Adela Banášová: Naučila ma brať vlastný výkon viac z nadhľadu. Naučila ma zotrvať niekde a zmeniť voči tomu postoj. Lebo ak by som odtiaľ ušla bez zmeny postoja, niekde by sa mi lekcia vrátila. Takže som sa naučila to tam mať rada, aj keď ma spočiatku nikto z prítomných neakceptoval.

LepšíDeň: Viete sa skvele pýtať, ísť pod kožu a pritom nenásilne, vtipne – dôkazom bolo Funko, Adela show. V čom je to tajomstvo správnych otázok?
Adela Banášová: Teraz to skôr vidím pri relácii Trochu inak. Neviem, či sa pýtam nejako výnimočne. Podľa mňa sa pýtam prirodzene, normálne, ako keď sa bavím bežne s ľuďmi. Základ je asi byť naozaj zvedavý a nevnášať do témy zbytočné emócie. Tie nás oberajú o nadhľad a v nadhľade je viac dobrých otázok a aj viac zábavy.

Adela Banášová a jej otec Jozef.

Adela Banášová a jej otec Jozef.

LepšíDeň: Váš otec je mimoriadne úspešný spisovateľ a už vám fušuje aj do moderátorského remesla. Má vlastnú talk show Na kus reči, ktorá je z mesiaca na mesiac úspešnejšia. Dávate mu lekcie?:-)
Adela Banášová: Nedávam mu žiadne lekcie. Otec je skvelý aký je, lebo je sebou. Nehrá sa na moderátora, je autentický a prirodzený. A preto ho divák takého aj prijíma. 

LepšíDeň: Ste úspešná. Vidno vás v televízii, počuť v rádiu, moderujete rôzne akcie. S tým však často prichádza závisť, ohováranie, nežičlivosť a klamstvá. Ako sa s tým vyrovnávate?

Adela Banášová: Nevšímam si nejakú výnimočnú nežičlivosť – ani z strany ľudí, ani zo strany médií. Aj tak, všetko čo sa nás dotkne je len osožnou poštou, skvelou správou o tom, že ešte niečo nemáme zvládnuté. Takže aj keď niečo v novinách napíšu, čo ma nahnevá, tak mi len poslúžia ako dobrý radca . Potom viem, na čom ešte treba popracovať.

LepšíDeň: Keďže sme Lepšídeň.sk, čo vie urobiť vám lepší deň?
Adela Banášová: Vedomie, že je o mňa postarané, že sa netreba stresovať. Takže momentálne sú to konkrétni ľudia, keď sa mi niečo vydarí a vedomie, že na druhý deň nemusím vstávať a ani nič robiť.

Adela Banášová nielen moderuje, ale aj spieva.
Takto znie slávne Imagine od Johna Lennona v jej podaní
(spievala práve v relácii svojho otca Jozefa Banáša):


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.