Ako ochrániť podlahu svojho auta?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podlaha auta je miesto, ktoré by sme chceli mať čo najčistejšie. Avšak ide práve o tú časť vozidla, kde sa usádza veľké množstvo nečistôt. Dobrou správou však je, že dnes vieme chrániť podlahu nášho auta pomocou šikovných autodoplnkov. O aké doplnky vlastne ide?

 Údržba auta, predovšetkým podlahy, je niečím, čomu sa nevyhne žiadny majiteľ automobilu, pokiaľ si chce auto udržiavať pravidelne čisté. Takáto údržba je však častokrát pomerne náročná nielen časovo, ale aj na fyzičku. Preto sa mnoho vodičov do svojich áut rozhodlo zaobstarať si rôzne autodoplnky, ktoré ich dokážu chrániť pred nadmerným znečistením, čím majiteľom uľahčia prácu a ušetria čas. Ďalšou ich nespornou výhodou je to, že skrášlia celý interiér auta.

Nie je teda prekvapením, že jednými z najpredávanejších doplnkov do auta sú tie, čo chránia podlahu, keďže práve tá je miestom, kde sa usádza a udržiava najviac špiny.

 

Ako chrániť podlahu

Podlahu vozidla môžete chrániť hneď niekoľkými spôsobmi. Tou najlepšou ochranou je kúpa autodoplnkov na to určených. Jedným z takýchto doplnkov sú aj textilné autokoberce, ktoré umiestnite na podlahu pod sedadlá. Takéto autokoberce nielenže chránia interiér vášho auta, ale dokážu ho aj skrášliť a zútulniť.

Ďalšou možnosťou, čo vám pomôže pri ochrane podlahy auta pred špinou, sú gumové autorohože. Takéto autorohože dnes nájdete v takmer každom aute, a to predovšetkým vďaka ich skvelým ochranným vlastnostiam, keďže efektívne dokážu zachytiť všetko blato, vodu či sneh. Ide o ideálnu voľbu najmä počas jesene či zimy.

ako postupovať pri dopravnej nehodePrečítajte si tiež
Ako postupovať pri dopravnej nehode? Krok za krokom.

 

Jednoduché čistenie autokobercov a rohoží

Výhodou oboch doplnkov je aj ich mimoriadne jednoduché čistenie a nenáročná údržba. V prípade textilných autokobercov vám stačí silnejší vysávač a stroj na tepovanie, s ktorými ich dokonale vyčistíte.

Údržba gumových autorohoží je ešte jednoduchšia. Na ich čistenie vám postačí obyčajná voda a čistiaci prostriedok.

 

Kde doplnky zohnať?

Oba typy týchto doplnkov dnes nájdete v špecializovaných obchodoch, kde dokážete kúpiť tieto produkty pre konkrétny model vášho automobilu.

— PR článok —
Foto: Sveten / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.