Ako postupovať pri výbere krmiva pre vášho psa?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vybrať to najlepšie krmivo pre vášho psa nemusí byť vždy úplne jednoduchá záležitosť. Môže za to najmä veľké množstvo produktov na trhu, ale aj chute a preferencie vášho štvornohého miláčika. Práve preto sme pre vás vypísali návod, ako postupovať pri výbere krmiva.

Na úvod si je potrebné ujasniť, aký typ krmiva chcete svojmu psovi ponúknuť. Dnes sa totiž môžete stretnúť s viacerými typmi krmiva, ktoré môžete medzi sebou vhodne kombinovať.
To najlepšie krmivo pre psov je však pochopiteľne také, ktoré bude vášmu psovi chutiť a dodá mu potrebnú energiu a vitamíny.

 

Aké druhy krmiva pre psov poznáme?

Nižšie sme pre vás vypísali jednotlivé druhy krmiva pre psov, s ktorými sa na trhu môžete stretnúť.

Ešte predtým, než sa rozhodnete vybrať podľa vás to najlepšie krmivo pre vášho psa, mali by ste vziať do úvahy v akom zdravotnom stave a vývojom štádiu sa váš pes nachádza.

Základom každého krmiva je jeho zloženie, a preto si ho vždy dôkladne preštudujte. Taktiež odporúčame pri zavádzaní nového krmiva kupovať menšie balenia a to v prípade, že by sa po niekoľkých týždňoch prejavili u vášho psa tráviace problémy.

pes je guruPrečítajte si tiež
Váš pes vás naučí, ako môžete žiť ešte lepšie.

 

Granule pre šteniatka

Samostatnou kapitolu tvorí krmivo pre šteniatka, kde by sme sa najviac priklonili ku granulám, ktoré dodajú psíkovi potrebné vitamíny, minerály a iné dôležité látky pre jeho vývin. Výber správnych granúl pri šteniatkach je extrémne dôležitý, keďže práve stravou v prvých rokoch im dokážete ovplyvniť ich celý život.
Pri výbere granúl pre šteniatka je okrem samotného zloženia dôležité dbať aj na veľkosť plemena.

Ak si teda nie ste istý či pre svoje šteniatko vyberáte tie správne granule, určite vám odporúčame obrátiť sa na odborníkov, ktorí vám s týmto výberom určite ochotne pomôžu.

— PR článok —
Foto: Eduard Goricev / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.