Infralampa. Jej účinky ocenia ženy, športovci aj starší ľudia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V infralampe sa ukrýva naozajstná liečivá sila. Asi ste o nej počuli, pravdepodobne ste ju však ešte nevyskúšali. A to je škoda…
Infračervené lúče, ktoré táto lampa vyžaruje a ohrieva nimi našu pokožku, si totiž dokážu poradiť s rôznymi zápalovými ochoreniami či bolesťami tela. Dá sa povedať, že ide o domáceho lekára. Infralampa je skvelá pre ľudí, ktorých sužujú kožné problémy v podobne akné či dermatitídy. Tiež ženy, ktoré chcú oddialiť proces starnutia pokožky. Infračervené lúče si nevedia vynachváliť aj športovci, ktorým poskytujú regeneráciu svalstva.
Čo na to lekári? Odporúčajú ju, alebo skôr opatrne?

 

Infralampa – domáci lekár

infralampaInfračervené svetlo vyžarujúce z infralampy má viacero priaznivých vplyvov na zdravie, pre ktoré sa doň oplatí investovať. Mimochodom, infralampy kúpite už od 20€, ale lepšia, s časovačom a výkonom 300 W vás vyjde na cca 70€ (výkon udáva, ako dlho sa lampa nahrieva, vyberajte 150 wattové, prípadne 300 W).
Ide teda o akúsi liečbu svetlom. Fototerapiu. Infračervené lúče totiž prenikajú hlboko do našej pokožky, čím dochádza k lepšej cirkulácii krvi a jej okysličovaniu.

Infralampa je prospešná najmä v chladnejších mesiacoch. Nielenže sála príjemné teplo a úľavu ako takú, ale uvoľňuje aj dýchacie cesty. Preto býva vynikajúcim pomocníkom pri respiračných ochoreniach a zimnici. Ak človeka sužuje napríklad nádcha či chrípka, po infralampe môže siahnuť aj trikrát za deň.
V skratke možno povedať, že infralampa:

  • prospieva horným dýchacím cestám
  • uľavuje od bolesti
  • potláča baktérie a vírusy
  • podporuje štítnu žľazu
  • pomáha pri infekciách močových ciest
  • prospieva pri osteoartritíde, zápaloch a opuchoch

infralampa

 

Pre starších a chorľavých

Infračervené lúče však dokážu oveľa viac. Okrem blahodarných účinkov na pokožku a pleť poskytujú úľavu aj ľuďom trpiacim bolesťami svalov a kĺbov. Infralampa je preto vhodná aj pre starších ľudí a osoby bojujúce s artritídou alebo reumou.
Pochvaľujú si tiež športovci, ktorí ju využívajú na regeneráciu svalstva po cvičení.

Pokiaľ ide o ženy, ktoré trápi starnutie pokožky, infračervené svetlo tento proces odďaľuje. Lúče totiž dokážu preniknúť tri až štyri centimetre pod vrchnú vrstvu pokožky, čo zvyšuje elasticitu kolagénových vlákien. Výsledok je tak nielen zdravší, ale i mladší vzhľad pleti.
Nahriať si tvár infračerveným svetlom sa odporúča i pred manuálnym čistením pleti či použitím čistiacej masky, keďže infralampa zmäkčuje pokožku.

S infalampou sa navyše spája aj redukcia celulitídy, keďže z nej vyžarujú lúče, ktoré prekrvujú telo a z organizmu pomáhajú odplavovať toxické látky, ktoré sa ukladajú do tukových buniek.

soľná lampa rozsvietenáPrečítajte si tiež
Soľná lampa. Liečivý zázrak nielen na problémy s dýchaním.

 

Pozor – nepreháňať!

Aj pri používaní infralampy však platí staré známe pravidlo, že všetkého veľa škodí. Infračerveným lúčom by sme sa nemali vystavovať viac ako 15 minút naraz.
Rovnako si treba dať pozor na vzdialenosť. Infralampu sa odporúča držať zhuba tridsať centimetrov od miesta, ktoré ožarujeme. Inak hrozia popáleniny či iné nepriaznivé účinky.

Ak cielite na oblasť tváre, po celý čas majte zatvorené oči, prípadne využite ochranné okuliare. A pretože je na trhu viacero typov infralámp, ktoré sa líšia hlavne výkonom (od 75 do 300 W), najlepším riešením je rešpektovať odporúčania priamo od výrobcu. Treba mať na vedomí, že čím vyšší výkon infalampa má, tým vyššia je aj intenzita infražiarenia.

Lekári odporúčajú používanie infralampy v daných prípadoch, občasne pri bolestiach a problémoch, no mali by sa jej vyvarovať tehotné ženy, deti, ľudia s kardiostimulátorom, poruchou zrážanlivosti krvi, a tiež by ste ju nemali používať, ak máte rakovinu kože, či zhubný nádor. Tiež si pred pôsobením infralampy nenanášajte na pokožku krémy, či oleje – môžu sa príliš nahriať a spôsobiť popáleniny.  Častejšiu, či pravidelnú terapiu prekonzultujte so svojím lekárom a starostlivo si prečítajte priložený návod.
Tu si môžete pozrieť test infralámp.

Foto: Beurer, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Veronika Oleňová

Láska k písaniu sa u mňa rozvinula na základnej škole. Dnes pôsobím ako redaktorka, ktorá má záľubu v lifestylových témach. Vo voľnom čase sa upínam najmä ku knihám, tie sú pre mňa nekonečnou studnicou prekvapení a zaujímavostí.

Komentáre sú uzavreté.