Ako vybrať pleťovú masku vhodnú pre svoj typ pokožky?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pleťovú masku nenahradí žiadny iný prípravok. Áno, denný a nočný krém dobre zvláda svoju úlohu a je zameraný predovšetkým na prevenciu a udržanie normálneho stavu pokožky. Ale so skutočnými problémami si sám neporadí, tu treba účinnejšie riešenie. Pleťové masky z internetového obchodu makeup.sk sú dokonalým riešením pre zdravie akéhokoľvek typu pleti.

Maska na tvár a jej typy

vyberte si správnu pleťovú maskuTrh s ošetrujúcou kozmetikou ponúka široký výber pleťových masiek. Podľa účinku rozlišujeme tieto typy masiek:

 • hydratačné – tento typ masky je vhodný pre každého, lebo každý typ pleti potrebuje hydratáciu;
 • výživné – skutočný must have pre citlivú, dehydrovanú a veľmi suchú pokožku;
 • tonizujúce – robia pokožku hladkou a elastickou, aktivujú metabolické procesy;
 • bieliace, zosvetľujúce, rozjasňujúce – pomáhajú v boji proti pigmentovým škvrnám, nerovnomernému tónu pleti;
 • čistiace – ak sú na tvári čierne fľaky, upchaté póry, bez takejto masky sa nezaobídete;
 • protizápalové – nevyhnutné pre problematickú pleť so sklonom k ​​vyrážkam;
 • upokojujúce – schopné znížiť podráždenie, zahojiť mikrotrhlinky.

Najlepšia maska na tvár je viacúčelová, ktorá kombinuje dve alebo viac funkcií, napríklad čistiaca maska môže zosvetľovať, protizápalová môže upokojovať. Tieto varianty sú dosť účinné a pomôžu vyriešiť dva alebo viac problémov súčasne pomocou jedného kozmetického produktu.

Ako si vybrať pleťovú masku

Pleťovú masku by ste si mali vyberať  naozaj individuálne. Tá, ktorá je ideálna pre jednu ženu, nemusí byť vhodná pre inú. To čo pomohlo vašej kamarátke a pochvaľuje si, môže byť neúčinná u vás, alebo vám dokonca nemusí sadnúť. Aby ste sa pri výbere nepomýlili, je dôležité:

 • poznať typ pleti a jej potreby;
 • preštudovať si zloženie a aktívne zložky produktu;
 • dať pozor na zložky, na ktoré pokožka negatívne reaguje, ak máte pleť so sklonom k alergickým reakciám;
 • vziať do úvahy vekovú kategóriu prípravku;
 • mať v zásobe dve alebo tri masky pre svoj typ pleti s rôznymi účinkami a ich striedavo používať;
 • zvoliť si vhodnú textúru: gélovú, krémovú, práškovú či textilnú.

5 pleťových masiekPrečítajte si tiež
5 domácich pleťových masiek, ktoré rozžiaria vašu pleť.

Rozhoduje aj ročné obdobie?

Hlavnou zásadou je nepresušiť pokožku v zime a nepreháňať s výživou v lete. Najlepšia maska na tvár v teplom období je čistiaca a hydratačná, pretože v lete pleť vylučuje viac kožného mazu a rýchlo sa zašpiní.
V zime je dôležitá výživa, pretože tvár trpí vetrom a chladom. Ale v každom ročnom období kozmetológovia odporúčajú detoxikáciu pomocou hlinenej alebo zlupovacej masky. V lete si ju môžete dopriať raz týždenne, v zime stačí raz za dva týždne.

Zázrak vo svete kozmetológie

Dnes majú najväčšiu popularitu kórejské pleťové masky.  Kórejci prišli aj so svetoznámymi bublinkovými, gélovými maskami a dokonca aj produktmi s iónmi zlata. Prečo sú také populárne? V prvom rade kvôli účinnosti. Kórejská kozmetika odvádza so svojimi funkciami naozaj skvelú prácu. Druhým dôvodom popularity je cena. V tomto cenovom segmente zatiaľ žiadny výrobca neprišiel s lepšími maskami. Jedinou nevýhodou sú dodávatelia. Kórejské firmy sú málo známe, takže nie je vždy možné nájsť informácie o výrobcovi.

Bez ohľadu na to, aký typ masky preferujete, je dôležité sa poradiť so svoju kozmetičkou. Odborníčka nielen Vám pomôže správne si vybrať masku práve pre váš typ pokožky, ale aj prezradí niekoľko tipov na starostlivosť o pleť.

 

TS, foto: Freepik.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.