5 domácich pleťových masiek, ktoré rozžiaria vašu pleť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pleť je počas sychravých jesenných dní extrémne namáhaná a zaslúži si špeciálnu pozornosť. Navyše plody jesene je možné využiť nielen v kuchyni, ale aj v kozmetike.
Pripravili sme pre vás 5 pleťových masiek, ktoré si hravo pripravíte aj doma a vaša pleť po nich doslova rozkvitne, aj keď na jeseň kvitne v prírode už len máločo.

 

pleť ikona maska1. Tekvicová pleťová maska, ktorá zásobí pleť vitamínmi

Tekvica sa zvykne na jeseň využívať v kuchyni a aj ako dekorácia. A po novom jej nájdete ešte jedno využitie – skrášľovanie. V tejto jesennej pochúťke sa totiž nachádza množstvo vitamínov. Tekvicová pleťová maska doplní vašej pleti vitamíny C a A, a aj množstvo dôležitých minerálov. Na prípravu výživnej pleťovej masky budete potrebovať:

 • ½ čajovej lyžičky plnotučného mlieka
 • 1 lyžicu konzervovanej tekvice (tekvicové pyré)
 • 1 lyžičku kvalitného medu
 • ½ lyžičky kurkumy

Všetky ingrediencie spoločne zmiešajte a vytvorte hladnú mierne hustú zmes. Naneste na tvár (vyhnite sa okoliu očí) a nechajte pôsobiť 20 minút. Následne masku dôkladne zmyte a pleť ošetrite ako zvyčajne.

5 pleťových masiek

 

pleť ikona maska2. Kukuricová maska vás vykúpe vo zlate

Kukuricová pleťová maska znie naozaj netradične, keďže s kukuricou sa pri výrobe kozmetiky len tak nestretávame. A veruže výnimočná aj bude. Dodá vám pocit luxusu a možnosť na chvíľu sa vykúpať v „zlate“. Pripravte si:

 • uhorku
 • varenú kukuricu
 • olivový olej

V miske zmiešajte semienka z kukurice, uhorku a 1 lyžičku olivového oleja. Aby bola zmes krásne hladká a dobre sa nanášala, môžete si pomôcť aj kuchynským mixérom. Pripravenú zmes naneste na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť 10 minút. Následne dôkladne opláchnite teplou vodou a pleť očistite.

 

pleť ikona maska3. Mrkva preberie pleť k životu

Mrkva je odjakživa známa svojimi účinkami na zrak. Na množstvo betakaroténu, ktorý obsahuje poteší aj unavenú pleť. Mrkvová maska revitalizuje suchú pleť, zbaví ju známok únavy a pomôže vám zmierniť stres. Na jej prípravu budete potrebovať:

 • postrúhanú mrkvu
 • lyžicu medu
 • lyžicu olivového oleja

Všetky suroviny spolu dobre premiešajte a naneste na vyčistenú pleť. Nechajte pôsobiť 10 až 20 minút. Masku následne naozaj dôkladne opláchnite, mrkva môže farbiť pleť na škaredé žlto-červené odlesky. Mrkvová maska za vyskúšanie však naozaj stojí. O tom vás už bezprostredne po použití presvedčí krásna rozžiarená pleť bez známok únavy.

5 pleťových masiek mrkvová

 

pleť ikona maska4. Hrejivá škoricová pleťová maska

Vôňa škorice ide ruka v ruke s chladnými jesennými a zimnými večermi. Vďaka svojim povzbudivým účinkom a príjemnej vôni je škorica súčasťou rôznej zimnej kozmetiky aj voňavých sviečok.
Škoricová pleťová maska zanechá vašu pleť oživenú, omladenú a povzbudenú. Postačia vám nasledujúce 2 suroviny:

 • lyžička škorice
 • lyžička medu

Pripravenú zmes naneste na pleť, pozor dôkladne sa vyhnite okoliu očí, obočie ulepené od medu sa umýva dosť ťažko a škorica môže podráždiť oči. Nechajte pôsobiť 5 minút a dôkladne opláchnite. Pleť ošetrite ako zvyčajne.

 

pleť ikona maska5. Brusnice upokoja aj zmiernia zápal

Brusnice sú bežnou súčasťou rôznej pleťovej aj telovej kozmetiky. Brusnicovú pleťovú masku si môžete kúpiť aj priamo v drogérii. Aktuálne ju môžete nájsť v akcii v letáku 101 Drogerie. Jednoduchá je aj jej domáca verzia. Stačiť vám bude len pár surovín:

 • brusnice
 • nízkotučný jogurt
 • med
 • brusnicový džús

Všetky suroviny vymiešajte na jemnú kašičku. Nemusíte sa obávať jemných brusnicových jadierok, pleť sa vám za ne poďakuje. Naneste zmes na tvár a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút. Po umytí bude pleť krásne vypnutá, tonizovaná a prípadné akné menej zapálené a viditeľné.

liečivé brusnicePrečítajte si tiež
Brusnice. Aké majú liečivé účinky + RECEPT.

Pleťové masky sú základom starostlivosti o pleť. Doprajte si aspoň raz mesačne chvíľku pre seba s domácim wellness. Aby maska pôsobila čo najlepšie, celý čas počas pôsobenia oddychujte. Ideálne bude nechať masku pôsobiť počas horúceho kúpeľa vo vani. Takýmto spôsobom zrelaxujte svoju myseľ aj telo. Teplý, mokrý vzduch v kúpeľni navyše rozšíri póry a umožní pleti lepšie vstrebať množstvo živín.

— PR článok —
Foto: Pexels.com, Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.