Ruksak pre mužov. Čo by ste mali zvažovať pri jeho nákupe?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

S prudkým nárastom poplatkov za odbavenie batožiny začalo mnoho mužov využívať batohy. A to nielen na turistiku, ako to bolo pred niekoľkými desaťročiami zvykom, ale aj na cestovanie alebo do práce. Pokiaľ ide o cestovné alebo klasické pracovné batohy, páni majú v súčasnosti naozaj veľa možností. Napriek tomu si veľa mužov nakoniec vyberie nesprávny alebo nevhodný batoh.
Ako teda vyberať ruksak pre mužov? Na čo sa sústrediť, aby ste si vybrali správne?

 

S predným otváraním alebo s predným vreckom

Batohy pánske s predným otváraním sú najlepšie bez ohľadu na to, kam chcete váš batoh nosiť. Rozopínajú sa po celom obvode podobne ako kufor. Poskytujú vám ľahký prístup ku všetkým vašim veciam. Nebudete tak musieť z batoha vyložiť všetky veci iba preto, že vami hľadaná vec sa momentálne nachádza v spodnej časti ruksaku.

 

Vyberte si dobrú a kvalitnú značku

ruksak pre mužov

Môže sa to zdať ako samozrejmosť, ale keď hovoríme – “vyberte si dobrú a kvalitnú značku”, nemyslíme tým hneď nákup batohu od drahej značky za stovky eur. Máme na mysli kúpu dobrých batohov s dobrou povesťou – a overenými recenziami.
Pánske batohy sú rozhodne jedným z kúskov, u ktorých sa neoplatí kupovať lacné a nekvalitné kúsky. Keď nájdete batoh, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám, pozrite si jeho online recenzie, aby ste sa uistili, že ho zákazníci odporúčajú.

Ak plánujete batoh nosiť každý deň, mali by ste obzvlášť investovať do odolného materiálu a kvalitnej značky, ktorá vydrží dlho a neroztrhne sa za pár mesiacov. Nakupujte tiež od overených značiek alebo distribútorov, ako je napríklad CCC. Tam nájdete široký sortiment pánskych batohov, z ktorých si môžete vybrať elegantný i športový batoh na každú príležitosť.

 

Ruksak pre mužov – aké má mať vlastnosti?

S batohom strávite veľa času na letiskách, v autobusoch, alebo na prechádzkach.

  • Aj preto by sa mal dobrý batoh prispôsobiť vašej postave a výške, takže sa vám bude pohodlne nosiť.
  • Mal by tiež poskytovať rovnomerné rozloženie hmotnosti, vďaka čomu vás pri dlhšom nosení z batohu nebude bolieť chrbát.
  • Ako už sme zmienili, jeho veľkosť a praktickosť sú taktiež veľmi dôležité – do batohu by sa mali bezpečne zmestiť vaše veci a balenie a vybaľovanie by malo byť pomerne jednoduché.
  • V neposlednom rade by ste si mali nájsť ruksak, ktorý vyhovuje vášmu rozpočtu.

Mnohokrát sa tiež nevypláca kupovať batoh, ktorý vám odporučil niekto z priateľov alebo z rodiny. To, že batoh vyhovoval niekomu inému ešte neznamená, že bude vyhovovať aj vám. Vaša stavba tela sa bude určite líšiť, rovnako ako typ batohu a potrebná veľkosť. Aj keď s batohom nemáte v úmysle liezť na hory, budete sa prinajmenšom prechádzať po preplnených letiskách a rušných mestách. Ak váš batoh nie je pohodlný, pravdepodobne bude trpieť váš chrbát a krčná chrbtica.

ako si vybrať batohPrečítajte si tiež
Ako si vybrať turistický batoh? Typy, ceny a súčasti batohov.

 

Výber najlepšieho cestovného batohu

Cestovný ruksak vám dokáže vaše cesty spríjemniť alebo kompletne pokaziť. Ak ste muž, ktorý je neustále v pohybe, je dôležité zamerať sa najmä na veľkosť.
Veľkosť cestovného batohu by totiž mala zodpovedať predpisom leteckej spoločnosti, ktorou plánujete letieť. V ideálnom prípade chcete nájsť príručný batoh, ktorý si môžete vziať so sebou do kabíny. Veď komu sa chce čakať v radoch na odbavenie batožiny alebo pred preplnenými pásmi s batožinou?

— PR článok —
Foto: Dmytro Zinkevych / Shutterstock.com, blog.ccc.eu


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.