Aquaparky v Chorvátsku. Istralandia a Poreč – čím lákajú a ktorý sa oplatí viac?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cestujete do Chorvátska k moru, tak ako skoro každý rok 🙂 , no tentoraz by ste vyskúšali aj nejakú atrakciu? V krajine vzniklo pár veľkých aquaparkov, medzi ktorými vynikajú najmä dva na polostrove Istria – Istralandia a Aquacolors. De facto patria k tomu najzaujímavejšiemu z vodných atrakcií v Chorvátsku a nás doslova očarili. Ukážeme vám ich na fotografiách a povieme, ktorý ponúka aké atrakcie, či sa tam dá najesť, koľko stojí vstupné ap.

Ešte skôr ako sa dostaneme k týmto dvom aquaparkom, spomeňme zvyšné tri, ktoré tiež stoja za to.
Aquapark Čikat v letovisku Mali Lošinj má rozlohu cca 6300 metrov štvorcových. Vodné plochy napájané morskou vodou, tri bazény, fitnes, pool bar, vodné atrakcie.
Aquapark Dugopolje je najjužnejšie pri meste Split. Tobogány, bazény pre deti aj dospelých, športové ihriská, reštaurácie a kaviarničky.
Aquapark Solaris je jeden z najznámejších v Chorvátsku, pár kilometrov od mesta Šibenik. Je ideálny pre malých návštevníkov, v pirátskom štýle.
Ak sa chystáte na Istriu, pozrite si 7 tipov, čo vidieť a zažiť na tomto chorvátskom polostrove.

 

ikona bazénAQUAPARK ISTRALANDIA

Nachádza sa v severnej časti polostrova Istria, asi 9 km od mestečka Novigrad. Má rozlohu 80-tisíc metrov štvorcových a cca 20 tobogánov, bazénov, zjazdov, šmýkačiek (najvyššia má až 27 metrov). Pozor, niektoré sú extrémne, skôr pre dospelých a aj to treba byť opatrný. Zaujímavý je bazén s vlnobitím, ktorý má rozlohu  2500 metrov štvorcových. Nechýba detský bazén s vodným hradom a detskými šmykľavkami. Tiež rôzne atrakcie a animačné programy pre deti i dospelých.

Z adrenalínových atrakcií odporúčame Black Kamikaza, Space Combo, Space Rocket a Top Gun.
Rodinné, relaxačnejšie sú hydromasážny bazén, bazén s vlnami, môžete vyskúšať family rafting a pokojne aj Bunga Hole.
Pre deti je vhodná pirátska lagúna a pirátsky hrad, mini surfy a Spray Arena.

aquapark Istralandia

Aquapark Istralandia

Aquapark Istralandia

Aquapark Istralandia

aquapark Istralandia

 

Jedlo, služby a ceny

Otvorené je od 15.júna do 15.septembra. Vždy od 10:00 do 18:00.
Vstupné je pre dospelých 30,60€, poldenný lístok za 25,30€. Deti do 140 cm zaplatia 24€ na celý deň a do 100 cm majú vstup zdarma. Combo package je lístok pre 2 dospelých a 1 dieťa – vyjde vás na 73,30€ za deň.

Viete sa tam dobre najesť, osviežiť. Môžete si prenajať slnečník (suncabar), ale je tam aj trávnatá plocha s vysokými stromami, ktoré dobre tienia.
Pokiaľ ide o jedlo, v areáli je viacero stánkov, napríklad Wurst bar (párky v rožku s hranolkami a nápojom ako menu), Vista bar (na príjemné posedenie pri kávičke), Dolce Vita alebo samoobslužná reštaurácia  výhľadom na bazén. Ponúka rôzne jedlá a dezerty.
Môžete vyskúšať aj Pizza bar (ponuka je jasná 🙂 ), Onda bar (pestré koktaily, chladené pivká) alebo Snack bar (niečo rýchle na zahryznutie).

 

 

ikona bazénAQUAPARK AQUACOLORS – POREČ

Pár kilometrov nižšie v smere na Rovinj a Pulu je Aquapark Aquacolors. Len dva kilometre od mora. Kým prechádzajúci aquapark Istralandia tlačia marketingovo všade – na mýte vám dajú s účtenkou propagačný leták na Istralandiu, nájdete o ňom rôzne zmienky, veľké bilboardy… tak o Poreči nie je toľko počuť. Napriek tomu je mimoriadne obľúbený a navštevovaný (možno nepotrebuje marketing 🙂 ). Dokonca keď z diaľnice odbočíte smerom na Poreč, neupozorňujú vás žiadne tabule na aquapark, iba na tamojší Dinopark.

Aquapark Aquacolors je však pýchou Chorvátov, ktorý je naozaj farebný a pestrý. Považuje sa za jeden z najväčších vodných parkov v juhovýchodnej Európe. Vodné atrakcie, tobogány, množstvo protiprúdov a dve veci, kvôli ktorým sa tam oplatí zájsť:

  • Lazy river, čiže Lenivá rieka je najdlhšia v južnej Európe. Má 500 metrov, vezmete si veľké koleso, nasadnete a necháte sa unášať slabučkým prúdom. Prechádzate okolo paliem, popod mostík, popri kríkoch a kvetoch. Z malých reproduktorov popri riečke znie relaxačná hudba, takže môžete len oddychovať, alebo debatiť s priateľom.
  • Krokodílí vodný bar je veľký wellnessový masážny bazén s rozmermi 70 x 45 metrov. V roku 2020 vyhral 1.miesto v súťaži o najlepší a najkrajší komerčný bazén v Európe. Je tam 140 masážnych vodných lavíc, naokolo umelá skala a vnútri nej Crocky cave bar. Skutočný bar umiestnený do skaly, kde sa môžete osviežiť drinkom pod krokodílou hlavou (má rozmery 12 x 4,5 metra).

Nechýba veľký bazén s umelými vlnami, ktoré sa spúšťajú vždy o celej hodine.
Adrenalínové tobogány sú Black Hole, Magicone, Space boat, Looping Rockets, či Spheres.
Relaxáciu sľubujú spomínaná Lenivá rieka a Krokodílí bar. Tiež bazén s vlnami.
Pre rodinky sú tam tobogány tornado a twister (hoci znejú divoko, ide o malé detské tobogániky), tiež detský zážitkový bazén, family rafting slide a 2 detské ihriská.

aquaparky v Chorvátsku Poreč Lazy river

Lazy River, Lenivá rieka.

aquaparky v Chorvátsku Poreč krokodílí bar

Krokodílí bar.

aquaparky v Chorvátsku Poreč

Krokodília zátoka s hydromasážnym bazénom.

 

Jedlo, služby a ceny

Otvorené je v máji, júni a septembri v pondelok až nedeľu od 10:00 do 18:00.
V júli a auguste v pondelok až nedeľu od 10:00 do 19:00.
Vstupenku si môžete kúpiť online (vyhnete sa prípadnému čakaniu v rade) alebo priamo na mieste. Ceny sú iné v sezóne (júl a august), iné mimo sezóny.
V sezóne vás vyjde celodenný lístok na 30€ (na 6 hodín 27,80€ a na 3,5 hodiny len 22€). U detí do 14 rokov je to lacnejšie o 7 eur, oplatí sa aj rodinný lístok: pre 4 osoby na celý deň za 91,50€. Deti do 100 cm majú vstup zdarma.

Slnečníky a ležadlá sú zdarma. Jednou z mála nevýhod je, že tam takmer nenájdete prirodzený tiež pod stromami.
V areáli sa nachádzajú stánky s občerstvením, väčšinou fast foodového typu. Burgre, pizze, sendviče, ale tiež ovocné a zeleninové šaláty (my sme si dali tuniakový a veľmi dobrý). Samozrejme nechýbajú zmrzliny, nanuky, rôzne alkoholické a nealko koktaily, kávy ai.
Zaujímavosťou je samoobslužný automat na zmrzlinu, kde si v štyroch krokoch dáte na kornútok sami zmrzku.

aquaparky v Chorvátsku Poreč

Slnečníky, ležadlá a v pozadí veľký bazén s vlnami, ktoré spúšťajú vždy o celej hodine.

aquaparky v Chorvátsku Poreč

Tobogány.

aquaparky v Chorvátsku Poreč

Detské ihrisko.

Hodnotenie LepšíDeň.sk
Obidva aquaparky stoja za návštevu, sú blízko seba a ak dovolenkujete na Istrii, rozhodne odporúčame. Pokiaľ ide o priestory, atmosféru, atrakcie, či ceny sú dosť porovnateľné. Spomeňme len výhody toho ktorého aquaparku.

Istralandia je kompaktnejšia, tobogány sa nám zdali sústredenejšie a lepšie rozložené. Nenachodíte sa toľko ako v Poreči. Možno akčnejšia, pre väčšie deti, tínedžerov. Niektoré atrakcie sú tam naozaj adrenalínové. Dostatok možností najesť sa, nielen fast food, ale napríklad aj ryby. Viac zelenej plochy, no ležadlá, slnečníky sú za poplatok, taktiež tzv. cabana, prístrešky pre 8 osôb.

Aquapark Poreč je veľmi rozsiahly, takže sa tam dosť nachodíte. Najmä pri tobogánoch – hlavný areál ústi takmer do jedného miesta a keď chcete ísť na tobogán, musíte to celé obísť, navyše do kopca. Výhodou tu však je spomínaná Lazy River a Krokodílí bar. Slabšia ponuka jedál, hoci sa zasýtite, no najmä fast food. Nie sú tam takmer žiadne prirodzené tienisté miesta, len pod slnečníkmi (zadarmo).

 

Zdroj a foto: LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.