Ateroskleróza. Účinné recepty na očistu ciev

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trápi vás ateroskleróza? Pripomeňme si, že ide o ochorenie tepien, pri ktorom sa do poškodenej cievnej steny ukladajú tukové látky, najmä cholesterol. Tým sa obmedzuje prietok krvi a to má rôzne negatívne dôsledky. Ateroskleróza dolných končatín spôsobuje bolesti pri chôdzi, môže však postihovať aj mozgové cievy a podieľa sa tak na vzniku cievnej mozgovej príhody. Ateroskleróza krčných ciev zasa spôsobuje v niektorých prípadoch poruchy zásobenia mozgu kyslíkom, čo sa prejavuje závratmi alebo stratou vedomia.
Už sme vás presvedčili, že sa oplatí dozvedieť viac o chorobe zvanej ateroskleróza a najmä o tom, ako jej predchádzať?
Máme pre vás recepty na očistu ciev a zdravšie srdce.

My sami na 90% rozhodujeme, aké čisté a pružné sú naše cievy a aké zdravé je naše srdce. Žiadny zázračný liek neexistuje, no svojou životosprávou a celkovým životným štýlom dokážeme rizikové faktory obmedziť.

ateroskleróza

Vyskúšajte recept na očistu ciev a zdravšie srdce. Nedajte šancu ateroskleróze!

Recepty na čisté cievy

1.Protisklerotický nápoj

Toto je osvedčený recept, ktorý pomáha čistiť cievy, upravovať hladinu cholesterolu a znižovať vysoký krvný tlak. Nájdete ho aj v knihe Kataríny Horákovej Ako mať zdravé srdce a cievy v každom veku.

Potrebujete: 15 strúčikov cesnaku, 2 citróny, 2 cibule, 50 g očisteného chrenu, 0,25 kg nerafinovaného cukru, 1 l vody, najlepšie pramenitej, 3 l zaváraninový pohár.

Citróny zbavené kôry – pokiaľ sú chemicky ošetrené, cibuľu a chren nakrájame na tenké kolieska nerezovým nožom, cesnak rozštvrtíme. Vodu s cukrom privedieme do varu a necháme vychladnúť. Ingredencie nasypeme do zaváraninového pohára a zalejeme vychladnutou osladenou vodou. Pohár uzavrieme celofánom a utesníme gumičkou. Na chladnejšom mieste necháme stáť asi 3 týždne. Raz za 3 dni dobre premiešame. Potom scedíme cez tenké plátno, nalejeme do menších zaváraninových uzatvárateľných pohárov a uchovávame v chlade. Užívame dvakrát denne po 25 ml.

ateroskleróza

Zázračný cesnak je neuveriteľným bojovníkom proti kôrnateniu ciev.

 

2.Cesnakovo-chrenová limonáda

Je vhodná ako prevencia pred srdcovo-cievnymi chorobami. Pomáha aj pri znižovaní vysokého krvného tlaku, pri zlepšovaní kondície po mŕtvici, infarkte, ale aj na posilnenie pamäti.

Potrebujete: pol kila cesnaku, rovnako chrenu, cibule a celých neolúpaných citrónov a 2 l studenej prevarenej vody.

Cesnak, chren, cibuľu a citróny starostlivo umyjeme, zomelieme na mäsovom mlynčeku alebo nadrobno nakrájame. Dôkladne premiešame a zalejme pripravenou studenou vodou. Zmes necháme stáť 28 dní. Nápoj pokiaľ možno pripravujeme na začiatku nového mesiaca (v kalendári je nov vyznačený plným – tmavým krúžkom).
Už za týždeň môžeme trochu tekutiny precediť a začať piť trikrát denne pred jedlom jednu polievkovú lyžicu. Trvanie liečby je minimálne 80 dní. Zmes si môžeme pripravovať i postupne. Nemusíme sa báť, že začne kvasiť – obsahuje prírodné antibiotiká.

 

3.Cesnaková kúra

Najlepší čistič ciev je cesnak, najmä divo rastúci – cesnak medvedí, a to predovšetkým formou tinktúry.

Potrebujete: 100 g cesnaku medvedieho, 20 g cesnaku kuchynský, jedna menšia cibuľa a pol litra vodky alebo 100 g cesnaku obyčajného (ak nemáme medvedí), 25 g cibule a pol litra alkoholu.

Cesnak a cibuľu zalejeme alkoholom, necháme vylúhovať 100 dní a potom scedíme. Hotový macerát na celkovú očistu ciev užívame 9 týždňov po jednej mokka lyžičke a zapijeme čajom alebo vodou nasledovne:
1. týždeň – 1-krát denne
2. týždeň – 2-krát denne
3. týždeň – 3-krát denne
4. týždeň – 4-krát denne
5. týždeň – 5-krát denne
6. týždeň – 4-krát denne
7. týždeň – 3-krát denne
8. týždeň – 2-krát denne
9. týždeň – 1-krát denne

ateroskleróza

Medvedí cesnak.

4.Čaj na zníženie hladiny cholesterolu

Už starí Rimania si nadovšetko cenili liečivú rastlinu veroniku lekársku a nazývali ju „hlavný liek na všetky choroby“. Dodnes sa v ľudovej reči volá „všeliek“. Podľa tradície našich otcov je táto liečivá rastlina obľúbená zložka krv prečisťujúcich čajov.
Na základe vlastných skúseností bylinkárka Mária Trebenová radí: „Každý rok bezpodmienečne pite istý čas čaj z čerstvo natrhanej veroniky! Nielenže spomaľuje a zabraňuje vápenateniu ciev, ale krv prečisťujúcimi účinkami dodáva telu novú pružnosť. Preto vás prosím: Vezmite si túto radu k srdcu!“

Príprava čaju a užívanie: 1 plná čajová lyžička kvetov veroniky lekárskej sa zaparí 2,5 dl vriacou vodou a krátko sa nechá vylúhovať. Po precedení čaj pijeme ráno a večer po jednej šálke aspoň 4 až 5 mesiacov.

ateroskleróza

Nenechajte si upchať cievy.

Čajové zmesi proti ateroskleróze

Bylinné zmesi pôsobia na úpravu vysokého krvného tlaku a zároveň preventívne aj proti ateroskleróze, kôrnateniu tepien. Striedavo ich pijeme niekoľko mesiacov. Vždy po mesiaci urobíme týždennú prestávku.

Čajová zmes č. 1
150 g kvetov hlohu jednosemenného, 60 g listov medovky lekárskej, 40 g ruty voňavej, 150 g koreňa pýru plazivého, 50 g plodov jarabiny vtáčej.

Čajová zmes č. 2
100 g fialky trojfarebnej, 50 g listov imela bieleho, 150 g listov púpavy lekárskej, 30 g kôry krušiny (nemusí byť), 150 g plody ruže šípkovej, 50 g benediktu lekárskeho.

Čajová zmes č. 3
Po 30 g vňate kapsičky pastierskej a prasličky roľnej, 20 g vňate zlatobyle obyčajnej a po 10 g koreňa púpavy lekárskej, vňate ruty voňavej, vňate rebríčka obyčajného, vňate benediktu lekárskeho a 5 g vňate imela bieleho.

Dve lyžičky čajovej zmesi č. 1 a 2 zalejeme 4 dl vriacej vody a hodinu necháme lúhovať. Nápoj pijeme teplý, nalačno a v malých dávkach. Na obed a na noc si dáme pol šálky. 4 dl dávka je na jeden deň.

Dve lyžičky čajovej zmesi č. 3 dáme do 5 dl vriacej vody a necháme prikryté lúhovať asi 15 minút. Po precedení a vychladnutí čaj pijeme ráno a večer po jednej šálke.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.