Taliansky autor historických bestsellerov Mediciovci v Bratislave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bola to najmocnejšia rodina v časoch talianskej renesancie. Stali sa neoficiálnymi vládcami Florencie, založili si vlastnú banku, ktorá bola vo svojej dobe jednou z najväčších a najvplyvnejších. A práve o tejto rodine je úžasná tetralógia Mediciovci talianskeho autora Mattea Strukula. Ten príde o pár dní na Slovensko, takže sa môžete s ním osobne stretnúť a dať si podpísať knihy. Určite bude stáť za to aj beseda s ním – o nej píšeme nižšie. No a pri tejto príležitosti sme pre vás pripravili súťaž o prvé 3 knihy série Mediciovci – kliknite si na náš Facebook a tam stačí odpovedať na jednoduchú otázku. V utorok 13.novembra vyberieme výhercu tejto skvelej historickej série.
(aktualizované 13.11. – máme výhercu: sériu Mediciovci dostane Michal Baláš, blahoželáme)

 

Mediciovci

erb MediciovcovMediciovci je strhujúci historický príbeh dynastie, ktorej dejiny pretkávajú sprisahania a zrada, intrigy a podvody. Je to však aj rozprávanie o veľkej kultúrnej revolúcii renesancie.
Matteo Strukul sa ukázal ako majster nad majstrov. Huffington Post ho nazvali čarodejníkom – veľmi plasticky a uveriteľne nás berie za ruku a vedie nás na šľachtický dvor. Pod rozkvitnutú kolonádu, na ľadové polia alebo do väzenia, z ktorého sa nedá ujsť.
Mediciovci je prvotriedny historický triler plný akcie, dobrodružstva a napätia.

Ak teda máte radi historické romány plné zápletiek, tento príbeh sa vám bude páčiť. Výborne napísaný a strhujúci.
Prvá kniha mala názov Mocný rod. Po smrti patriarchu Giovanniho deʼ Medici sa jeho synovia Cosimo a Lorenzo ocitli na čele obrovského finančného impéria, uprostred zaprisahaných nepriateľov, príslušníkov najmocnejších rodov Florencie v 15. storočí.

Druhý diel Mocný muž je príbeh o Lorenzovi de Medici. O jeho živote, láske aj priateľstve s Leonardom da Vinci.
A práve vyšiel tretí diel s názvom Mocná kráľovná. Niekto zavraždil následníka trónu Františka de Valois. Najväčší tieň podozrenia zo spáchania tohto zločinu padne na jeho švagrinú Katarínu deʼ Medici. No francúzsky kráľ František I. verí, že je nevinná, dokonca ju nabáda, aby si upevnila svoje postavenie na dvore sobášom s jeho synom Henrichom II. a stala sa tak kráľovnou.

Pozrite si viac tipov na knihy.knihy lepsiden.sk

Matteo Strukul

Matteo Strukul v Bratislave
Áno, tento špičkový autor príde na Slovensko, do Bratislavy. Srdečne vás pozývame na besedu v stredu 14. novembra o 18:00 v bratislavskom kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici. Podujatie organizuje vydavateľstvo Slovart v spolupráci s Talianskym kultúrnym inštitútom a bude tlmočené z talianskeho jazyka.

Autor Matteo Strukul pochádza z Padovy. Svoju prvú historickú fantasy Cavalieri del Nord (Jazdci Severu) vydal v roku 2015 a o rok nato napísal román Il sangue dei baroni (Krv barónov) a prvý diel tetralógie o Mediciovcoch, za ktorý dostal v roku 2017 cenu Premio Bancarella. Autorove diela vyšli v 20 krajinách.

Foto: Slovart, Wikimedia, Databazeknih.cz


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.