Vymeňte balzam na pery za krém na bradavky. Jeho hojivé účinky vás prekvapia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mávate suché a popraskané pery? Najmä v chladnejších mesiacoch, ale potrápia vás aj počas leta? Vyskúšali ste už rôzne balzamy na pery, no buď vám nesadli, alebo príliš nepomohli?
Na trhu je ich toľko, že človek vlastne ani nevie, po ktorom sa oplatí siahnuť. Ale pozor – máme pre vás nečakaný tip. Málokto totiž vie, že na suché a popraskané pery je oveľa účinnejší krém na bradavky. Dôvody vás prekvapia.

Prečo balzamy niekedy nefungujú?

Značky vyrábajúce balzamy na pery svoje produkty neustále rozširujú.  Môžeme tak bežne dostať bezparfumované, vegánske, ovocné či pigmentované prevedenia. Možností je naozaj veľa, dizajny lákavé, no  smerodajné by malo byť zloženie.

Väčšina hojivých a upokojujúcich balzamov obsahuje účinnú látku lanolín, ktorá hrá v tomto smere prím. Tu treba zdôrazniť, že vo väčšine prípadov ide o veľmi malé množstvo – v zozname zložiek býva lanolín uvedený pri konci a stoja pred ním tie, ktoré majú tendenciu pery paradoxne vysúšať (za účelom exfoliácie – odstránenie najstarších mŕtvych kožných buniek z povrchu kože).
Medzi tieto zložky patria fenol, gáfor či kyselina salicylová, pričom svoje miesto má i vazelína (petrolatum), ktorá vie taktiež narobiť viac škody než úžitku. Spomenutá látka síce zabraňuje odparovaniu vody, vďaka čomu v pokožke udržiava vlhkosť, no na druhej strane obsahuje ropné zložky, ktoré nie je najvhodnejšie aplikovať na pery.

balzam na pery

Hľadajte 100%-tný lanolín

Vráťme sa ale k vysoko hojivému lanolínu, na ktorý sa treba zamerať. Skvelou správou je, že ho dostať aj v stopercentnej, teda ultračistej lekárskej forme. Táto jednozložková masť má univerzálne využitie a siahajú po nej najmä dojčiace ženy, ktoré si ňou ošetrujú oblasť bradaviek.
Krém na bradavky dostanete už za pár eur. Ide o 100 percentný vysoko čistený lanolín, bez konzervačných látok, parfumácie a farbív. A naozaj je výborný aj na pery. Tie na počkanie upokojí, hydratuje a za veľmi krátky čas zregeneruje. Zmäkčuje a zabraňuje strate vody.

Krém na bradavky je tak výbornou voľbou pre všetkých, ktorých trápia boľavé a popraskané pery. Jeho ďalšou výhodou je, že nie je návykový. Okrem iného je dostupný v skutočne malej tube (10 ml) a vojde sa tak do každej tašky či vrecka.

Balzam na pery môže byť návykovýPrečítajte si tiež
Balzam na pery môže byť naozaj návykový!

Prečo vymeniť balzam na pery za krém na bradavky?

  • okamžitá úľava
  • vysoká hydratácia
  • rýchla hojivosť a regenerácia
  • bez parfumov a konzervantov
  • klinicky testovaný
  • nenávykový
  • šikovné balenie
  • vhodný pre všetkých

krém na bradavky

Foto: Unsplash.com, Freepik.com, Dulcia.sk


Zdielať

About Author

Veronika Oleňová

Láska k písaniu sa u mňa rozvinula na základnej škole. Dnes pôsobím ako redaktorka, ktorá má záľubu v lifestylových témach. Vo voľnom čase sa upínam najmä ku knihám, tie sú pre mňa nekonečnou studnicou prekvapení a zaujímavostí.

Komentáre sú uzavreté.