Bardejov je slovenský skvost, ktorý sa oplatí navštíviť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dovolenka strávená na Slovensku vás môže rovnako príjemne prekvapiť ako tie najvzdialenejšie prímorské destinácie. Teploty nad 30 °C sa dostali aj do oblasti nášho pásma a more si môžete predstaviť v podobe nádherných kúpeľov, ktoré v Bardejove nájdete tiež. Toto krásne mesto sa vám určite oplatí navštíviť, pretože sa na moment môžete preniesť do čarokrásneho prostredia, ktoré by ste nevymysleli ani v tej najlepšej rozprávke. 

 

Pamiatky, ktoré sa oplatí navštíviť

Zaťažovať vás číslami nebudeme, viac menej si ich aj tak nikto nezapamätá. V každom prípade si môžete byť istí, že ide o jedno z najstarších miest na Slovensku, ktoré je charakteristické svojou architektúrou. Môžu za to malebné domčeky v zástavbe štvorcového námestia, kde každý z nich je iný, a pritom zapadá do nádherného celku. Tieto farebné fasády dominantných stavieb vynikajú na pozadí zelených hôr naozaj dokonale.
Samotné námestie je špecifické a vyznačuje sa dlažbou, ktorú by ste niekde inde hľadali len ťažko. Špeciálne kamene museli dať pri ukladaní majstrom asi veľa námahy. Nezabudnite si preto pohodlné a zároveň pekné dámske sandále, aby ste si tento výlet užili naplno.

BardejovPrečítajte si tiež
Bardejov. Prechádzka po gotickom klenote Slovenska.

 

Vyberte si správne ubytovanie

Na spoznávanie všetkých krás a pamiatok budete potrebovať ale viac času. Preto by bolo vhodné si naplánovať tento výlet spolu s výberom obľúbeného penziónu v Bardejove a v príjemnom prostredí, kde sa budete cítiť naozaj dobre. O všetky služby je postarané a moderne zariadené priestory vám zaistia zasa maximálne pohodlie a komfort.

Z tohto penziónu sa potom pohodlne môžete presunúť do známych kúpeľov, kde sa postarajú blahodarné a liečivé účinky vody o zlepšenie vašej kondície a zdravia. Napokon, na zdravie sa dnes oplatí dávať pozor viac než kedykoľvek predtým. V Bardejove máte na to ideálnu príležitosť a navyše ulahodíte aj vášmu oku, pretože je tu naozaj na čo pozerať.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.