S malými deťmi na bicykli. Vhodná sedačka je základ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ste nadšencom pre športy a zo všetkého najviac si užívate práve jazdu na bicykli? Možno ste si to vychutnávali, vyrazili ste na na bicykli, kedykoľvek ste mali chuť a dobre ste si zajazdili…
Časom však prišli deti a s nimi aj isté povinnosti. A vy – či chcete alebo nie –  bicykel musíte na chvíľu obmedziť. Odložiť a aspoň čiastočne naň zabudnúť, pretože sú iné priority. Na to sa ťažko zvyká…
Ale žiadne obavy, nebude to nadlho. Deti predsa rastú ako z vody a síce ešte samé jazdiť nebudú zopár rokov, to vám však nebráni v tom povoziť ich so sebou na tom vašom bicykli 🙂
Jednoducho sedačka na bicykel je to pravé čo potrebujete na to, aby ste mohli bez problémov jazdiť naďalej.

 

Nevzdávajte sa bicyklovania, zapojte všetkých

 Vďaka tomu sa budete môcť spokojne venovať svojmu koníčku a v prvom rade nezleniviete. Dieťa bude síce len tak sedieť, ale bude to pre neho znamenať viac ako si myslíte.
V prvom rade takto bude môcť v pokoji objavovať svet.
Tiež si začne k bicyklovaniu budovať vzťah a skôr než sa nazdáte bude s vami vaše dieťa bicyklovať ako o dušu. Pri takomto pravidelnom bicyklovaní mu bude bicykel pripadať ako bežná vec v jeho živote. A zvykne si na naň tak, že možno sa inak prepravovať ani nebude chcieť. To by bol temn lepší prípad.

 

Sedačka na bicykel

V prvom rade je však potrebné zadovážiť si vhodnú sedačku, v ktorej sa dieťaťu bude pohodlne sedieť. Táto sedačka na bicykel musí byť pohodlná, aby v nej aj sedieť vydržalo a nerobilo to pre neho problém. Zvyčajne sú takéto sedačky plastové, na tých sa ale nemusí vždy sedieť veľmi pohodlne. A už vôbec nie, ak máte v pláne dlhú túru. Čím dlhšie totiž na takejto sedačke sedíte, tým nepohodlnejšie to je a dieťa sa bude zbytočne veľa vrtieť.
Preto by nebolo na škodu pripevniť na takúto sedačku mäkký vankúšik. O to lepšie, ak tak urobíte v chladnejších mesiacoch, pretože takáto sedačka môže byť občas skutočne nepríjemne studená a dieťa sa tak zbytočne prechladí.

Nezabúdajte ani na bezpečnosť takejto jazdy. Dieťa musí byť dostatočne pripevnené a musí mať prilbu. Nikdy totiž neviete čo sa môže stať. Pri kúpe takýchto vecí ako je sedačka na bicykel a prilba si nechajte radšej poradiť odborníkom. Ten vám vždy odporučí najlepšie podľa frekvencie jazdenia, veku dieťaťa, terénu a ďalších aspektov.

správna sedačka na bicykel

 

A čo jazdenie v zime?

Nezabúdajte ani na zimu. Bicykel nemusíte odkladať s prvým poklesom teplôt pod 15 stupňov. Ani zďaleka. Práve naopak, pretože takáto jazda a pobyt vonku môžu zlepšovať imunitu.
Ale všetko postupne, pretože zima býva pre deti kritickým obdobím. Nemajú totiž ešte dostatočne vybudovanú imunitu. Telo sa tak rýchlo prechladí a teploty prídu ani neviete ako.
Vtedy je teplé oblečenie základom. Je jasné, že vám pri bicyklovaní až taká zima nie je. Pri fyzickej činnosti telo produkuje viac energie, čiže tepla. Váš poklad však len nehybne sedí a veľakrát mu môže byť oveľa väčšia zima ako vám. Nezabúdajte na to!

 

Termo oblečenie

Nezabudnite na to a kúpte im vhodné termo oblečenie. Takéto oblečenie udrží stálu teplotu tela a zahreje, ak to je potrebné. Navyše nie je zbytočne hrubé a tak sa bude môcť aj občas pohnúť. V troch bundách a dvoch svetríkoch by mu síce zima nebola, ale nemohol by sa absolútne pohnúť. A to by ho len zbytočne rušilo a rozhorčovalo. Potom by ste museli častejšie zastavovať, čo nie je dobré ani pre vás a vlastne ani pre dieťa. Zvoľte preto tú správnu zlatú strednú cestu, kde vyhoviete obom stranám.

všetci na bajkPrečítajte si tiež
Všetci na bajk. Mobilná apka pre milovníkov bicyklovania.

 

Bio kozmetika

Pri častom bicyklovaní v zime sa môže stať, že sa pokožka začne vysušovať. Cítiť ostrý vietor na tvári nie je vždy úplne príjemná záležitosť a tak je potrebné zohľadniť aj to. Natierajte preto svoje dieťa, najvhodnejšia je práve bio kozmetika, ktorá pokožku bude hydratovať a dodá všetky potrebné zložky, ktoré potrebuje. Zároveň nezabudnite natierať aj samých seba, pretože vaša pokožka je rovnako dôležitá ako pokožka vašej ratolesti.

Deti sa o seba ešte nedokážu poriadne postarať, preto je potrebné to urobiť za nich a byť správnym rodičom. No netreba zabúdať ani na seba. Aj vy ste predsa len človek, obyčajný rodič, a zaslúžite si mať chvíľu iba pre seba. Aspoň vtedy, keď už sladko spia si doprajte trocha oddychu a hydratujte svoju pokožku.
A hneď po dobrom oddychu sa znova vyberte von. Deti predsa milujú čerstvý vzduch a preto si bicyklovanie rýchlo obľúbia. A z obyčajného športu sa takto razom môže stať veľká zábava pre celú rodinu. Ako prežiť spoločné chvíle, ak nie spoločne na čerstvom vzduchu 🙂

— PR článok —


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.