Všetci na bajk. Mobilná aplikácia pre milovníkov bicyklovania

LinkedIn

Nie je to o rýchlosti, ale o zábave a spoznávaní. Mobilná aplikácia Všetci na bajk z dielne vydavateľstva Dajama zažíva tretí rok a stiahli si ju už tisícky fanúšikov bicyklovania. Appka je zadarmo a vďaka nej určite vysadnete na svoj bicykel častejšie a s väčšou chuťou. Pomocou nej totiž môžete nielen športovať, ale aj spoznávať zaujímavé miesta. Využijete tak svoj voľný čas zážitkovo. A navyše – usilovných cyklistov na konci leta čakajú super ceny: mestský, cestný, crossový a detský bicykel ako hlavné ceny + ďalšie vo forme servisu, cyklodoplnkov ap.

Súťaž Všetci na bajk odštartovala v roku 2016 a po úspechu pokračuje aj toto leto. Táto appka inšpiruje turistov a cyklistov objavovať najkrajšie miesta na Slovensku. Za myšlienkou zrodu stojí Daniela Kollárová z vydavateľstva a organizátorka súťaže. „Appku sme vytvorili s cieľom ukázať ľuďom, aké zaujímavé miesta u nás máme. Chceli sme ich povzbudiť, aby strávili leto na bicykli a spoznávali svoju krajinu,“ vysvetľuje Daniela.

 

Aplikácia Všetci na bajk

Aplikáciu Všetci na bajk si môžete stiahnuť do mobilu zadarmo, či už máte Android alebo iOS. Od minulého roka tak urobilo vyše 2 500 fanúšikov. V pilotnej verzii ponúkala viac ako 200 miest a objektov v Bratislavskom kraji vhodných pre cykloturistiku.

Teraz sa posúva appka ďalej. K Bratislavskému kraju pribudol Trnavský.
„Pribudli aj rôzne nové kategórie – kategória jednotlivec sa rozdelila na mužov a ženy a vyhrať bude môcť aj ten, kto strávi čo najviac dní na bicykli. Aplikácia sa rozšíri o viac ako 250 miest, kam sa dá dostať na bicykli, takže inšpiráciu na cyklovýlety a zaujímavé miesta pre cyklistov hľadajte určite tu,“ dodáva Daniela Kollárová.

aplikácia všetci na bajk

Sťahujte zadarmo

Appka Všetci na bajk je prehľadná a jednoduchá. Stiahnite si ju v Google Play, alebo na iTunes. Získala už viacero pochvalných komentov. „Veľmi dobrá aplikácia, tipy na fajn miesta a výlety,“ píše Nikola a KysoPK dodáva: „Nenormálne sa mi s ňou jazdí. Zavedie ma aj na miesta nepoznané. Brutal mega.“

Čo ďalej?
Po stiahnutí ťuknete na Zaregistrovať – vyplníte meno, e-mail a heslo. Automaticky vás prihlási na úvodnú stránku, kde vidíte záložky Moje preteky, Obľúbené miesta, Itinerár, Navštívené miesta a Môj profil.
Následne kliknete na vygenerovanie aktivačného kódu, zobrazí sa vám 6 znakov, ktoré opíšete do aplikácie na úvodnej stránke. A hotovo. Môžete začať jazdiť.
Ukážu sa vám najbližšie miesta, kde môžete získať body (aj so vzdialenosťami). Pri každej lokalite máte GPS súradnice, aj tlačidlo Navigovať. Vpravo hore môžete ťuknúť na zobrazenie mapy – vy ste označený šípkou, dané miesto červeným krúžkom.
Ak si kliknete na Mapu v strede hore, zobrazí sa vám mapka s miestami, ktoré sa oplatí navštíviť vo vašom okolí.

servis bicyklaPrečítajte si tiež
Servis bicykla. Pripravte sa na sezónu.

V aplikácii Všetci na bajk získate vyše 400 zaujímavých miest vo forme mapy a prehľadného zoznamu vo vašom mobilnom telefóne. Môžete si označovať si zaujímavé body v appke aj na web stránke (funkcia „obľúbené“).
Tiež si môžete plánovať cestu a vytvoriť si itinerár na webe. Po uložení itineráru sa rozpis automaticky prenesie do appky (funkcia „itinerár“).
Keď navštívite konkrétne miesto, označte si ho ako navštívené (funkcia „bol som tu“).

cyklotúra

Ako súťažiť o bicykle?

S aplikáciou môžete samozrejme iba jazdiť a spoznávať. Vychutnávať si prírodu, šliapanie do pedálov a objavovať nové miesta.
Ale môžete tiež súťažiť o super ceny vrátane štyroch bicyklov. Stačí kliknúť vo svojom profile na úvodnej stránke na Štartovné. Úhradou štartovného 15 € (20 € rodina) sa automaticky zaradíte do žrebovania  o hlavnú cenu, super cestný bicykel Kenzel Attract. Štartovné platíte len raz na celé leto. V cene štartovného je aj štartovací balíček, ktorý obsahuje tričko Všetci na bajk, mapu, turistickú knihu, led svetlo a ďalšie užitočné veci od partnerov. Hodnota samotného balíčka rozhodne prevyšuje hodnotu štartovného.
Po úhrade štartovného sa vám v aplikácii aktivuje tlačidlo ŠTART.
Všetko o súťaži si môžete prečítať TU. Potrvá až do 17.septembra 2017.

 

Na bicykli po Slovensku

Vydavateľstvo Dajama už dve desaťročia inšpiruje svojimi knihami turistov a cyklistov, aby objavovali najkrajšie miesta na Slovensku. Spomeňme len pár cyklokníh, ako Najkrajšie cyklovrcholy, Najkrajšie cyklotrasy pre Záhorie, Podunajsko, Tatry, Považie, či Košice a Bratislava. Najnovšie vyšli knihy ako Záhadné miesta, Od hradu k hradu 2.diel, či Spiš.

V aplikácii Všetci na bajk nechýbajú známe cyklo destinácie ako Baťov Kanál v Skalici, Vyhliadka Šianec v Hlohovci či Biely Kríž nad Bratislavou.
Ale vedeli ste napríklad, kde sa nachádza Opatovské jazierko alebo Lošonský háj? Pomocou aplikácie objavíte pekné miesta, cyklotrasy, vyhliadky, užitočné lokálne servisy či bufety, ktoré stoja za to.

„Ak chce človek spoznať krajinu a navštíviť zaujímavé miesta, o ktorých niekedy ani netušil, aj keď ich má priamo za domom, tak toto je ten najlepší spôsob,“ tvrdí vlaňajší víťaz Juraj Ozimy. „A ak je človek naozaj rýchly, výhry rozhodne stoja za to.“


                                                                       Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!

About Author

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.