Bezplatné licencie na CAD programy pre školy: podpora vzdelávania aj v časoch koronakrízy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Program GstarCAD je dnes racionálnou voľbou pre inžinierov a projektantov v praxi. Dôvodom je cenová nenáročnosť a dostupnosť trvalých licencií. Spoločnosť GS Soft poskytuje jeho bezplatnú licenciu stredným a vysokým školám s technickým zameraním. Ide o tzv. „školskú verziu“ bezplatne.

 

Vzdelávanie bez obmedzení vďaka CAD programu

Vzdelávanie počas posledného roka utrpelo značné ujmy a žiaci aj učitelia sa museli prispôsobiť novým nečakaným podmienkam takpovediac za jazdy. Jednou z vecí, ktorá pomohla na odborných školách aj pri externom vyučovaní, bol program na technické kreslenie.

Vďaka bezplatnej licencii programu GstarCAD nie ste viazaný len na zopár školských počítačov, v rámci toho, kam vás budget pustil. Viete zadať študentom úlohu s tým, že aj oni majú možnosť v tomto programe pracovať. A nič vás to nebude stáť. Tento DWG kompatibilný 2D CAD systém, ktorý má aj 3D verziu, disponuje tými najlepšími nástrojmi pre univerzálne technické kreslenie. Čo oceníte aj pri vzdelávaní.

cad programy

 

Prečo CAD programy?

Možno si poviete, že ste zvyknutý na iný program. Nemáte s ním problém a nechce sa vám presedlávať napríklad z AutoCADu. Keďže od roku 2016 prišlo k ukončeniu predaja trvalých licencií obľúbeného programu na technické kreslenie AutoCAD, náklady na jeho používanie sa neúmerne zvýšili.

Preto je tu priestor pre cenovo dostupnú alternatívu, ktorá sa mu navyše aj veľmi podobá. Ide o program GstarCAD, ktorý sa AutoCADu vyrovná aj z pohľadu funkcionality a kompatibility.

CAD programy v súčasnosti ponúkajú okrem plnej náhrady veľkého AutoCADu aj náhradu za AutoCAD lt a rôzne ďalšie špecifické programy a nadstavby pre architektov, strojárov, elektrotechnikov.

home office seriál fakty na dlaniPrečítajte si tiež
Home office. 10 užitočných tipov a zaujímavostí.

 

Kto môže požiadať o licenciu?

Či už chcete program pre celú školu, alebo len tzv. „študentskú verziu“ pre jednotlivca na jeho domácom počítači či notebooku, postačí ak vyplníte jednoduchý formulár.

Možnosť bezplatnej licencie už využili stredné odborné školy technické, drevárske, stavebné, strojnícke či elektrotechnické. Na Slovensku ich je mnoho a práve ony zabezpečujú budúcich odborníkov v týchto oblastiach. A práve špeciálne kresliace programy im v tom môžu výrazne pomôcť.

— PR článok —
Foto: Stocksnap.io, gstarcad.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.