Cestujeme s deťmi. Čo nezabudnúť zbaliť na rodinnú dovolenku s bábätkom

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak sa chystáte na prvú rodinnú dovolenku s vašimi najmenšími ratolesťami, zaručene sa nevyhnete dlhým hodinám príprav. Pri cestovaní s bábätkami je obzvlášť nutné uvážlivo premyslieť a naplánovať, čo všetko so sebou vziať, aby sa vaše deti (a koniec koncov aj vy) cítili príjemne. Pripravili sme pre vás kontrolný zoznam, aby ste nezabudli na nič podstatné. Poďme na to!

 

Výbava lekárničky pre bábätko

Zostavenie vlastnej cestovnej lekárničky na dovolenku by malo byť samozrejmosťou pri každej dlhšej ceste. Súčasťou by mali byť lieky, ktoré vaše dieťa užíva pravidelne, napr. lieky na alergiu, ale tiež medikamenty pre urgentné a nečakané prípady.

Je potrebné zbaliť: lieky proti bolesti bruška, napr. Imodium alebo klasické čierne uhlie, lieky proti horúčke, masti proti uštipnutiu hmyzom, náplaste a obväzy.

cestujeme s dieťaťom

 

Čo robiť, ak má dieťa zvýšenú teplotu

Pri cestovaní sa môže u bábätka objaviť zvýšená teplota. Dôvodom nemusia byť hneď baktérie alebo vírusy – batoľatá jednoducho nedokážu regulovať svoju telesnú teplotu tak, ako dospelý človek. Nepodliehajte preto panike. Hlavne si pribaľte teplomer, ideálne bezdotykový, aby ste situáciu mohli sledovať.

Za zvýšenú teplotu považujeme 37 – 37,9 °C. Ide ešte o normálnu obrannú reakciu. Pri teplote nad 38°C už hovoríme o horúčke. V tomto prípade by ste mali siahnuť po liekoch proti horúčke pre bábätko a vyhľadať lekára.

cestujeme s dieťaťom

 

Hygienické potreby

Samozrejmosťou by v tomto prípade mali byť základné hygienické potreby, ktoré vaše dieťa používa aj doma. To znamená: detská zubná pasta, zubná kefka, detský krém na tvár, púder alebo krém na zapareniny, nožničky na nechty a iná obvyklá detská kozmetika (napr. šampón, telové mlieko a pod.). Pri cestovaní sa na špinavé pršteky alebo zadoček zídu aj praktické vlhčené obrúsky. Určite nezabudnite ani na detské plienky.

Náš tip
Nemusíte to s plienkami preháňať. Ak máte obmedzený cestovný priestor, stačí vziať nevyhnutné množstvo, aby ste v suchu prežili cestu a po príchode do destinácie dokúpite ďalšie.

 

Dojčenská výživa

Malé deti (novorodenci, batoľatá) majú prirodzene svoje vlastné výživové potreby. Určite so sebou nezabudnite vziať aspoň dve fľaše pre bábätká – jednu na čaj a druhú na mlieko. Pribaliť môžete aj tretiu detskú fľašu (záložnú), ideálne by mali byť umelohmotné, aby zvládli prepravu. Myslite aj na instantné kaše, granulované čaje, dojčenskú vodu, detské keksy, príkrmy a inú detskú výživu, na ktorú je vaše bábätko zvyknuté.

Ak ešte dojčíte, je potrebné myslieť na vitamíny pri dojčení, teda hlavne prípravky s dostatkom vitamínov A a D, vápnika a železa.

Odporúčame dojčenskú výživu od značky Nutrilon, vyvinutú špeciálne na podporu imunitného systému s jedinečnou kombináciou potrebných látok a vitamínov pre vývoj dieťaťa. Nutrilon nezabúda ani na dojčiace mamičky so svojim radom Nutrimama.

cestujeme s dieťaťom

 

Oblečenie

Dobre si premyslite výber vhodného oblečenia. Dôležité je tiež množstvo – na každý deň by ste mali mať pre vaše dieťa aspoň 2 outfity”. Aj keď sa chystáte na letnú dovolenku, vezmite so sebou ľahké priedušné tričká s dlhým rukávom a dlhé nohavice, aby ste sa vyhli spáleniu od slniečka.

Nezabúdajte ani na pokrývku hlavy a plavky – opäť platí, že je lepšie vziať viac kusov, aby ste deti mohli prezliecť z mokrých plaviek do suchých a eliminovať tak riziko prechladnutia alebo ešte horšie, zápalu močových ciest. Počítajte tiež s večerným poklesom teplôt. Ak sa chystáte do chladnejšej destinácie, vyberajte oblečenie, ktoré sa ľahko vrství.

Viac užitočných rád z oblasti zdravia, starostlivosti či rodinných vzťahov nájdete na stránke prerodicov.sk. Pristupujte k výchove a starostlivosti zodpovedne.

— PR článok —
Foto: And-One / Shutterstock.com, Evgeniy Kalinovskiy / Shutterstock.com
Africa Studio / Shutterstock.com, Victoria 1 / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.